Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  334
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

2569 profile views
 1. Natan mi salifert do KH starcza ale do fosforu wolę dokladniejsze wyniki.
 2. Cikeawe jak zareaguje na to rynek. Cena stosunkowo wysoka za jednostkowe badanie. I jak zareaguje milwaukee gdzie ceny za reagenty są jeszcze w cenie z poprzedniego roku.
 3. ale podwyżka jest fest wysoka 100%. To dopiero inflacja w Rumunii musi byc. Filmik jest rosyjski gdzie uzbek robi reagent do hanki na fosforany. Moze ktoś juz o próbował z forum ?
 4. Beti chodzi o zamiennik do reagentów Hanki. Które podrozaly teraz o 100%
 5. Odkopie troszkę temat. Czy w tej materii się nic nie zmieniło i można z powodzeniem używać Saliferta czy zooleka do fotometrów ?
 6. pj007

  Ospa dziwna sytuacja

  Aa ok szczegóły: Zbiornik 200x70x70 Ryby: 1x białobrody 1x hepatus chyba stary kupiony z małego zbiornika z likwidacji ( z nim kłopot taki też że ma przebarwienia jasne ale wybral sobie kryjówkę bardzo ciasna więc prawdopodobnie podraznia sobie cały czas skórę) 1x tominensis ok 10 cm 1x xanturum ok 10 cm 1x Naso literatura ok 10 cm 1x borsuk ok 14 cm 2x lornetka 6x błazny 5x antias 3x mandaryn 2x pterapogon 1x chelmon ok 8 cm 1x mslutki garbik Beti to wygląda jak kaszka u bialobrodego. Typ rano czysty a pod koniec dnia ma już wypryski.
 7. pj007

  Ospa dziwna sytuacja

  Mam pewien problem którego nie potrafię rozwiązać od 2 miesięcy a mianowicie codziennie pod wieczór wysypuje mi kropkami ospowymi bialobrodego ma ok 8 cm i on potrafi mieć z 20 kropek , borsuk potrafi mieć z 3 kropki , czasami nawet chelmon z 1-2 kropki, czasami hepatus potrafi mieć pojedyncze pod koniec dnia. Inne pokolce nic tak jak i pozostałe ryby. Wszystkie wcinają żarcie mrożone jak i suszone. Mrozonki to mysis i drobny kryl plus witamini z reef scorpionfisch które daje do mrozonki i tam ok 10 min moczą się i wszystko do zbiornika. Raz w tygodniu daje suche na pasozyty jelitowe. A tak to algi prażone i pokarm mitrate od dr basslera który podaję od 2 tygodni. Rano ryby nie są wysypane. Może wzmocnienie swiatla niebieksiego je stresuje ? Ale nie widać to po ich zachowaniu. Lampa uv u mnie jest na baypassie 36w i świeci ok 18 godzin dziennie. Jakieś pomysły? Myślę nad zmianą diety i większą część będą stanowiły algi a dodatek to mrozonki. Być może to jest powodem tej sytuacji . Sam nie wiem.
 8. https://services.gehealthcare.com/gehcstorefront/p/2105489-003
 9. Każda sytuacja jest indywidualna. Ja dozuje ballinga plus reaktor. Kh trzyma kh keeper który steruje ballingiem. Bez tego skoki dobowe kh ok 1 oczka. Po wyeliminowaniu tego (skoki mam max 0.3) konsumpcja wzrosła znacząco więc to działa. Ale ale... kh keeper ograniczał dozowanie ballinga do minimum a ze zamiast kh daje wodorotlenek sodu to w nocy nic nie wiązało co2. Efekt za dnia ph w zimę nawet 8.3 a w nocy zjazd do 7.75. A scrubber używam tylko od 22 do 8.00 czyli w czasie gdy dawki kh są marginalne. Ph spada maksymalnie do 7.95 i o to chodziło. Ludzie ignorują wpływ ph bo to ... tylko cyferki to tak jak kh to tylko... cyferki. Nie, Stabilne kh I wysokie stabilne ph to przepis na łatwiejsze prowadzenie zbiornika. Jako scrubber używam idykatora medycznego który ma gąbki i pył się nie dostanie Testuje go mimo iż ma tylko 1l zasypu a odpieniacz to bubble King 250 deluxe więc maly potworek
 10. A ktoś próbował z recyrkulacją ? I czy to przedłużało żywotność ? I kolejna rzecz może by załączać scrubber tylko w nocy ? Dla większej wydajności. Tylko jak automatycznie przełączać aby scrubber był odłączany w dzien gdzie PH rośnie. U mnie PH leci najbardziej od 24 do 9 rano a później już jest ok a wahania mam nawet 7.70 do 8.20
 11. pj007

  Chlorek manganu

  Witam Czy ktoś z Was hobbystów sam przygotowuje roztwór manganu ? Czy wszyscy śmigają na gotowcach ? Ze względu na litarz to troszkę tego u mnie idzie i myślę nad alternatywą. Jod i Stront sam przygotwywuje i sprawuje się to wzorcowo. Może pora na mangan. Chlorek manganu chyba do tego byłby najlepszy.
 12. Moze brutalne ale kwasek cytrynowy lub ocet do mordki ?
 13. Ja mam egzemplarz który ma ok roku nie podgryza korali
 14. Nie zgodzę się co do firmy. Nie bez powodu używa się np sond ph hydrometa a nie chińskiego czegoś za 40 zl. Często z nazwą idzie też jakość, serwis, know how.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.