Skocz do zawartości
fOe

Wymiana skaly

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze niemoge sobie poradzic ze skala od balona caly czas zarasta mi jakims brazowym glutem postanowilem wymienic skale .korzystajac z BF chce kupic sucha co byscie polecili mysle o MR ale toze byc inna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz ją w systemie? Skała ceramiczna dojrzewa ponad rok, daj jej szansę. Balonowe podstawki używałem przez lata i złego słowa powiedzieć nie mogę.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eśli masz problem z zarastaniem skały w twoim akwarium, to dobrze, że rozważasz wymianę na suchą skałę. Marco Rocks (MR) jest popularnym wyborem w akwarystyce morskiej, ale istnieje wiele innych opcji do rozważenia. Niektóre z nich to:

Tonga Branch Rock: Jest to naturalna, sucha skała koralowa z Tonga, która charakteryzuje się pięknymi, gałęzistymi strukturami. Jest lekka i łatwa do układania.

Pukani Live Rock: Podobnie jak Marco Rocks, Pukani Live Rock to rodzaj suchych skał, które są idealne do tworzenia struktur w akwarium morskim. Charakteryzuje się dużą porowatością i zapewnia doskonałą przestrzeń dla korali i innych organizmów.

Reef Saver Rock: Jest to syntetyczna sucha skała stworzona specjalnie dla akwarystyki morskiej. Jest lekka, łatwa do układania i posiada duże powierzchnie porowate, które sprzyjają osiedlaniu się bakterii.

Base Rock: To również sucha skała, która może być stosowana jako podstawa do budowy struktur w akwarium. Jest mniej atrakcyjna wizualnie niż inne rodzaje skał, ale stanowi dobry wybór jako tło lub podstawa, na której można umieścić bardziej dekoracyjne skały.

Przed podjęciem decyzji, warto rozważyć, jakie cechy są dla ciebie najważniejsze, np. estetyka, porowatość, dostępność, cena itp. Pamiętaj również o odpowiednim przygotowaniu nowej skały przed umieszczeniem jej w akwarium, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i potencjalne substancje toksyczne.
 

 

 

____________________________
https://otomedi.pl/kalkulator-zapotrzebowania-kalorycznego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, czytelniksam napisał:

Jeśli masz problem z zarastaniem skały w twoim akwarium, to dobrze, że rozważasz wymianę na suchą skałę. Marco Rocks (MR) jest popularnym wyborem w akwarystyce morskiej, ale istnieje wiele innych opcji do rozważenia. 

Wymiana skały to żadne rozwiązanie, chyba że jest to używana skala która została wysuszona, z takiej skały potrafi latami wychodzić po4. 
 

Na zarastanie skały wpływa wiele czynników takich jak światło, cyrkulacja i nie stabilny system. Skała robi się czysta gdy zbiornik się stabilizuje, u jednych to jest rok a u innych 2 miesiące. 
 

Pierwsze akwarium startowałem 500l na MR i przez ponad rok borykałem się z zarastaniem skały i nagle w przeciągu dwóch tygodni zrobiło się czysto. Dlaczego? Nie wiem dokładnie. 
 

Altualny zbiornik startowałem rok temu w kwietniu na ATM COLONY i pierwsze 3 miesiące było piękne, skała czyściutka, koralowce pięknie się pompowały, wszystko wyglądało super. 
 

Nagłe załamanie systemu, prawie wszystkie korale padły, glony, sinice wszystkie plagi. Pół roku trwało aż się wszystko ustabilizowało i od lutego wszystko zaczyna wyglądać jak należy.  Po zmianie cyrkulacji na gyre problemy zaczęły ustępować. 
 

Nie zawsze przyczyną zarastającej skały jest winna skała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.