Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

2643 profile views
 1. Jerzy wszystko zalezy jak zasilasz zbiornik w mikro i makro. Ja mam metodę hybrydową czyli reaktor + balling. W obiegu ok 1100l i sporo koralowców. Sam balling odpada, sam reaktor tez (ograniczone możliwości kontrol KH). Więc w rachubę wchodzi wymiana pompy milestone na taką której mogę ustawić harmonogram pracy :).
 2. Jerzy, pokaz mi pompy do reaktorow ze zmiennym harmonogramem pracy ustawionym programowo. Milesotne nie jest taką pompą dla przykładu
 3. Czy jest na rynku pompa do ciągłego dozowania z możliwością zmianą ilości przepłwu wody w zależności od ustawionego harmonogramu. Brakuje mi pompy która by dawała różne dawki wody z reaktora wapnia w zależności od pory dnia.
 4. Moim zdaniem: Hydra 64 - dobra lampa z ładnym wizualnym swiatlem Radion g4 - gorsze dla mnie swiatlo dla oka od hydry Reef flare bym polecił ale dopiero w wersji pro lub pro blue. Od strony sterowania przez aplikacje najlepiej wypada reef flare.
 5. Ja mam sondę hydrometa i PH metr od reef factory. Wszystko działa.
 6. U mnie kh keeper plus 3 miesiące beż kalibracji i wszystko gra. Sonda szklana Podstawowa wg mnie sprawa to idealne rozrobieniu reagenta. Lub zrobienie np. 5l i dolewać. Kazde wahnięcie w rozrobieniu reagentu i mam albo wyższe albo niższe wyniki.
 7. pj007

  Brak wzrostu.

  Dziwnie wyglada stosunek zasolenia do CA i KH. Tam powinno być duzo wyzsze zasolenie przy tych parametrach co są podane.
 8. Co do cyrkulacji i waveboxa to przy 200 cm starcza mi 2x wavebox w kominie i tunze 6095. Przy 300 cm dałbym raczej tunze 6125. Do tego na przeciwległej scianie nie wiem czy nie dałbym 2x 6095 aby wzmocnić efekt fali. Wszystko oczywiście sterowane regulatorem na 4 pompy od tunze.
 9. Odświeże dla potomnych. Pavona Maldivensis lubi dużo swiatla jak i mocny przeplyw. Rosnie niestety wolno.
 10. pj007

  Wapno sodowane

  Dlaczego nie bawicie się w naoh ? Chyba ze podstawa dozowania u was sam reaktor to by to miało sens szukanie alternatywy.
 11. pj007

  Ospa dziwna sytuacja

  Mam inna teorie czy niebieskie swiatlo może stresować ryby i powodować dyskomfort ? 2 dzień pod rząd przygladma się rano gdzie lampę mam bardziej ustawiona żeby było trochę białego i.. Białobrody beż niczego Naso jasny do tego nie ma przymglonych oczu Wieczorem zaś białobrody w kaszce a naso ciemny i przymglone oczy Światło to : 2x reef factory pro L skręcone dość mocno Oraz 280 w blue w chinach belkach i one dużo dają tego swiatla niebieskiego. Dla przypomnienia zbiornik 200x70x70.
 12. Sith pompa dozująca typu ciągłego która sprawdziła się na rynku jest Milestone. Czy komuś się popsuła, wlała wszystko do zbiornika :)? Minusem projektów DIY jest liczba wykonanych testów w dłuższej perspektywie czasu. Jeśli coś jest na rynku 2 lata i dłużej to biorę za pewnik że spora liczba użytkowników już to przetestowała. W przypadku światła jak zrobisz DIY to nic się nie stanie ale w przypadku zabawy pompami to już taki temat dość delikatny i niebezpieczny dla zbiornika. Przecież kupujesz gotowe komponenty i jest składasz do kupy a czasami programujesz. Im więcej projektów DIY tym lepiej ale ja bym się bał wrzucić do zbiornika gdzie trochę wartościowego życia jest w środku. To moje subiekywne zdanie. Nie neguję pomysłów bo niekiedy fajne rzeczy z tego wychodzą. Ale dla mnie odnośnikiem przy takich urządzeniach jest testowanie długofalowe.
 13. Ja się czasami zastanawiam czy przy takich rzeczach jak pompa dozująca warto kombinować. W przypadku awarii w jakąkolwiek stronę to mogą być opłakane skutki. Chyba że plan jest głębszy rozwojowy. Ja niestety na pozornych oszczędnościach kilkukrotnie się naciąłem.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.