Skocz do zawartości
Ciochu

Odpieniacz jaki???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam akwarium o pojemności 250l.

Mam na oku dwa odpieniacze BEAST 400P i NW-110-6520, który byście mi polecili? dzieś tam słyszałem że Beast jubi sie przelewać, czy to prawda?

Ach i co sądzicie o Marea Stream 3200 lub 4400.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

beast 400 nadaje sie do akwari max 100l dodatkowo chodzi jak traktor, a jego wytwarzanie babelkow w kolumnie jest tak tragicznie slabe ze glowa boli - w sumie sobie go podaruj, naprawde nie warto (to co powiedzialem jest z doswiadczenia i uzytkowania tego urzadzenia od ponad 1 roku)

teraz wiem ze lepiej doplacic i kupic cos lepszego


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ciochu

Filavandrel juz Cie troche ukierunkowal, jesli chodzi o odpieniacz. Osobiscie tego drugiego nie znam, ale jezeli jest z tej samej polki...

To bedzie podstawowe urzadzenie w akwarium i niestety, raczej nie powinienes na nim oszczedzac. Na forum znajdziesz kilka opisow markowych odpieniaczy.

Co do pomp, to nie wiemy co chcesz w akwarium trzymac. Korale miekkie nie potrzebuja tak silnej cyrkulacji jak twarde. Wystarczy im np: 20x objetosc akwa/godz., rozdzielone na dwie pompy. Twarde lubia miec troche wiecej (30-40x).

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wprawdzie to moj pierwszy post na forum ale mam nadzieje ze w kwesti merytorycznej bedzie on poprawny:). Wejdz sobie na strone forumowicza THCSKIBA(www.sklep.thcskiba.pl) tam znajdzie odpieniacz ktory ja sam przed chwila kupilem, cena 630zł. Rowniez mam akwarium okolo 250L a w przyszlosci stanie cos wiekszego wiec wybralem ten odieniacz tak troche na zapas....Pompe do niego musisz dokupic, jej koszt jest uzalezniony od tego ktora wybierzesz. Ja kupilem ta ktora jest w odpieniaczu ATI bubble master 150 bodajze cena niecale 400zł. Co do pompy to musisz sie skontaktowac z Lukaszem ze sklepu Akropora w Warszawiem. Moje doswiadczenie nie jest tak wielkie jak niektorych osob tu na forum wiec poczekaj jeszcze na opinie bardziej dosiwadczonych.

zapomnialem dodac ze pompe mozesz rowniez kupic innego producenta i nie koniecznie u Lukasza:)

pozdrawiam

MICHAŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oplacalne ?? Dodajac jakies grosiki mozna kupic juz orginalnego bubble mastera.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ciochu jak już kupujesz na "przyszlość" to kup cos porzadnego ATI lub Bubbla.


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany: no tak, najlepiej niech kupi odpieniacz za kilka tys tak na probe :p, moze kiedys zalozy wieksze akwa :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateuszD nie wiem jaki miałeś sprzęt jak zakładałes akwa, ale teraz widze Tunze, Deltec czemu nie Weipro??:p A z mojego doswiadczenia już wiem, że lepiej od razu kupić coś porządnego niż sie zrazić na poczatku, dlatego chce kolege przed tym ustrzec!Kumasz baze??:p


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany ja mam akwa na miniflotorku i dziala.czy to znacza ze zrobilemblad podczas zakladania akwa?ze nie wydalem 1 tys zl na odpieniacz?fakt mialem na poczatku bestie i octopusa ale przekonalem sie w sumie na wlasnej kieszeni i doswiadczeniu ze jednak czasami najprostsze odpieniacze tez zdaja egzamin i to za 60 zl:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko 125 l to nie 250 l i raczej na miniflotorku nie pociągnie.

Ciochu - jeśli akwarium będzie miało sump to ja bym kupił AP600, jeśli bez sumpa to kupiłbym MC500 albo nawet skusiłbym sie na model większy MCE600


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dany: zaczynalem z tym co mam teraz, w zasadzie nic nie zmienialem, ale Deltec to nie BK czy BM :p


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze taki ?? (mam na mysli wewnetrzne odpieniacze delteca)


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale przypominam o akwa brunona na midiflotorze!!!!z obsada 25 ryb.i tez funkcjonuje i jest ladne.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany piszesz wyzej ze jesli Kolega kupuje na przyszlosc to niech kupi cos "porzadnego". Mozesz zarzucic ThcSkibie ze jesgo odpieniacze, reaktory miksery sa "nieporzadne"?, bo ja nie....Alef piszesz ze za "pare grosikow wiecej" mozna kuic juz orginalnego ATI. Zgadzam sie ale zalezy czy 400zł roznicy miedzy oryginalnym ATI a odpieniaczem od THCSKIby i pompa z oryginalnego bubble mastera to dla kogos "pare grosikow". Konczac chcialbym tylko zaznaczyc ze pieniadze za ten odpieniacz wedlug mnie nie sa kosmiczne porownujac go oczywiscie do Delteca czy wspomnianego Ati a ma sie mozliwosc wyboru pompy...i jeszcze zostaje spora suma w portfelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyborem pompy to chyba nie jest do konca tak prosto. Wg mnie wydajnosc pompy powinna byc DOBRZE dopasowana do wymiarow odpieniacza (srednica i wysokosc rury reakcyjnej). Z tego co wiem to odpieniacze thcskiby sa pasowane pod pomki aquabee.

Pozatym: 630 zl (thcskiba) + 400 zl (pompka z BM160) to jest 1030 zl. BM160 kosztuje 1200 zl wiec roznica to 170 zl a nie 400.


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najtaniej znalazem oryginalnego BM 160 za opisywane wczesniej 1430 wiec roznica w cenie dla mnie byla znaczna. Jesli faktycznie znalazes taniej to dobrze:)ale to zawsze 170zł w kieszeni;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co tu Koledzy piszecie to napewno nie kupię B400P. co się tyczy następnego to osobiście widziałem go w akcji w zbiorniku 200l ze sporą rybią obsadą. Pracował bardzo cicho i ładnie pienił.

Co się tyczy mojej obsady to napewno na początek będą to korale miękie, bezkręgowce i ryby. A jak wszystko będzie sprawowało sie dobrze to napewno korale twarde.

Koledzy ostatnio zastanawiałem się nad grzałką, czy macie jakiś sprawdzony sprzęt do polecenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BM 160- w Zabrzu po 1199.

Aha i jeszcze jedno- nie warto przynajmniej wg. mnie oszczedzac tych 170zl. Kupisz BM'a, nie daj boze cos sie z nim stanie i odeslesz na gwarancje, a nie wiem czy THCSKIBA przyjmuje gwarancje;).

Co firmowe to firmowe;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz solidne oswietlenie, i masz w pomieszczeniu w ktorym bedzie akwa temperature powyzej 20 stopni, to grzalka moze wcale nie byc potrzebna - u mnie chyba nigdy sie nie wlaczyla jeszcze :D


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@olek a co Twoim zdaniem może się zepsuć w odpieniaczu za wyjątkiem pompy ? Jak się nie myle to Rafał daje na swoje produkty gwaracje:) Osobiście mogę go polecić bo często u niego kupuje i jestem zadowolony, zresztą nie tylko ja:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalkna nie wiem jakie odpieniacze robi THCSKIBA wiec nie mam mu nic do zarzucenia, alef ma racje co do kosztow - czysta matematyka :D


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, produkty THC:):D:) maja gwarancje.

Nie mam nic do zarzucenia, a i w odpieniaczu oprocz tego, ze moze nie przezyc przesylki:) raczej stac sie nic nie moze.

Jak dla mnie to ten odpieniacz wyglada zupelnie inaczej od BM'a.

Nie wiadomo wiec jak pieni w porownaniu do atiego.

Michal zrobi co chce, ja tam bym kupil Ati 170zl w przypadku 1200zl to juz nie duza roznica:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie wchodzil w jakies odpieniacze DIY lepiej miec przetestowany markowy opdieniacz przez setki akwarystow niz odpienek ktory ktos raz sprawdzil czy dziala i na tym koniec.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.