Skocz do zawartości
dany

Pokolec białobrody

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że wszyscy faktycznie chca tu sobie nawzajem pomoc ma kojekne pytanie, a mianowice, zakupilem Bialobrodego, jakies 2 miesiace temu, i jak to zwykle mial biale plami pomyslalem ze to stres, ryba po kwarantannie, ale jednoczesnie wlaczylem UV, pochodzila tak dobra chwile, ale kropki nadal nie zniknely, tzn. zmnijeszyla sie ich ilosc, ale nadal je ma, czasami wiecej, czasami mniej, dzis natomiast od rana ma ich znow b.duzo. Co z tym zrobic? Jak mu pomoc?Czy to mozliwe ze po 2 miesicach jest nadal zestresowany?Nie mam innych pokolcow tylko Nemo:), garbik i wspomniany wczesniej Chelmon.

Pozdrawiam

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość klubowicz

Każda manipulacja w akwarium czy tym podobne rzeczy wywołuja u leucosternona stres. Ja lałem różne preparaty markowych producentów i nic to nie dało! Moim zdaniem są trzy ważne czynniki które pomogą ci utrzymać tą rybę w dobrej kondycji. Po pierwsze kup sobie czyściciela Labroides dimidiatus , po drugie kup sobie krewetkę z rodziny Lismata po trzecie dobrze go odżywiaj! U mnie Białobrody pływa już ok. roku , pieknie rośnie a wysypkami wogóle się nie przejmuję. Jeżeli się pojawią włączam UV-kę a resztą zajmują się czyściciele! Mam w swoim 500l akwarium 12 pokolców i po wpuszczeniu każdego z nich pierwszą rzeczą jaką robiły te ryby to wizyta u w/w " lekarzy". NIe bez przyczyny nazywają się one czyścicielami.

Powyższe rady skutkują o ile ryba nie ma nicienia. Wtedy leczenie jest długotrwałe a efekt do końca nie znany!

Pozdrawiam P.K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 250 litrow, 60 kg skaly :D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, myslisz ze te 50 litrow to naprawde duza roznica??:D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej wielkości jest ta ryba ? jak długo masz zbiornik ?/warunki itd./większosci zgadzam się z Pawłem .Tej rybie /jak i dużej większości/potrzebna jest przestrzeń do spokojnego machnięcia płetwami :D, 300L to min.umowne. i jeszcze jedno odpowiedni pokarm.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba ma 10-12cm, zbiornik ma 10 miesiecy, a z jedzenia to je tylko mrozona artemiei New Life Spectrum nic wiecej nie chce jest, zadnych glonow, oprocz tych co zeskubie ze skaly.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spróbuj przyzwyczaić białobrodego do suszonych alg jest to dużo lepszy pokarm i przedewszystkim czystszy niż mrożonki.

Co do wielkości zbiornika to myślę że przedmówca ma rację moja rybka ma jakieś 5cm a zbiornik >500 l i zastanawiam się czy nie za mało (mam już naso).

Pozdro.

sheep111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po owym poscie, zakupilem krewetke czyszczaca i.... moj pokolec nie ma juz bialych malych kropek. Nabral kolorow i wyglada przepieknie.

Dzieki za pomoc!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki sa bardzo wazne. do tej pory mialem jedna czyszczaca po zakupie bialobrodego dokupilem jeszcze dwie.

Pozdr.

sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.