Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

1131 profile views
 1. Norbi ok ale pamiętać trzeba że będzie coraz ciemniej w zbiorniku a wachania w oświetleniu raczej pożądane nie są.
 2. No i trzeba dodać częste wymiany świetlówek co ok 10 miesięcy.
 3. Arek nie chodzi o kwestie 50 zł, pytanie czy gra warta świeczki ? Luft pisze aby zejść z tymi ppm do zera. Tester pisze bardziej o anionach i kationach. Co daje użycie żywicy. Lepsze wyniki icp ? Tzn. co wybierze ? Szkoda że nikt nie pokusił się o icp wody RO i icp po żywicy. Czy byłaby różnica ? Wiadomo że miedź jest jednym z najgorszych wrogów naszego ekosystemu. A czy żywica ta miedź też wyciągnie ? Czy system prefiltry plus membrana wyciąga miedź do zera ?
 4. Tester. Mnóstwo zbiorników widziałem na ro + żywica i późniejsze przejście na ro. Efekt zawsze ten sam. Brak widocznego wpływu na życie w zbiorniku. Nie neguję używania żywicy ale nie widziałem zbiorników po użyciu żywicy i bez jej użycia by było widać różnicę w funkcjonowaniu zbiornika. Dlatego moja opinię opieram na doświadczeniu które mam. Chciałbym zobaczyć zbiornik który był prowadzony na ro a później na ro + żywica i efekt wow.
 5. Luft. Ale żywica zbiera tylko krzemiany więc za bardzo mi ona nie pomorze :). Na teraz nie widzę znaczącej przewagi wody RO + żywica bez żywicy. A przewaga to czysto teoretyczna w postaci obniżonej zawartości krzemianów :).
 6. Co do samej żywicy używałem z i bez. Efekt podobny w zbiorniku więc zrezygnowałem z żywicy. Przed żywicą mam 3-5 ppm. Po żywicy 0 ppm.
 7. Kropelki od AF to dla mnie pic na wodę. Jak zmieniłem na jod z apteki to wreszcie jod był wykrywalny :). NIestety podobnie z amino AF niby są ale efektów brak. Po zmianie na kz widać np po gonioporach że dostają coś co im się podoba.
 8. Wg mnie będzie ciężko z koralami w niskich partiach ze względu na cień jaki dają półki wyżej.
 9. Wszystko super:) tylko te zdjęcia. Nie można znaleźć w nich tych 900l. Popracuj nad zdjęciami bo mocno niszczą końcowy efekt :).
 10. pj007

  Ati Essentials Pro

  Dziękuję
 11. pj007

  Ati Essentials Pro

  Butla nr1 to KH :)? butla nr 2 Ca i mg ?
 12. pj007

  Ati Essentials Pro

  Czyli nie spotyka się większego odchylenia między butlami ? W jednej butli jest ca i mg. Czy miałeś sytuacje gdzie Ca i mg rozchodziło się ? Wtedy to tylko dodatkowy roztwór potrzebny aby to wyrównać.
 13. pj007

  Ati Essentials Pro

  Robin sith nie odpowiedział na pytanie jaka jest zależność między mikro i makro w Ati ? Skoro nie obawia się nierównowagi mikroelementów w przypadku dozowania nierównomiernego. Moje doświadczenia z pełnego ballinga af były takie że jeśli KH dawałem mniej niż ca i mg to musiałem z ręki podawaj jod. Ponieważ jod był razem z kh
 14. pj007

  Ati Essentials Pro

  Xd zostawiłeś ale na moje pytanie nie odpowiedziałeś :)? czyżby odpowiedź nie była tak jednoznaczna ?
 15. pj007

  Ati Essentials Pro

  Ok super, o taką informację mi chodziło.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.