Skocz do zawartości
valderama33

jaką farbą pomalować scianki od akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi mi o rodzaj czym najlepiej pomalować żeby nie robiły się zacieki i nie odpryskiwała. Może pytanie banalne ale proszę o pomoc z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj...nie powiedziales na jaki kolor.Ja mam akwa pomalowane na czarno farba Hammerite,angielska farba ktora uwazam za najlepsza i najbardziej uniwersalna..wymalowana mam tylna sciane i dno...ze z boku mam panel ten skrawek ze strony frontowej by nie byl widoczny pomalowalem farba w sprayu,wyglada bardzo dobrze...oczywiscie malowane wszystko na zewnatrz...z panelem poradzilem sobie w ten sposob ze "pomalowalem" go od wewnatrz czarnym silikonem akwarystycznym uzyskujac w ten sposob idealna czern w calym akwa...ale jezeli chcesz na niebiesko to nie wiem jaka farba bedzie odpowiednia...Hammerite nie robi blekitnego koloru,maja granatowy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ze serii .....szkoda gadac......... szyb to sie raczej w akwa nie maluje, tylko przykleja folie!!!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz z serii .... wielki akwarysta ma cie gdzies.... nie w akwa tylko tylna szyba za akwarium, inni wiedza o co chodzi a tobie chyba brak tego I.....Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@valderama33

Gdyby Twoje IQ bylo chociaz na poziomie chomika to widziałbyś, że na forum jest archiwum!

A gdybym jak bym wielkim akwarysta, to szkoda by mi bylo czasu pochylać się nad Toba!Wiec milcz, tylko podziekuj!:p


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...wtrace sie tutaj bo nieprzyjemnie sie robi czytajac co piszecie...Dany pisze ze szyb sie nie maluje ale zapomina ze tez nie bluzga sie kogos za brak inteligencji...skoro mozna bluzgac to i szyby mozna malowac...zasady tworzy sie samemu...nie zapominaj ze akwarystyka morska jak i wszystko ewoluuje wiec jest szansa ze pojawil sie jakis nowy produkt czego w archiwum nie znajdziesz...te forum jest po to by pytac a jezeli chcesz sprawdzic swoj intelekt i powalczyc slowami sa od tego inne forum...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg rozumiem, że stajesz w obronie kolegi bo masz pomalowane szyby:) a jeśli chcesz już być taki sprawiedliwy to czytaj uwaznie posty kolegi valderama33!


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany stanal bym w Twojej obronie gdyby w Twoim pierwszym poscie nie bylo "pytanie...szkoda gadac",skoro szkoda to po co sie odzywasz?...powiedzialbys ze szyb sie nie maluje i wszystko bylo by OK...a poza tym mysle ze jest tyle samo zbiornikow pomalowanych co i z przyklejonymi foliami.Valderama chcial sie tylko dowiedziec czym pomalowac szklo a nie czy mozna je malowac...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam tylną szybę pomalowaną ale na niebiesko i faktycznie teraz czuję że obniża to IQ :p.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO folia ma tą zaletę, że jak chcesz zmienić kolor tła, to możesz ją łatwiej odkleic.

Moczysz tylną ścianę od zewnątrz wodą z mydłem lub płynem do naczyń i moczysz tym samym folię samoprzylepną, od klejącej strony. Nakładacz na szybe, wyciągasz nadmiar plynu czymś płaskim, np kartą kredytową, tak żeby gładziutko przylegała, bez bąbelków. I nie ruszasz. Przez pierwsze pare dni lub godzin mogą być widoczne białe smugi, które znikną.

Powodzenia.


Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lionfish :

IMHO folia ma tą zaletę, że jak chcesz zmienić kolor tła, to możesz ją łatwiej odkleic.

No i wlasnie dlatego tez jestem zdania ze malowanie szyby < naklejenie folii - co więcej da sie zmieniać folię w juz istniejącym i uruchomionym akwarium jesli tylna szyba jest ok 4 cm od ściany-wiem bo sam ostatnio zmianiałem niebieską na czarną cięzko bylo ale się udało. Kolejna zaleta - folia wychodzi chyba taniej. Oczywiscie nie neguje malowania szyby - jednak wydaje sie ze folia jest lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z doświadczeń akwarystyki słodkowodnej.

Kupić odpowiedni kawałek czarnego spienionego PCV. Z jednej strony przykleić niebieską folię. Postawić za akwarium. Można bez problemu zmieniać sobie kolory tła kiedy tylko się zapragnie.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowalem tylnia szybe farba akrylowa w spraju,i tło jest ładne jednolite,z zewnatrz jest troche zaciekow ale od wewnatrz ich nie widac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim, to chcialem wiedziec zadalem pytanie i czekalem na odpowiedz jesli ktos nie chce niech nie pisze na tym to polega. JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI!!! mysle ze folia jest najlepszym rozwiazaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z doświadczenia powiedzcie jaki kolor jest waszym zdaniem najlepszy? czarny czy niebieski ....a może granatowy...moze ktoś z was ma jeszcze inny choć wątpię...plusy i minusyb każdego z nich...Jakie macie zdanie na ten temat?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.W malawi miałem ciemno-niebieskie i wyglądało super.Teraz jestem za czarnym.Na tym niebieskim widać każdy bród a poczyszczenie tych szyb to niezła udręka.W sumie mam zamiar czyścić tylko przednią a reszta niech zarośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.