Skocz do zawartości
LILsaint

Kostka 135l mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił mi się problem z mętną wodą.

Otóż miałem mętną wodę, było tak przez około tydzień, wyczyściłem cyrkulator oraz pojemnik na brud z odpieniacza i na drugi dzień woda była już o niebo lepsza gdzie później była praktycznie klarowna w 100%., natomiast dwa dni później może trzy dni, woda zaczęła lekko mętnieć aż dziś nagle nic nie widać, dosłownie biało i widać jakby po całym akwarium pył się sypał, skąd się to mogło wziąć? Dodam, że 2 tygodnie temu zrobiłem podmiankę 10litrów wody, a potem jakoś po 3 dniach zrobiłem podmiankę 20litrów wody z tego względu, że CA miałem niskie , MG i Kh wysokie i jakoś od tego momentu się to tak utrzymuje z ty mętnieniem. Ma ktoś jakiś pomysł? Bakterie lałem ostatni raz z miesiąc lub dwa temu, a te bakterie to były wtedy microbe-lift special blend.

Parametry wody na tą  chwilę:

Zasolenie 1,025

CA 300 

MG było 990

KH 11,2 

no3 10

po4 0

W akwarium mam ukwiał quadri, capnella, briareum, dwie euphylie , były 3 ale od kiedy jest woda mętna to mi jedna padła i była też xenia ale padła tak samo, 2 błazny, 1 Pterapogon, 1 Nemateleotris magnifica Fire Fish.

Akwarium start miało w czerwcu tego roku na skale suchej 10kg, na soli aquaforest reef salt, life bio fil i piasek żywy aquaforest.

Do tej pory było wszystko okey , trochę z parametrami walczyłem aż zadziała się woda mętna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wyrównasz Ca i Mg to zaraz wszystkiego się pozbędziesz. 

Zejdź z KH do 8-9.

Odpieniacz szybko się zapełnia ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jedyne co mogłem zrobić to chyba podmianę, którą zrobiłem, podmiana 20litrów wody.

Nie mam tego życia tak dużo, a jedynym czym mogę wyrównać to podmianą,  a odpieniacz nie zapełnia się jakoś super szybko, teraz jest w połowie zapełniony pojemnik w dodatku dużo piany.

I jak z tego Kh zejść do 8-9? jak ostatnio zrobiłem podmianę to nic nie dało. kh podskoczyło z 10,4 do 11,2 od ostatniego czasu.

Używam testów aquaforest i według tej strzykawki i listy mam 0,20ml w strzykawce co wykazuje 11,2 aktualnie poziom kh.

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz za duże podmiany w zbyt krótkim czasie. 

Kup Ca Plus, Mg plus. Podaj według instrukcji i czekaj. 

Biała mgła w akwarium to przeważnie zakwit bakteryjny. Wata pomaga. Nie przedawkowałeś bakterii? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, ostatni raz bakterie wlewałem przy podmianie miesiąc dwa temu więc na pewno to nie zakwit.

A podmiany robię tak co tydzień może co 10dni, teraz tylko tak po 3 dniach jakoś zrobiłem tylko dlatego by parametry zwiększyć CA,MG.

A jak obniżyć to KH?

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH powinno samo spadać. Jakaś konsumpcja zawsze jest. 

A po podmiance jaki masz wzrost Ca? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podmiance mam nawet nie minimum bo 350-360 CA czyli nie wiele się podniosło.

Może sól za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aquaman napisał:

 

Biała mgła w akwarium to przeważnie zakwit bakteryjny. Wata pomaga. Nie przedawkowałeś bakterii? 

Nie no, to zarty jakies? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brT napisał:

Nie no, to zarty jakies? 

Rozwiń swoją mądra wypowiedź. 

 

11 minut temu, LILsaint napisał:

Po podmiance mam nawet nie minimum bo 350-360 CA czyli nie wiele się podniosło.

Może sól za słaba?

Zerknij 

 

Mogę się mylić. Ale wydaje mi się, że jak zjedziesz z KH to Ca będzie Ci łatwiej podnieść. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Aquaman napisał:

Rozwiń swoją mądra wypowiedź. 

 

Zerknij 

 

Mogę się mylić. Ale wydaje mi się, że jak zjedziesz z KH to Ca będzie Ci łatwiej podnieść. 

No okey, ale głównym problemem moim było tutaj bardzo duże zmętnienie wody z dnia na dzień i pytanie co jest tego powodem, bo na pewno nie parametry wody, z którymi już troszkę gdzieś tam walczę bo nie mam ich od dziś, jestem amatorem w tym hobby więc się wszystkiego uczę powoli :) a CA i MG Plus już kupiłem, spróbuję i zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skała Ci nie pyli? Może to ona coś puściła. 

I uzupełnij bakterie. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Aquaman napisał:

A skała Ci nie pyli? Może to ona coś puściła. 

I uzupełnij bakterie. 

Do tej pory przez te pół roku nic nie pyliło, teraz nagle by zapyliło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Aquaman napisał:

Rozwiń swoją mądra wypowiedź. 

 

Zerknij 

 

Mogę się mylić. Ale wydaje mi się, że jak zjedziesz z KH to Ca będzie Ci łatwiej podnieść. 

Cokolwiek bym nie napisal bedzie lepsze niz Wata jako sposob na zakwit .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, brT napisał:

Cokolwiek bym nie napisal bedzie lepsze niz Wata jako sposob na zakwit .

 

Nawet sobie teraz nie żartuj. 

Najlepszy sposób to wata. Wiem bo stosowałem. I nie jeden Ci to powie. 

Także.... Bez komentarza 

4 minuty temu, LILsaint napisał:

Do tej pory przez te pół roku nic nie pyliło, teraz nagle by zapyliło? 

Zerknij na nią czy coś z niej nie pyli. Albo dmuchnij pipetą. 

Masz sumpa, panel? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Aquaman napisał:

Nawet sobie teraz nie żartuj. 

Najlepszy sposób to wata. Wiem bo stosowałem. I nie jeden Ci to powie. 

Także.... Bez komentarza 

Wiec w jaki sposob filtracja mechaniczna wplywa na populacje bakterii? Moze opowiesz cos o tym? Bo jak dla mnie przy zakwicie nalezy odpalic lampe UV i mocno napowietrzac, poniewaz bakterie potrzebuja tlenu, a przy zakwicie jest nadmiar bakterii wiec pochlaniaja caly tlen i udusisz wszystko co zyje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... 

Ja bym zrobił tak. Wstrzymał się z podmianami.  Wata do sumpa, filtra. Odczekać 2-3 dni. 

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aquaman napisał:

..... 

Ja bym zrobił tak. Wstrzymał się z podmianami. Uzupełnij bakterie. Wata do sumpa, filtra. Odczekać 2-3 dni. 

Nie prosze wiec juz o zadne wyjasnienia. Wystarczy

Powodzenia

Edytowane przez brT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, brT napisał:

Wiec w jaki sposob filtracja mechaniczna wplywa na populacje bakterii? Moze opowiesz cos o tym? Bo jak dla mnie przy zakwicie nalezy odpalic lampe UV i mocno napowietrzac, poniewaz bakterie potrzebuja tlenu, a przy zakwicie jest nadmiar bakterii wiec pochlaniaja caly tlen i udusisz wszystko co zyje 

 

:clap:

Kupiłem lampę (bo czytalem właśnie takie komentarze, że lampa najlepsza) i leżała rok w szafie bo zwykła wata pomogła w dwa dni. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Aquaman napisał:

:clap:

Kupiłem lampę (bo czytalem właśnie takie komentarze, że lampa najlepsza) i leżała rok w szafie bo zwykła wata pomogła w dwa dni. 

Mam Filtr tunze comline 3163 i odpieniacz tunze 9001 , bez żadnego panelu i bez sumpa, miało być docelowo na kaskadzie akwarium ale nie foremne to akwarium do kaskady więc jest tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LILsaint napisał:

Mam Filtr tunze comline 3163 i odpieniacz tunze 9001 , bez żadnego panelu i bez sumpa, miało być docelowo na kaskadzie akwarium ale nie foremne to akwarium do kaskady więc jest tunze.

Wrzuć fotkę zbiornika. 

Jaką masz cyrkulacje 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Aquaman napisał:

Wrzuć fotkę zbiornika. 

Jaką masz cyrkulacje 

Aqua nova nwm 4000 cyrkulator, ten co ty masz ;p a zbiornik jest cały we mgle nic nie widać kompletnie jak wygląda w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz go ustawionego na tafle wody? 

Żeby lekko chlupało


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Aquaman napisał:

Masz go ustawionego na tafle wody? 

Żeby lekko chlupało

Dokładnie. 

Tu jest filmik jak jeszcze nie tak dawno to wyglądało. 

 

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw wszystko. Podłącz napowietrzacz jak masz i czekaj. Podmiany też nie są wskazane przy zakwicie bo dokarmiasz. 

Dozujesz coś? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Aquaman napisał:

..... 

Ja bym zrobił tak. Wstrzymał się z podmianami. Uzupełnij bakterie. Wata do sumpa, filtra. Odczekać 2-3 dni. 

Moze zamiast uzupelniac to poprostu pozywke niech wleje? 

I waty z 1m3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.