Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

870 profile views
 1. Dzięki. Zastanawiałem się też nad red sea sk300 oraz na A8 Ale skoro ten da radę to nie ma co wyrzucać kasę.
 2. Mam A5 naraziecjakos daje radę myślałem nad czymś z rezerwą
 3. A9 do 250+80l to przesada ? Obsada: ok 7-8 rybek w tym dwie większe. Scopas i być może żółtek. Korale spsy i lpsy. Na dnie kilka zoaskow itp.
 4. Witam, ponawiam. Wrzuciłby ktoś zdjęcia lustrzanki z filtrem pomarańczowym i żółtym i bez :).
 5. pj007

  Ati essential pro

  A jak to wygląda od strony ekonomicznej ?
 6. Siemka dalej używasz: podróbki Orpheka ? Zadowolony z zakupu jesteś/ byłeś ?
 7. Odsyłali do dostawcy? Dlaczego ? Jakaś wada fabryczna ?
 8. Witam Ja w sobotę porównywałem Orpheka OR3 blue z chińską i ... wizualnie ładnie wypadła chińska belka. Pobór mocy tej niby 108W to ok 45 Wat. Miałem kupić Orpheka ale kupiłem dwie chińskie, czekam na dostawę Taniej, efekt fluo bardzo wyraźny, prosta konstrukcja. W razie awarii prawdopodobnie szybka wymiana LEDa na nowy. Mam tylko pytanie, po co szykacie 1W ledów skoro można dać 3W ? Przecież moc jest i tak ograniczona przez zasilacz. Nie da więcej 3W niż dałby 1W
 9. Szalejesz z litrazem:)
 10. Czyli reaktor za kupę kasy z problemami ? To nie zachęca do ps i ich AC pro
 11. Ja mam zooleka i AF. I zoolrk ma większą czułość na zmiany no3 :). u mnie działa . Na po4 mam Hankę.
 12. Też to widziałem co nie neguje tabelki :). Nie rozwodzilem się już dalej. Sorbotech lg95. Jutro zapytam producenta czy aby na pewno nie oddaje jakichkolwiek fosforanów. Nie ukrywam wydać 7 -9 zł za 1 l a wydać 30 a nawet 70 (aquaforest) to jest różnica i do tego wiemy jakie źródło pochodzenia oraz sposób wytworzenia a nie jak w większości same znaki zapytania. Ktoś z was używa lg95 lub używał ?
 13. Czytam i czytam ale brakuje konkretow. Ktoś użył węgla jednemu zadziałało drugiemu nie. Ale jaki węgiel był użyty ? To chyba ma duże znaczenie. Przewertowalem sporo tematów z węglem i zasadniczo na starcie powinno być pytanie jaki węgiel użyć ? I po co ? Mikroporowy czy Makroporowy a raczej sposob wytworzenia bitumiczny czy roślinny. Wg tego co czytałem to powinen być bitumiczny ze względu na wielkość por po to by nie wyłapywał najmniejszych cząsteczek a większe które w większości w wodzie są szkodliwe ( przeczytane nie poparte dowodami przeze mnie). Jeśli wiemy jakiego szukać to przeglądamy internet i w 90% brak adnotacji z czego wykonany jest węgiel aktywny dlaczego ? Dystrybutor nie wie czy też nie chce napisać ? Znalazłem jeden bitumiczny i tu dystrybutor nie boi się napisać że jest bitumiczny : Sorbotech® LG 95 Ale po co uzywac węgla ? Wydaje mi się że podstawowe działanie to wyłapywanie tzw. wojny chemicznej korali. No i tu pytanie to większa czy mniejsza cząsteczka ? Zapewne pytanie nie jest łatwe do odpowiedzi. Dla mnie idealny węgiel to właśnie taki który nie wyłapuje wszystkiego a taki który wyłapuje to co chce czyli trucizny oraz przebarwienia wody. I tu kolejne pytanie to w takim razie jaki kupić ? Znajomi często używają aquaela i się sprawdza. Ok ale jaki to węgiel roślinny czy bitumiczny ? Dystrybutor nie napisał. Więc wychodzi na to że warto używać : Sorbotech® LG 95 Bo wiemy co kupujemy. Co wy o tym myślicie ? Właśnie stoję przed dylematem kupna tego węgla skoro teoria podpowiada by kupić bitumiczny a ten powinien takowy być.
 14. pj007

  Worki siporax

  Też kupiłem ostatnio w Salariasie po 3 zł. Byłem mocno zaskoczony tym co przyszło. Ale mimo tego włożyłem siporax i do sumpa
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.