Skocz do zawartości
adamoo

Czy filtrować zewnętrznym Eheimem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem od niedawna posiadaczem małej 100 litrowej solniczki w której o dobry stan wody dba Bioflotor wraz z odpieniaczem ( jest to zintegrowane ) dodatkowo filtruję wodę zew filtrem Eheimem teraz się zastanawiam skoro Bioflotor jest do akwa o pojemności do 250 litrów czy muszę jeszcze dodatkowo filtrować przez Eheima ?


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wystarczy mi Bioflotor?


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witanko

widzialem w sklepie miedzy innymi z morszczyna zbiornik tak na oko jakies 150-200 litrow gdzie poza odpieniaczem...( miniflotor) pracowal zwnetrzny Fluval..bodajze 204..robil za dodatkowy filtr mechaniczny...wklad mieli zastosowany tylko i wylacznie gabkowy......z tym ze sprzedawca mi powiedzial ze dosc czesto nalezy go czyscic........zywej skaly zbyt wiele w nim nie bylo.....rybcie wygladaly na zdrowe....woda krysztal....

pozdr


3miasto pozdrawia :))) Zdrowie żon naszych oraz kochanek i żeby się nigdy nie spotkały.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej jestem w kropce dwie odpowiedzi i wynik 1: 1 ;-)


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha zapomniałem dodać w baniaczku mam 20 kg żywej skały


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam w 200L Eheim 2227 ( pulsujacy ) w srodku , zaczne od dolu . ceramika (rurki), nastepnie w koszyku na samym dnie wklad z waty aqua szut (chyba) na to zwir , nastepny koszyk biobale i na to gabka z duzymi porami. filtr jest zalewany do pulowy i do pelna , tak na zmiane . wiec biobale maja zawsze swierze powietrze . wczesniej byl podlaczony eheim 2226. Co moge powiedziec NO3 mam duze bo ryb jest sporo duzych . filtr kubelkowy ok. czysci wode napewno , obnizy NO2 , dodatkowa cyrkulacja wody w akwa. Nie liczyl bym na obnizenie NO3 w filtrach bez doplywu tlenu. dlatego stosoja filtry zraszane. rozwiazaniem jest 2227 lub 2229 (wiekszy) . z czasem bedzie potrzebna konserwacja filtra ( wymiana czesci zurzytych) . Nie wiem czy sie komus oplaca kupic nowy filtr za spora sumke . Jesli ktos chce kupic to mam 2 do sprzedania 100Euro od jednego.

chyba nakreslilem troche co do filtrow kubelkowych


"<?))))><`?...¸??´?`?.¸Morskie¸.?´?`?...¸.?´><((((?>"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.