Skocz do zawartości
Pawel P

Reefmat red sea

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z użytkowników tego sprzętu może wie co zrobić , żeby zlikwidować makabryczną ilość bąbli powietrza , które przedostają się do komory filtracyjnej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pawel P napisał:

Czy któryś z użytkowników tego sprzętu może wie co zrobić , żeby zlikwidować makabryczną ilość bąbli powietrza , które przedostają się do komory filtracyjnej 

Daj zdjęcie/filmik na YouTube wstaw i tu daj link . Mam model 1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ariel napisał:

Daj zdjęcie/filmik na YouTube wstaw i tu daj link . Mam model 1200

Słychać wodę w tej giętkie rurze , tak jak by był za mały spływ , do tego mam podejrzenie ze jest jakaś mała nieszczelność na łączeniu . Z góry dziękuje za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Pawel P napisał:

Słychać wodę w tej giętkie rurze , tak jak by był za mały spływ , do tego mam podejrzenie ze jest jakaś mała nieszczelność na łączeniu . Z góry dziękuje za pomoc 

Jak na moje , to ciągnie lewe powietrze.

Dawałeś uszczelki na wlocie do rollermata ? ( chodzi mi o te co powinny być na obu śrubunkach ) . 

Użyłeś pasty co jest w zastawie na łączenie węża ze śrubunkiem?

U mnie tak puszczał bąble tylko na początku jak go założyłem,  potem powietrze zostało wypchane przez wodę i nic się nie dzieje . 

Możesz spróbować przez kilka minut pompę obiegową puścić na maxa i odkręcić bardziej zawór na spływie . Jak wypcha powietrze zmniejszyć moc pompy i przykręcić zawór.  Ale moim zdaniem on cały czas ma nowe powietrze i przez to masz ten problem .

Ja tego śrubunku co był w zestawie jeszcze nie zakładałem.  Założyłem wąż na wcisk na moją rurę spływu.  Rurę najpierw owinełem teflonem . U mnie jest szczelne i tak nie robi .

Ale pierwsze kilka minut po włączeniu obiegu też tak mam , potem powietrze zostaje wypchane i nie mam tego problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie zostało złożone w sklepie , więc tak naprawdę nie wiem co zostało zrobione. Po odkręceniu rury od rollera dalej lecą z niej bąble , więc pewnie nieszczelność jest u góry. Dziękuje jeszcze raz. Ogólnie jesteś zadowolony ? Wcześniej miałem Clarisea , działał nieźle tylko wymiana rolki była zbyt problematyczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pawel P napisał:

Urządzenie zostało złożone w sklepie , więc tak naprawdę nie wiem co zostało zrobione. Po odkręceniu rury od rollera dalej lecą z niej bąble , więc pewnie nieszczelność jest u góry. Dziękuje jeszcze raz. Ogólnie jesteś zadowolony ? Wcześniej miałem Clarisea , działał nieźle tylko wymiana rolki była zbyt problematyczna 

Tak mam u siebie 

Mam go krótko , dopiero kilka dni siedzi w sumpie.  Jak na razie jestem zadowolony. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione , wystarczyło przesmarować rurę na łączeniu. Dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pawel P napisał:

Już zrobione , wystarczyło przesmarować rurę na łączeniu. Dzięki :-)

:D 

Jak nie posmarujesz , nie pojedziesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,jest tylko mały szczegół który mnie denerwuje  , rollermat stoi na dnie sumpa, woda która z niego wypływa tworzy kaskadę , która to powoduje powstawanie pęcherzyków powietrza , które to gromadzą się pod urządzeniem , jak taki pęcherz urośnie to wypływa z głośnym bulknięciem :-). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pawel P napisał:

Tak ,jest tylko mały szczegół który mnie denerwuje  , rollermat stoi na dnie sumpa, woda która z niego wypływa tworzy kaskadę , która to powoduje powstawanie pęcherzyków powietrza , które to gromadzą się pod urządzeniem , jak taki pęcherz urośnie to wypływa z głośnym bulknięciem :-). 

Dasz radę to nagrać?

U mnie stoi na girach i co prawda woda stoi wysoko , spływając po brzegach robi bąble ale unoszą się do góry jeszcze w nim i nic się nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.