Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  359
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

2703 profile views
 1. Dominik ja mam trochę ich sprzętu. Nie jest idealny ale też ciężko o alternatywę jeśli czegoś wymagasz więcej niż minimum. Mam lampy reef pro i jestem za nich zadowolony, w porównaniu do radiona g5 o porównywanym poborze pradu daja więcej kopa. Kh keeper że szklana sonda. Najtańszy na rynku. Mam go rok i bez problemów. Smart tester. Mam go niedługo ale od strony wykonastwa wygląda bardzo solidnie. Czas pokaże jak się sprawuje. Salinity guardian - robi co powinen.brak alternatywy ? Ph meter - kupiłem użytkownik beż sondy. Z sonda hydrometa działa vez zarzutu Pompy dozujace - Mam najstarsza 2 lata I działa tak jak powinna. Fajna współpraca z kh keeperem. Thermo control - działa bez zarzutu. Nie wszystkie sprzęty nie są mi potrzebne od reefa. Mam obiegówkę z jebao i działa poprawnie. Falowniki od tunze robią swoje Ogólnie dobrze ze są na rynku bo dają alternatywne, większy wybór sprzętu. A jaki kto wybierze to już własne preferencje.
 2. Maciek ja icp robię co ok 2-3 miesiące. A to może być za mało by wyłapać czy któryś ze sprzętów sprawia problem. Dlatego pytanie jest o testcna miedz.
 3. A czy ktoś z was używał kropelkowego testu na miedz ?
 4. Wyłączenie odpieniacza ma pomóc z problemami PH ? Odpieniacz napowietrza więc podbija PH chyba ze coś sięzmieniło w tej materii :)?
 5. Długo ja masz ? Obserwuj ja jak zachowuje się w nocy. Powinna napompować się i wystawiać małe polipy. To co widać to dość stare musi być bo szkielet nie jest bialy. Może nie zauważyłeś tego wcześniej.
 6. Jutro będę miał wersję m plus soczewki. Potestuję
 7. pj007

  Nowe lampy

  Z reef flare pro jak kontaktowałem się kiedyś z serwisem to czujnik temperatury jest w innym miejscu. Dlatego np jak lampa jest wygaszona to i tak pokazuje temperaturę ok 30 stopni. Wiec ciężko może być porównanie lamp za pomocą grzania się biorąc pod uwagę czujniki wbudowane w lampach. Trzeba by było termometr zewnętrzny z sondą i mierzenie temperatur oraz obserwowanie czy następuje spadek wydajności a jak nasepuje to kiedy i o ile. Ja sam mam 2 lata zaraz Reef Flare pro L dwie szuki oraz Reef Flare S (pierwszej generacji) Co do lamp, to pierwsza generacja szału nie robiła i jest przeciętną lampą. Co do Reef Flare Pro to mogę porównać z Radion G5 i tu dla mnie była przewaga po stronie Reef Flare. Chodzi o barwę białego światła którą lepszą ma dla mnie Reef Flare, do tego lepsza aplikacja (ta od Radiona to było koszmar) oraz wydajność. Potrzebowałem mniej Wat by popalić koarele za pomocą Reef Flare Pro w stosunku do Radion G5. Mineły 2 lata, zapewne od tego czasu konkurencja pokazała nowe lampy, które mogą ale nie muszą być lepsze. Ja póki co jest zadowolony. A mój cały zestaw usupełniłem jeszcze o 280W belkami chiński Blue. I to mogę powiedzieć stosunek jakości do ceny bardzo bardzo dobry
 8. pj007

  Żółta goniopora

  Ja mam 6 odmian goniopor. I odkąd trzymam wysoki (min. to polowa maksimum zalecane przez AF) poziom manganu to mają się dobrze. I jedne są w dośc wartkim przepływie na poziomie świetlnym SPSów w srodkowej wysokości zbiornika i rosną. Kiedyś kombinowałem, mały ruch wody, cień i na odwrót i różnie to bywało. Ale odkąd pilnuje manganu to jest zdecydowanie lepiej. Największa ma ma szkielet wielkości piłki do tenisa.
 9. pj007

  Żółta goniopora

  Ważny jest wysoki poziom manganu
 10. Jerzy wszystko zalezy jak zasilasz zbiornik w mikro i makro. Ja mam metodę hybrydową czyli reaktor + balling. W obiegu ok 1100l i sporo koralowców. Sam balling odpada, sam reaktor tez (ograniczone możliwości kontrol KH). Więc w rachubę wchodzi wymiana pompy milestone na taką której mogę ustawić harmonogram pracy :).
 11. Jerzy, pokaz mi pompy do reaktorow ze zmiennym harmonogramem pracy ustawionym programowo. Milesotne nie jest taką pompą dla przykładu
 12. Czy jest na rynku pompa do ciągłego dozowania z możliwością zmianą ilości przepłwu wody w zależności od ustawionego harmonogramu. Brakuje mi pompy która by dawała różne dawki wody z reaktora wapnia w zależności od pory dnia.
 13. Moim zdaniem: Hydra 64 - dobra lampa z ładnym wizualnym swiatlem Radion g4 - gorsze dla mnie swiatlo dla oka od hydry Reef flare bym polecił ale dopiero w wersji pro lub pro blue. Od strony sterowania przez aplikacje najlepiej wypada reef flare.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.