Skocz do zawartości
LILsaint

Kostka 135l mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Arek77 napisał:

Tak u mnie wyglądał zakwit bakteryjny w akwarium po kilku tygodniach od zalania:

20200907_201758.thumb.jpeg.b551bdbd4659c2cb29ca915937370c34.jpeg20200911_202211.thumb.jpeg.c07ea38ae7d8caba000f418724d9bfd1.jpeg20200912_192043.thumb.jpeg.7b9aa9b48683fc65c3c36a98b27ac9e8.jpeg

To ja bardzo podobnie miałem wczoraj jeszcze jak na tym pierwszym zdjęciu :P

Z tym, że ja nie mam zakwitu i do tej pory go jeszcze nie miałem :P

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, LILsaint napisał:

To ja bardzo podobnie miałem wczoraj jeszcze jak na tym pierwszym zdjęciu :P

Z tym, że ja nie mam zakwitu i do tej pory go jeszcze nie miałem :P

Jeszcze z 2-3dni i po problemie. Samo zejdzie.
Wrzucaj jakieś zdjęcia dla porównania.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie już po problemie , 2 dni później woda kryształ :) co było przyczyną dalej nie wiem :P

Ale problem w dalszym ciągu pojawia się w parametrach, CA mi spada, a KH wzrasta.

Co z tym mogę zrobić? podaję CA plus i MG plus od 3-4dni jakoś i to nic nie pomaga, a najlepsze jest to, że przy takim CA/KH Euphylie mają się dobrze z tego co widzę.

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, LILsaint napisał:

Ogólnie już po problemie , 2 dni później woda kryształ :) co było przyczyną dalej nie wiem :P

Ale problem w dalszym ciągu pojawia się w parametrach, CA mi spada, a KH wzrasta.

Co z tym mogę zrobić? podaję CA plus i MG plus od 3-4dni jakoś i to nic nie pomaga, a najlepsze jest to, że przy takim CA/KH Euphylie mają się dobrze z tego co widzę.

Czyli wata pomogła ? :)

 

Robiłeś podmiankę ?

A testy może masz do niczego ? Skoro podajesz Ca Plus i nie widać poprawy to coś jest nie tak. Kup jakieś z innej firmy i porównaj. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Aquaman napisał:

Czyli wata pomogła ? :)

 

Robiłeś podmiankę ?

A testy może masz do niczego ? Skoro podajesz Ca Plus i nie widać poprawy to coś jest nie tak. Kup jakieś z innej firmy i porównaj. 

No na to wychodzi, że pomogła lub samo przeszło :P

Podmianki póki co nie robiłem, a testy mam aquaforest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brT:coffee:

 

5 minut temu, LILsaint napisał:

No na to wychodzi, że pomogła lub samo przeszło :P

Podmianki póki co nie robiłem, a testy mam aquaforest.

Też używam tych testów i czasami różnią się wynikami. Wystarczy kropelka za dużo i inny wynik. 
Ale niemożliwe że masz takie duże zapotrzebowanie na Ca, że wyrównać tego nie idzie :D

Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Aquaman napisał:

@brT:coffee:

 

Też używam tych testów i czasami różnią się wynikami. Wystarczy kropelka za dużo i inny wynik. 
Ale niemożliwe że masz takie duże zapotrzebowanie na Ca, że wyrównać tego nie idzie :D

Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie.

Niemożliwe to jest, raptem 6 korali w tym dwie euphylie, reszta miękkie i tak by brało? no i do tego ukwiał quadri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LILsaint napisał:

Niemożliwe to jest, raptem 6 korali w tym dwie euphylie, reszta miękkie i tak by brało? no i do tego ukwiał quadri.

Ja miałem bardzo duży wzrost KH jak zacząłem kleić koralowce do skały i zużyłem całe opakowanie plasteliny.

Nie robiłeś czegoś podobnego ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aquaman napisał:

Ja miałem bardzo duży wzrost KH jak zacząłem kleić koralowce do skały i zużyłem całe opakowanie plasteliny.

Nie robiłeś czegoś podobnego ?

No też mam tą plastelinę i że krab mi rozwalał korale, to musiałem kleić na nowo, dwa korale tak pokleiłem rzeczywiście trochę jej użyłem.

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LILsaint napisał:

No też mam tą plastelinę i że krab mi rozwalał korale, to musiałem kleić na nowo, dwa korale tak pokleiłem.

A KH Ci rośnie z dnia na dzień ? Czy tylko jednorazowy wzrost miałeś ?

Tutaj podobny temat może na coś się natkniesz

 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aquaman napisał:

A KH Ci rośnie z dnia na dzień ? Czy tylko jednorazowy wzrost miałeś ?

Tutaj podobny temat może na coś się natkniesz

 

No właśnie ciągle rośnie, ostatnio co pisałem miałem 11,4 jakoś tak, a teraz niby poza skalą , coś koło 15 by było

A ty co zrobiłeś gdy Kh ci zaczęło szybko wzrastać po tej plastelinie?

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:blink:

PH wody ?


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aquaman napisał:

 

:blink:

PH wody ?

Ostatnio mierzyłem z 2dni temu to było 8.15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jeszcze odczekał. Przestań dozować teraz to Ca i Mg. Skoro korale mają się świetnie.

Jak mówisz, że kleiłeś co chwilę koralowce to może plastelina jeszcze coś oddaje.

Wstrzymaj się jeszcze z podmiankami. Jak za tydzień nie zauważysz spadku KH to stawiałbym na skałę.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aquaman napisał:

Ja bym chyba jeszcze odczekał. Przestań dozować teraz to Ca i Mg. Skoro korale mają się świetnie.

Jak mówisz, że kleiłeś co chwilę koralowce to może plastelina jeszcze coś oddaje.

Wstrzymaj się jeszcze z podmiankami. Jak za tydzień nie zauważysz spadku KH to stawiałbym na skałę.

Że skała podnosi Kh? 

Mam ją już pół roku i tak nagle by było? a skała to sucha Marco rocka, każdy jej używa z tego co czytam.

Edytowane przez LILsaint (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się coś rozpuszcza. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd bo sam do końca nie wiem. Ale to bardziej jakbyś miał kwaśną wodę.


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Aquaman napisał:

Może się coś rozpuszcza. Nie chcę Cię wprowadzać w błąd bo sam do końca nie wiem. Ale to bardziej jakbyś miał kwaśną wodę.

Może rzeczywiście ta plastelina? nie używałem jej od samego początku, a wcześniej mierzone parametry były okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś może NO3 i PO4 ?

Odczekaj jeszcze jakiś czas. Korale zaczną rosnąć, algi wapienne to KH zacznie spadać.
Możesz też dołożyć coś życia.

Edytowane przez Aquaman (wyświetl historię edycji)

Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Aquaman napisał:

A mierzyłeś może NO3 i PO4 ?

Tak, no3 - 10 , PO4 - 0

48 minut temu, Aquaman napisał:

Możesz też dołożyć coś życia.

Z tym życiem to się boję, że pozdycha wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam jeszcze bo parametry mi się poprawiaja , ca jest nagle w porządku oraz mg tylko jeszcze kh wysokie ale już dziś spadło , a to chyba tylko i wyłącznie dzięki temu, że wywaliłem tą plastelinę. Natomiast mam pytanie czy ten koral już zdechł ? 

84E53AA2-4FF8-46C0-AB65-9F9D213B4A56.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś taka główka odbudowała. Ale wątpię, że coś z tego będzie. Caulastrea delikatna i te zachwiania parametrów ją dobiły. Jod dozujesz? 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki jest żywa tkanka to walcz. Ustabilizuj parametry. Caulastrea zielona fluo lubi mnóstwo światła (na poziomie acropor). W takich warunkach oddaje swoje piękno. To turbo twardy koral, warto walczyć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Aquaman napisał:

Jod dozujesz? 

Sam jod typowo to nie, a z parametrami walczę , po tej plastelinie zaczęło Wszystko się stabilizować na to wychodzi , jutro kh zbadam, jeśli będzie znów mniejsze to znaczy że usunięcie plasteliny pomogło i to była przyczyna problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LILsaint napisał:

Sam jod typowo to nie, a z parametrami walczę , po tej plastelinie zaczęło Wszystko się stabilizować na to wychodzi , jutro kh zbadam, jeśli będzie znów mniejsze to znaczy że usunięcie plasteliny pomogło i to była przyczyna problemów. 

Odczekaj z tydzień niech się pokręci samo. Potem może jakaś mała podmianka. 

Plastelina jest dobra ale jak kleisz z jedną dwie szczepki. U mnie też właśnie po całym pudełku podniosło KH z 7 do 10 :D Samo spadło. 


Akwarium VIV 100x50x50 250L + Sump 74L  Zetlight QMAVEN 6600 200W  |  Pompa Jebao DCP 3500  AquaNova NVM-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Aquaman napisał:

Odczekaj z tydzień niech się pokręci samo. Potem może jakaś mała podmianka. 

Plastelina jest dobra ale jak kleisz z jedną dwie szczepki. U mnie też właśnie po całym pudełku podniosło KH z 7 do 10 :D Samo spadło. 

No dziwi mnie to że caulastrea pada powoli przynajmniej tak to wyglada, a euphylie maja się świetnie pomimo tak dużego kh , które już powoli spada bo wczoraj było więcej niż dziś, tak samo ukwiał quadri nie pompuje się tak fajnie jak na początku, te polipy ma takie proste. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.