Skocz do zawartości
Roman Rożek

"Złamanie" zasad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem wczoraj piękny okaz Acanthurusa leucosterona, zadowolony z udanego zakupu "gnałem" do domu, niestety szczęście moje było dosyć krótkie, po wpuszczeniu białobrodego do mojej obsady czyli ocellaris, chelmon, frenatus i Acanthurus nigricans, ten ostatni doprowadził w ciągu około 120 sekund białobrodego do stanu takiego że cały pocięty i poszarpany białobrody z wycięczenia przyssał się do pompki cyrkulacyjnej. Natychmiast go wpuściłem do sumpa, dzisiaj rano zauważyłem że pływa a rany się zmniejszyły.

Przed zakupem A.nigricans dosyć dużo czytałem o tej rybie, w opisie okazało się że jest to jeden z spokojniejszych pokolców (o i le pokolce są spokojne), jest piękna, stnawi ozdobę mojego zbiornika ale po wczorajszym zachowaniu jakoś nabrałem niechci do tej ryby, choć z drugiej strony sytuacja mogła być odwrotna.

Reasumując złamanie pisanych i niepisanych zasad że nie powinno się trzymać pokolców różnych rodzajów potwierdziła się w moim przypadku, wiem że zalejecie mnie przykładami że " u mnie nie ma problemu" ale podejrzewam że to tylko przypadki. Takie po prostu są pokolce.

Jeśli złapie A. nigricans, to jego miejsce zastąpi A.leucosteron.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rybami jak z ludzmi kazda inna, trafi sie osobnik spokojny i trafi sie odobnik...


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he spokojna to ona jest jak plywa odrazu z innymi pokolcami a nie wpuszczasz dotakowego acatharusa do sredniego akwarium Zawsze bedzie bujatyka na smierc i zycie .Zawsze jest tak ze sie tluka o rewir.dlatego jak masz juz jakies pokolce to najlepiej jak u mnie zrobic sobie takie pudelko albo z plexi ja mam z siatki plastikowej ogrodniczej 30x30 i kazda nowa ryba tam laduje na pare dni aby moje sie trochę przyzwyczaiły i aby minął stres u nowo zakupionych ryb-będą silnijsze podczas walk bo to jest nieuniknione.Albo kupic cos naprawde małego by nawet nie zwrocil uwagi;)Pozdrawiam


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kiwalski, tak lepeij wpuścić razem ale rzadko się zdarza że akurat w sklepie są razem ryby które zamierzam kupić. Postanowiłem odłowić A. nigricans na koszt "białobrodego"

Filavandrel :

z rybami jak z ludzmi kazda inna, trafi sie osobnik spokojny i trafi sie odobnik...

chciałeś chyba napisać z rybami jak z kobietami ....., choć z drugiej strony to złe porównanie, ryby praktycznie nie mówią a kobiety wręcz przeciwnie :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, ostrożnie, bo zaraz płeć piękna da nam do wiwatu, za te słowa :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To prawda , kobiety sa jak .. drzwi.

Jak nie trzaśniesz to sie nie

Dobre, he he. Uśmiałem się co niemiara, ale tylko dlatego że nie mam mojej drugiej połowy w pobliżu. Inaczej nie byłoby mi tak do śmiechu;)


wszystko jest trudne nim stanie sie latwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelka - a co trzasnęła by :haha Cię ? :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co trzaskać , jak usłyszałem od mojej "albo ja albo akwarium " to chata moja :) tylko jak się pralke obsługuje???:)


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

co do pralki to chyba musisz podłączyć pod filtr RO a ten pod zawór magnetyczny. Następnie podpinasz single kontroler i fotokomórkę tunze gdybyś chciał prać w nocy....dobierze wtedy cichsze obroty......tylko nie dodawaj wapna bo jest szkodliwe dla pralki,więc ani reaktora ani mixera.....tansze do skompletowania niż akwarium.

Z drugiej strony jakby w pralce zrobić akwarium to zaoszczędziłoby się na falownikach...i tym zartobliwym akcentem pozdrawiam wszystkich..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert K jak sie poklucilem z moja Gosia (to ta co mi corki pilnowala jak bylismy u Rebcia) to wymyslilem ze sobie sam wypiore............. jak sie pozniej okazalo to wypralem w plynie do plukania a wyplukalem proszkiem............ a polapalem sie jak juz dojechalem do pracy we wlasnorecznie wypranej i wyprasowanej koszuli. uczulenie mialem chyba z tydzien na skorze.


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pozbądźcie się meskiej solidarności i napiszcie jak "przekonać" męża, który niestety potrsfi sam obsługiwać pralkę (co prawda sporadycznie) a na dodatek smacznie gotuje...


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mnie sie wydaje ze jak sam nie bedzie chcial to nic go nie przekona...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MarcinW :

Cześć

co do pralki to chyba musisz podłączyć pod filtr RO a ten pod zawór magnetyczny. Następnie podpinasz single kontroler i fotokomórkę tunze gdybyś chciał prać w nocy....dobierze wtedy cichsze obroty......tylko nie dodawaj wapna bo jest szkodliwe dla pralki,więc ani reaktora ani mixera.....tansze do skompletowania niż akwarium.

Z drugiej strony jakby w pralce zrobić akwarium to zaoszczędziłoby się na falownikach...i tym zartobliwym akcentem pozdrawiam wszystkich..

Wlasnie poplulem ekran kawa...widze ze wszyscy maja dzisiaj swietny nastroj...szkoda ze tak rzadko na tym forum mozna sie do lez usmiac...serdecznie pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek l :

...wymyslilem ze sobie sam wypiore............. jak sie pozniej okazalo to wypralem w plynie do plukania a wyplukalem proszkiem............ a polapalem sie jak juz dojechalem do pracy we wlasnorecznie wypranej i wyprasowanej koszuli. uczulenie mialem chyba z tydzien na skorze.

Czyli twierdzicie że kobiety jednak się przydają? :)

p.s. mogę sobie "pokozaczyć" bo moja wyjechała do środy do rodziców hehe

(dziś sobota więc PARTY! :) )


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.