Skocz do zawartości
Legez

Wysoki TDS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy temu uruchomiłem swój pierwszy baniak, od początku mam problem z wysokim TDS. Mam zestaw jak w linku poniżej FCPS5, FCBL, FCPS20

FILTR AKWARYSTYCZNY ODWRÓCONA OSMOZA RO4 75 GPD 8967006738 - Allegro.pl

Woda sieciowa na wejściu ma około 350 po przejściu przez zestaw RO mam TDS na poziomie 15-20. Postanowiłem dołożyć kolumnę żywicy, niestety efekt odwrotny- na wyjściu TDS 70-100.  Żywica Aquaforest RI Resin. Wymieniłem wkład RO, ale bez poprawy. Test wykonałem drugim miernikiem TDS, pomiary zbieżne.

Czy ktoś wie gdzie tkwi problem i jak go rozwiązać. 

Dodatkowo w instalacji wodnej mam stacje uzdatniania wody domowej na tabletki solne. Czy Filtr RO lepiej włączyć przed stacją, czy za po uzdatnieniu wody.

Dziękuje za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam jednak błąd pomiaru lub jakieś zanieczyszczenie się wkrada, szczególnie, że przed żywicą jest mniejsza wartość. W tej chwili mam tę żywicę i po wymianie 000. Teoretycznie może być wadliwe opakowanie żywicy też. Skontaktuj się z producentem.

Wydaje mi się że domowe uzdatniacze też pracują na żywicy, także ta po filtrze RO powinna Ci wystarczyć na dużo dłużej, ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na innej żywicy nie pamiętam producenta i wynik był podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywica MB-20 sprawdzona,

następne pytanie kto składał filtr Ty czy przyszło poskładane ? jest możliwia ze jest spięte inaczej, sprawdź to…zrób fotkę jak możesz 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składałem, kilkukrotnie sprawdzone, przełożyłem zaTDS-7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żywica płukana? 

Co do samego pomiaru to u mnie z 350 ppm membrana "setka"  zbija na 16 ppm  - żywica dalej zbija na 11 ppm. Podejrzewam że mój chiński , kilkuletni miernik nie ma już zera ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.