Skocz do zawartości
dany

pH 7.9 a nawet nizej

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi Deltecami jest trochę dziwnie :o jedni mają całkiem otwarte zawory, inni ich wogóle nie mają, a jeszcze inni muszą je przykręcać do prawidłowego pienienia. Jeśli normalnie w odpieniaczu nie używasz zaworu to podłączjąc 3m wąż o tej samej średnicy zwiększasz siły tarcia potrzebne do zasysania powietrza co wiąże się ze zmniejszeniem ilości zasysanego powietrza - co z kolei wychodzi negatywnie w czasie odpieniania :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu, zgadzam sie z Toba jak najbardziej, ja te czasami musze przykrecac zawor a czasami mozna go poprostu zdjac i tez jest dobrze.M yslalem ze to moze wina pompy ale z tego co mowisz to raczej nie?! A tak przy okazji jaki masz teraz odpieniacz?


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI BM 250 ale będzie zmiana na Royal-Exlusive BK :o


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany: wezyk z castoramy :o (sa rozne srednice)

pozdrawiam

Mateusz


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno to jedno, ale szybkie zwalczenie glonów w akwa też może spowodować podobny efekt (dlatego nie warto wyciągać na jeden raz dużo zielska)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary,ale jak to często bywa w różnych watkach nie zamyka się tematu opisem jak sprawa wygląda po zastosowania się do rad napisanych w postach i ich efektów.

Czytam często,ze to czy to może pomóc i na tym koniec.Szkoda.

W sprawie tego tematu chciałby się dowiedzieć ,czy zastosowanie wężyka pomogło.Ja mam mały pokój,trzy osoby w nim śpią i faktyczne za często się okna nie otwiera.Mój spadek jest dość spory bo mam rano 7,56.Zastosowałem niedawno absorbet fosforanów,doczytałem się,ze też je on obniża.Zawsze moje Ph było w granicach 7,8-8,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Inmar to ze trzy osoby spia w pokoju,ktory jest w dodatku rzadko wietrzony,pewnie jest powodem tak niskiego Ph...Ja tez naleze do tych nisko Ph akwarystow,rano mam 7.8 i za dnia wejdzie gora 8.05,choc pokuj wietrze codziennie...od kiedy w szafie zamontowalem sump,jakos nie wyobrazam sobie by powietrze bylo zasysane w tych warunkach,po otwarciu szafy mam Caraiby az milo,wiec wezyk dalem za okno,bezposrednio do klapy cyrkulacji powietrza czy jak jej tam...bawilem sie wczesniej z tym wezykiem zaczynajac od siedmiu metrow.Wizualnie ilosc powietrza w skimmerze sie nie zmienila czy bylo to siedem metrow,czy chodzil bez wezyka...waz przycialem na tyle ile trzeba,jakies 4 metry i Ph bardzo nieznacznie wzroslo,ale zawsze to cos,nie mowiac juz o tym ze akwarium dostaje powietrze z zewnatrz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wyobrażam sobie aby codziennie nie przewietrzyć sypialni, a jeśli stoi w niej akwa to tym bardziej:) Wężyk mam w szafce.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady,wietrzy się coś tam.Mam salon i sypialnię w jednym.Wężyk też w szafce mam,ale szafka jest wentylowana wiatraczkiem.

Teraz mam Ph-7,7.Skalibrowałem sondę ph,ale nawet nie trzeba było bo było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227762 Magdalena7 :

No nie wyobrażam sobie aby codziennie nie przewietrzyć sypialni, a jeśli stoi w niej akwa to tym bardziej:) Wężyk mam w szafce.

Madziu...hmm...a do czego ten wezyk...?...pewnie do bicia chlopa za niewietrzenie sypialni.Widzisz Inmar,nie sugeruj sie za bardzo tym co Magda napisala bo to Kobieta a one zawsze cos dziwnego wymyslaja a to mycie miesa przed smazeniem a to wietrzenie pomieszczen...Ja wietrze bo kobiety nie mam a jakbym mial to pewnie bym nie wietrzyl na przekor...Singel akwarysta musi tylko uwazac na to, jakie ksiezniczki u niego sypiaja od czasu do czasu...ja na szczescie lubie te co nie maja zbytnio czym oddychac,wiec wiele tam nie naoddychaja...Masz rzeczywiscie niskie Ph jak na wieczorowa pore,ja w tej chwili mam 7.95,czyli tez nie zawiele.Wiem jedno ,ze chocby szafka byla wietrzona wiatrakami to dostaje sie do niej powietrze z pomieszczenia a nie z zewnatrz.Duzo Cie nie kosztuje przeprowadzenie weza za okno,sprobuj,moze sie polepszy...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Inmarze spójrz na profil owego akwarysty Iceberga , ma on jak sam deklaruje 5 lat..więc, z czym do ludzi? W tym wieku akwarysta robi to na co mama mu pozwoli, włączając w to działania z wężykiem;)No i nie wiem gdzie wyczytałeś Icebergu, że Inmar to także singiel? No ale...wracając do meritum....

Wężyk jest oczywiście od pompki powietrza, która to wlot ma właśnie w szafce.

A waz za oknem zimą- to jednak chłodne powietrze trafiające do akwa, nawet - 15... to wiercenie w oknie, a jeśli nie jest ono drewniane, jak to się zakończy? Na oknach się nie znam więc się nie wypowiadam:)

Może bardziej doświadczeni się wypowiedzą, o PH KH, ja mam jednak wrażenie, że im mniej grzebać w tym temacie tym lepiej ( podnoszenie, zbijanie , dodatki różne) chyba najłatwiej tu zaszkodzić niż pomóc...


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227775 Magdalena7 :

No cóż Inmarze spójrz na profil owego akwarysty Iceberga , ma on jak sam deklaruje 5 lat..więc, z czym do ludzi? W tym wieku akwarysta robi to na co mama mu pozwoli, włączając w to działania z wężykiem;)No i nie wiem gdzie wyczytałeś Icebergu, że Inmar to także singiel? No ale...wracając do meritum....

Wężyk jest oczywiście od pompki powietrza, która to wlot ma właśnie w szafce.

A waz za oknem zimą- to jednak chłodne powietrze trafiające do akwa, nawet - 15... to wiercenie w oknie, a jeśli nie jest ono drewniane, jak to się zakończy? Na oknach się nie znam więc się nie wypowiadam:)

Może bardziej doświadczeni się wypowiedzą, o PH KH, ja mam jednak wrażenie, że im mniej grzebać w tym temacie tym lepiej ( podnoszenie, zbijanie , dodatki różne) chyba najłatwiej tu zaszkodzić niż pomóc...

...a jakie to ciete...hmm...zamiast zyczenia zlozyc no Wielkanoc czy jak one tam sie nazywaja to slowami po twarzy...eeej te Kobiety...drapiezne sa a my to chyba lubimy...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice, szanuj kobiety, nie musisz ich lubić, ale gdyby nie kobieta - nie byłoby Cię na świecie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#227809 seb :

Ice, szanuj kobiety, nie musisz ich lubić, ale gdyby nie kobieta - nie byłoby Cię na świecie :)

Pozdrawiam

seb

Skad wysnules te przypuszczenia o moim nielubieniu kobiet...toc ja je kocham,chocby za sam ksztalt wiolonczeli...przechadzajac sie ulica czuje sie jakbym byl wsrod samych wiolonczelistek...no,nieraz zdarzy sie jakis kontrabas,ale mniejsza z tym...a co do szanowania Przyjacielu to tez nie wiem gdzie znalazles jego brak w moich postach...szanowanie a wywyzszanie jakiejs grupy to dwie rozne rzeczy...fakt sluzenia Murzynowi nie czyni nikogo nierasista,tylko sluga...Juz od dawna jest rownouprawnienie,wiec postrzegam zarowno kobiete jak i mezczyzne jako Czlowieka...ot co...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeeee............... Wy tu o romantyźmie ale trzeba okienko otwierać :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.