Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  191
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

1480 profile views
 1. pj007

  salifert test ca

  Jeżeli się kolor nie zmienił po wlaniu 0,6 to do reklamacji. Test nie może być dobry skoro nie zmienił koloru i trzeba go dodatkowo potraktować większym stężeniem.
 2. pj007

  salifert test ca

  Nie rób tego. Wlewasz 0,6 kolor zmienia się na różowy. Pozostałe 0,4 kropelkujesz aż zmieni się na niebieski.
 3. U mnie występowały braki w ATI pro. Ale wszystko rosło. Na zbiornik gdzie w obiegu mam 300l zużycie dzienne jednego elementu to 42 ml
 4. Masz ty problemy ze sprzętem ps. Współczuję Wysoko trzymać kh jakiś cel w tym masz?
 5. Memphis ja miałem aquaforest plus ich strong zmieniłem na ATI Essentials pro. I wracam do AF :). Powód koszta. Po icp miałem ciut większe braki w mikro w af. ATI nie było idealne po icp. Robione dwa razy w odstępach co 3cmiesiace. Plan by dawać więcej strongow niż zalecane. Zalecają 5 ml na każdy litr. Będę dawał 6 i obserwował :). Mnie reaktor odpychał właśnie brakami w mikro. A dawanie osobno kłopotliwe i do tego częste icp wypadałoby zrobić.
 6. pj007

  Nasza sól w akwarium

  Ktoś z was używa hiker pro salt?
 7. Fajny serwis skoro mogą mieć części tylko do nowych lamp. Brawo. To tak jak z assistsnce na nowe i starsze auta. Na nowe dają super Assistance co tylko chcesz a na 8 latka dają 150km od siedziby i mówią że to super Assistance. A co ma się popsuć w nowym :).
 8. Siemka. U mnie calustrea pompuje się cały czas. Podział główek mam cały czas.
 9. Czyli unikać sprzętu PS bo działa świetnie ale oprogramowanie nie jest integralną jego częścią i za to nie odpowiadają :)?
 10. Nie zgodzę się :), wyslalem poczta poleconym na koszt af.
 11. pj007

  Lampy Maxpect RSX

  Dale Nie do końca zgodzę się z tym co napisałeś. Owszem Maxspect robi produkty dobre z na szczęście bardzo dobrym serwisem w Polsce. Co do lamp to mam mieszane uczucia czy ten stosunek ceny do ilości światła jest tak bardzo konkurencyjny. Owszem na papierze ilość pobieranego prądu do ceny jest najwyższa ale czy tym powinniśmy się tylko kierować ? Dam ci przykład: Posiadałem lampe Maxspect Ethereal 130W oraz Hydrę HD26 90W. Mając Maxspecta na maksa nie udało mi się prześwietlić goniopory, która rosła pół roku pod Maxspectem i.. ładnie rosła. Po zmianie na Hydrę w 2 tygodnie prześwietliłem gonioporę. Miejsce korala bez zmian. Moc MAxspecta 130W Hydry 90W. To która więcej światła dawała ?
 12. Ja spotkałem się z tym iż ozonator podłączony do odpieniacza służył do likwidowania patogenów. Znajomy tak leczył ryby z ospy gdzie UV, herbatany itp. nie dawały rady. Drugi znajomy walczy z infekcją sps i po włączeniu ozonatora wyraźna poprawa i cofanie się patogenu. Czyli nie tylko klarowność.
 13. pj007

  Mandaryn narosl

  To raczej nie to
 14. pj007

  Mandaryn narosl

  Mandaryn mały i ruchliwy ciężko o lepszą fotkę.
 15. pj007

  Mandaryn narosl

  Kupiłem parkę mandarynów z pewnego źródła. Po kwarantannie. Ale jeden z mandarynów miał szara kropkę ( wziąłem to za uszkodzenie mechaniczne), która chyba pękła i teraz to wygląda tak jak na zdjęciu. Co to może być? Okolice skrzeli. Dodam iż ryba normalnie żeruje, nie jest apatyczna
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.