Skocz do zawartości
wiiz

Brak oznak dojrzewania po 6 tygodniach

Rekomendowane odpowiedzi

Były już podobne wątki ale jednak sytuacja u mnie jest nieco odmienna stąd założyłem nowy. 

 

Metryka nowicjusza:

1. Wymiary akwarium 60x30x30 54l całości wody w systemie z panelem bocznym o wymiarach 10x30x30, sucha skała 4kg

2. Filtr RODI - nowy

4. Filtracja: węgiel aktywny, włóknina filtracyjna, Aquaforest Life Bio Fil 1 l.

5. Oświetlenie Maxspect mj l165 - świeci "fish only" 60%

6. Brak życia - etap dojrzewania

8. Start zbiornika 6 tygodni temu

9. Nie mam żywej skały, mam suchą skałę 4kg i suchy piasek na 2 cm grubości

10. Nie używam ozonu, UV ani metod probiotycznych

12. Parametry wody to:

Amoniak 1.0 (w szczycie było około 1.5), NO2 0.0 (nigdy nie było więcej), NO3 (20 - zaczęło rosnąć 2 tygodnie temu)

Zasolenie 1.025

13. Brak podmian, dolewam wodę RO

14. Brak karmienia

16. Brak plag ani problemów

17. Dolewam bakterii zgodnie z instrukcją Microbe-Lift

18. Cyrkulacja Jebao SW-2, grzałka Aquael Ultra Heater 75W ustawiona na 25° C

 

To co mnie niepokoi to fakt, że dość szybko po 2-3 tygodniach nieliczne ziarenka piasku się zabrązowiły (jak cukier trzcinowy) - co uznałem za początek okrzemek. Proces jednak się zatrzymał, ziarenka piasku z okrzemkami są bardzo nieliczne - powiedzmy przypada jedno ziarenko na 5 cm kwadaratowych. Tak jak się pojawiły 4 tygodnie temu tak nie było żadnych oznak dojrzewania.

 

Przyznam że nie wiem też co myśleć o braku wzrostu NO2 (Amoniak notuję już ponad 4 tygodnie). Nie pojawiają się u mnie brunatne algi, ani zielone glony, zaś okrzemki choć pojawiły się szybko natychmiast się zatrzymały i jest ich bardzo mało. Czy coś powinienem zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wiiz napisał:

Były już podobne wątki ale jednak sytuacja u mnie jest nieco odmienna stąd założyłem nowy. 

 

Niekoniecznie :)

U mnie prawie 3 miesiące się nic nie działo i masz podobnie.
A to dlatego że jedziesz na suchym piasku i suchej skale.
Ogarnij sobie jakiś syf, piach od kogoś. 
https://sites.google.com/site/sexykrewetka/home/zycie-z-piasku-koralowego?authuser=0

Musisz poczekać.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez było podobnie dopóki nie przywiozłem sobie kawałka skałki z działającego zbiornika. 
Przy zakładaniu  drugiego po tygodniu dodałem piasek z już działającego a po 6 zrobilemprzekladke i wszystko świetnie się trzyma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.