Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Negu napisał:

Wasze opinie i sugestie 

Jeśli ceramika jest dobrze zrobiona to masz jałową i ładną konstrukcję pod korale. Są firmy, które zrobią taką skałę w kształcie jaki sobie wymyślisz. Mnie bardzo się podobają lekkie konstrukcje z ceramiki. Można łatwo zorganizować dużo miejsca dla konkretnych korali a i tak zostanie sporo przestrzeni do pływania dla ryb. Jednak coś za coś.... taka skała jest dużo gorszym miejscem dla bakterii I przy konstrukcji ceramicznej w akwa, trzeba dobrze zorganizować przepływ w sumpie i zarezerwować sporo miejsca  dla różnych mediów do filtracji biologicznej (kulki, siporax, kamyki itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodam że dużo oddaje . Kupiłem 2 różnych firm i  nigdy więcej. A to co producent napisał można w bajki wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ariel napisał:

I dodam że dużo oddaje . Kupiłem 2 różnych firm i  nigdy więcej. A to co producent napisał można w bajki wpisać.

Możesz coś więcej napisać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Negu napisał:

Możesz coś więcej napisać ??

Przy AquaCeramic która nie wylądowała w baniaku ale była w kiście by sprawdzić co i jak było mega dużo fosforanów i bardzo wysokie Kh . I teraz stoi sobie na półce jako ozdoba.  Oczywiście mogę ją moczyć a potem użyć,  ale wolę skałę naturalną . Jest mega ciężka. 

Kupiłem też durch reef rock ast to mi się klej tego nie trzymał problemy podobnie jak wyżej jest lekka bo w środku ma piankę ( coś w rodzaju pianki montażowej) I włókna.  Koniec końców wylądowała na śmietniku.  A zastąpiłem ją skałą naturalną . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan mam tak moczyć w Rodi przez minimum 2 tygodnie i sprawdzać DTS ile jest jakieś sugestie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Negu napisał:

Plan mam tak moczyć w Rodi przez minimum 2 tygodnie i sprawdzać DTS ile jest jakieś sugestie 

I jaki wynik będzie dla Ciebie akceptowalny? Bo to, że odda coś do wody zwiększając przewodnictwo wody, to jest pewne....I nie koniecznie muszą to być substancje, które będą miały szkodliwy wpływ na funkcjonowanie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.