Skocz do zawartości
Arek23

plazince na euphylli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu bezskutecznie walczę z plazincami na moich euphylliach. Przez 3 miesiące co tydzień dipowalem je i wydawało mi się że się ich pozbyłem bo juz nic nie odpadalo. Po miesiącu kontrolnie dip i znowu je widzę.

Proszę o pomoc jak to zwalczyć. Czy możliwe że jeszcze nabinnych koralach siedzą i dlatego powróciły na euphylie.

Z naturalnych wrogow mam 

Mandaryny Synchiropus Splendidus

Wargacz Halichoeres hortulanus

 

Resized_20230128_183114(1).jpeg

Resized_20230128_182717(1).jpeg


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadziałał preparat z reefscorpionfish na płazińce, miałem identyczne.  Napisz do Pana Rafała to na pewno coś doradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparat Scorpionfish Kanwia na nie nie zadziałał zdjęcie euphyli po pełnej kuracji w pierwszym poście. Do Pana Rafała pisałem ale żadnej konkretnej rady nie dostałem oprócz dipowania 

Flarworm RX tez dawalem z podobnym skutkiem


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje padły, ale nie były aż tak wyrośnięte. Musisz w takim razie dipować wszystkie euphyllie i zdrapywać widoczne jajka, na pewno nie dasz rady zauważyć każdego stąd nawroty - ja użyłem ponownie kanwi po 3 tygodniach (ile powinno być nie jestem pewien, mógł to być przypadek, że akurat trafiłem) od dipowania licząc na to, że jajka się wykluły i zabiję młode płazińce. Od tego czasu nie mam nawrotów, a było tego sporo. Do dipowania używałem expel od underwater creations. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dipowania testowałem

AF protect

Coral protec

Coral RX

RO

Plazince odpadają jednak ciągle wracają pomimo regularnych plukań

Walacze z nimi już ponad rok i nie wiem już co robić. Miesieczna przerwa w dipowaniu kończy się wyrzuceniem szkieletu.

Wg badań cykl do wyklucia w 24 stopniach to 15 dni a dojrzałość to 50dni

Screenshot_20230212_113600_Firefox.jpg

Edytowane przez Arek23 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kanwia zabijała takie po 5mm bez problemu. Ja bym wydipiwał, usunął jajka, poczekał 3 tygodnie, żeby się upewnić, że wszystko się wykluje czego nie dało się usunąć i wtedy kanwia.

U mnie siedziały tylko i wyłącznie na koralowcach, może spróbuj wydipować co się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.