Skocz do zawartości
grzegorz.p

SOL KENTA

Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że powodem mogła być jakaś usterka na linii produkcyjnej.

Kent raczej te sprawy ma zautomatyzowane, niewyobrażam sobie człowieka z łopatą :D

Jakś wadliwa seria poszła w świat (pewnie wszystko do Polski wysłali) :D

tylko teraz pytanie: czy oni o tym wiedzą, jeśli tak to czemu nie wycofali,

czy żyją w niewiedzy co byłoby gorsze.

I jak z ich kontrolą jakości, robią raz w roku ? może używają testów zooleka :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,do kolegi @BASE,jak wyglada nowy worek tej soli kenta ktora kupiles?zamierzalem zmienic na tropic badz reef crystal,na razie z kenta nie jestem zadowolony,faktycznie straszie niski poziom mg,a po kazdej swierzej podmianie

zielone nitki doslownie dostaja solidnego kopa przyrostu,coraz ciezej z nimi

walczyc,pozdrawiam forumowiczow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale mam jakieś dziwne przeczucie że coś nie jest tak ostatnio nie kupowałem soli więc mogło się zmienić worek jest mniejszy i jest tam zamiast 4kg lekko ponad 3.18kg być może się nie przypatrzyłem czy wcześniejszych było 4kg albo to złudzenie optyczne ,worek jest hermetycznie próżniowo zamykany i sól nie otwarta wygląda tak jak by była cała zbrylona coś jak opakowanie kawy nie sprawdzałem jeszcze parametrów może jutro to zrobię

I jeszcze jedno czy ktoś używa liquide reaktor kenta?, wcześniej kupowałem ten preparat i miał on postać białego mleka a teraz w butelce jest przezroczysty? zmienili recepturę czy coś?, bo mam jakieś obawy co do marki kenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marti701, glony wapienne nie przyrastają, ale na pewno nie giną.

Parametry wody w akwa mam: Ca ok. 360, Mg ok. 1400, kh tylko ok. 6 i nie chce się podbić. Dozuję Turbo Calcium i Coral Builder Kenta i Mg Grotecha - parametry są mniej więcej stałe od kilku miesięcy.

Ostatnie 2 podmianki robiłem już solą TM, ale chyba za wcześnie, żeby jednoznacznie powiedzieć, że jest lepiej.

A, sól Kenta kupowałem w workach 6,3 kg.


Pozdrawiam, Witek

HW: 225l + sump

SW: Pterapogon kaudernii, Cryptocentus cintus, Alpheus bellus, Centropyge argi, Ctenochaetus truncatus, Cypho purpurascens, Siganus vulpinus, Lybia tesselata, 2x Lysmata amboinensis, 2x Lysmata debelius, kilka Gobiodon histrio, kilka ślimaków, różne pustelniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja uzywalem sol Kenta przez 7 miesiecy i ostatnio wlasnie zbrylala sie i slabo sie rozpuszczala ... wiec zmianilem na TM i musze stwierdzic ze od poczatku sam wielki plus bo przy rozpuszczaniu sie zachowuje naprawde super ... woda robi sie szybko klarowna i sol sie szybko rozpuszcza ... w zasadzie przy zasalaniu 30 litrow wody RO wsypuje odmierzona ilosc na 3-razy

i jest czysta woda ... a przy kencie trzeba bylo sie pierdzielic malutkimi porcjami a itak wapno sie wytracalo ... poza tym ciagle w tych miniejszych workach (chyba 6,5 kg ) to ciagle sie robily bryly ... nie wiem jaki bedzie efekt ogolny w baniaku i jak ja przyjma organizmy ale 2 tygodnie od pierwzsej podmianki zmian na gorsze nie wiedze a moze nawet jest ciut lepiej bo zaczynaja jakby mi schodzic troche glony wyzsze z ktorymi walcze od pewnego czasu...


Akw 840L (200x70x60h) + sump 300L Odp :DELTEC AP851 ,obieg Deltec 4745; cyrk. 2 x Koralia 8 ; 3 x 150HQI +4x80W + 2x54W + Deltec KM500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakas feralna partia Kenta byla, ja Kenta wsypuje do RO jednym ruchem (co prawda na troche mniejsza ilosc wody, 20l), i nic sie nie wytracalo, raz czy 2 nawet bez pompki mieszajacej sie obylo (bo chwilowo nie mialem), sama sie sol ladnie rozpuszczala i nic sie nie wytracalo.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie. Z moich obserwacji pomiarów i testowania różnych marek soli doszłem do wniosku iż wszyscy producenci mają problem z utrzymaniem stałych parametrów soli. Testowałem sole wszystkich liczących się producentów z różnych serii i za każdym razem były inne wyniki.Chyba że JBL robi tak kiepskie testy że za każdym razem wychodzą inne wyniki. Pod uwagę biorę też uczciwość importerów bowiem na świecie nie takie rzeczy się podrabia


78+55 refugium, lampa DIY 4x24W T5+8W 6500K nad refugium, odpieniacz Beast400, 18 kg LR 7 gatunków miękasów, 6 gat.SPS, 2LPS,para błazenków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z kentem.

Teraz kupilem preisa i jest b. fajnie, rozpuszcza sie i nie jest brudna:).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje sól KENTA od jakiś dwóch lat i nie widze zbyt dużych odchyleń ale dziś zdziwiło mnie jedno , zawsze sól w 25 kg kubełku pakowana była w foliowy worek a tu zaskoczenie brak folii . Czyżby oszczędności ????


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przy calym szacunku... czesc z Was pisze: mam akwarium od 3 miesiecy i zaobserwowalem to i to. Uwierzcie: akwarium 3 miesieczne to nie jest nawet dziecko, to jest noworodek, osesek. Nie sugerujcie sie prosze wzrostem glonow w takim akwarium bo ono jeszcze dojrzewa....

Druga sprawa: jesli macie jakies podejrzenia co do soli to ja ztestujcie na podstawowe parametry i jesli odbiegaja od normy to ja po prostu wyrzuccie (ale nie testami Zooleka tylko jakimis sprawdzonymi).

Trzecia sprawa: nie urzywajcie jednej soli! Robcie podmiany roznymi solami na zmiane!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Panowie... przy calym szacunku... czesc z Was pisze: mam akwarium od 3 miesiecy i zaobserwowalem to i to. Uwierzcie: akwarium 3 miesieczne to nie jest nawet dziecko, to jest noworodek, osesek. Nie sugerujcie sie prosze wzrostem glonow w takim akwarium bo ono jeszcze dojrzewa....

Druga sprawa: jesli macie jakies podejrzenia co do soli to ja ztestujcie na podstawowe parametry i jesli odbiegaja od normy to ja po prostu wyrzuccie (ale nie testami Zooleka tylko jakimis sprawdzonymi).

Trzecia sprawa: nie urzywajcie jednej soli! Robcie podmiany roznymi solami na zmiane!

1.Szefostwo wyjechało na Safagi, to musiał ktoś ich zastąpić :) więc zrobiły to oseski:)

No i dostało nam się.

2. wiele osób, wiele testów, a wyniki różne.

I to spore różnice, jeden ma mg 900, drugi ponad 2000.

Nie sądze by była wina testów, zbyt duże rozbierzności.

3.Czy jest to lepsze rozwiązanie niż jedną solą ?

A tak od siebie, to widzę różnice po przejściu z kenta na tm pro reef.

Teraz na tm wystarczą mi co tygodniowe podmiany, nie muszę już lać coral buildera na podbicie kh, magnez grotecha też odstawiłem, parametry w normie,.

Przez 2 tygodnie nie miałem możliwości wykonać podmianki, nie dodawałem też żadnej chemi, wczoraj zrobiłem testy przed podmianką i wszystko ok, na kencie to by nie przeszło. Może trafiłem na felerną partie, lub jak ktoś napisał nie takie żeczy się podrabia.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2 Jesli powyzsze wyniki mierzone sa DOBRYMI testami, tj. swierzymi testami uznanych firm - to taka sol co ma 900 Mg nadaje sie wylacznie do kosza, reszty parametrow nawet nie warto sprawdzac.

Ad.3 Tak, to jest lepsze rozwiazanie, kazda sol ma jakies slabe strony - czyli np. mniejsze stezenie jakiegos pierwiastka - urzywajac roznych soli mamy szanse w jakims stopniu zniwelowac te roznice.

Dodam od siebie: podobne przejscia mialem z solą Preis: najpierw byla pakowana w wiadra i dodatkowo w worek a ostatnio tylko po prostu nasypana do wiadra, za kazdym razem ma inny poziom zbrylenia: od zupelnie sypkiej do calkowicie zbrylonej. Z tym ze na szczescie parametry sa zawsze mniej wiecej takie same a pani Preis twierdzi ze zbrylenie nie ma absolutnie zadnego wplywu na sklad soli. Jedyna sol ktora praktycznie zawsze ma te sama granulacje, bez wzgledu na to jakie opakowanie kupuje - to jest Tropic Marin PR - zawsze bardzo sypka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Kent się nie chce rozpuszczać- jakieś drobinki latają mimo, że mieszam zwykle 3 godziny dwoma aquaszutami.

To opakowanie ma już trochę czasu, kentowi nie mam nic do zarzucenia, ale przeszedlem na preisa i się rozpuszcza świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy jeszcze nie trafiła mi się zbrylona sól,zawsze ładna i sypka (stosowałem HW, TM pro reef, Kenta).

Z kenta jestem zadowolony nie zauwazyłem większych problemów z rozpuszczaniem. Fakt że wrzucam do beczki 120L pompkę 1000l/h + kostkę do napowietrzania i przychodze na podmianę następnego dnia rano.

Po TM pro reef czasem zdarzał sie mały wysyp glonów.

Jedynie co mnie irytuje w Kencie to przy napowietrzaniu czystej solanki z kentem przed podmianą to brudna piana na powierzchni.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preis me te zalete ze rozpuszcza sie naprawde bardzo szybko, szybciej niz TMPR, to jest kwestia doslownie paru minut i solanka jest calkiem przejrzysta.

Musze sprobowac tego Kenta ale u nas jest on duzo mniej popularny niz w Polsce, z oczywistych wzgledow preferuje sie u nas marki krajowe :) a z innych to moze Red Sea i Reef Crystals, Kent jest uzywany bardzo bardzo rzadko i troche ciezko go dostac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z TMPR korzystalem rok temu i musze przyznac, ze nie rozpuszczala sie jakos szczegolnie szybko.

Przeszedlem na Kenta, ale wielkiej roznicy tez nie zauwazylem.

Ostatnio z uwagi na cene przerzucilem sie na ATI i ona sie calkiem niezle rozpuszcza, ale zmienilem (z uwagi na dwuskladnikowosc soli) sposob w jaki robie podmianki, wiec to moze byc tego wplyw. A swoja droga mam pytanie do AquaManiac'a - jakie ATI ma opinie u naszych zachodnich sasiadow? Z tego co zauwazylem u nas nie jest szczegolnie popularna. Ja nie mam jej nic do zarzucenia, poza niezbyt wysokim kh - 8. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.