Jump to content

pj007

Klubowicz
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Zielona Góra

Recent Profile Visitors

2014 profile views
 1. Dzięki panoramiks wapn ogarnięty a jak wygląda sytuacja z magnezem?
 2. Trochę odkurzę temat. Ja jadę cały czas na AF ale już się kończy i przeszedłbym na CZDA tylko pytanie dla mnie ważne jak wygląda sytuacja z "mocą" obydwu proszków. O ile z KH kłopotu nie będzie bo w AF jest dawka na roztwór nasycony więc z CZDA będzie podobnie to jak wygląda sytuacja z CA i MG ? Pytam nie bez powodu. Ponieważ dodajeteż mikro od AF i w miarę się zgada mikro w stosunku do KH MG Ca. Nie chcę sytuacji w której Ca od AF dodawałem 50 gr na litr RO i do tego dodawałem mikro - to dawało kompletny roztwór, które akwarium moje zjadało 160ml dzienne a po zmianie na CZDA będzie np konsumpcja na poziomie 80 ml dziennie i wykonywanie korekt z mikro co może się różnie skończyć.
 3. pj007

  Jebao MDC - 10000

  I jak sprawuje się mdc? Warto dołożyć czy brać dcp
 4. Przerabiałem blue :). Mam pro. I kolejny zbiornik będzie miał 4x pro 2x blue.
 5. Jak ta sok trzyma kh? AF w swojej bazowej podstawowej wersji potrafil mieć kh 6 a w kolejnym pudle kh8 Dość znaczne rozbieżności Zbiornik super z nastawieniem na rybcie :).
 6. Pytanko dlaczego 6095 jest droższa od 6125. Co ona ma takiego czego nie ma 6125:)? Aa już chyba wiem 6125 jest njesterowalna ma stały przepływ.
 7. Też tak myślałem ale ponlznjejcpozbieralem trochę za i przeciw. No i sumarycznie wybrałem radiona. Który tańszy, z dużym doświadczeniem. Za reef przepadał tylko argument że polskie. Myślałem nawet nad ich barami. Ale tu nawet orphek tańszy. Owszem reef ma pełna sterowalność lamp tylko do barów po co. Jest ogólnie kilka marek polskich. Twistman super jakość, cena konkurencyjna. Wiem co mówię. Przykładem odpieniacze: miałem magus bubble, mam delteca, bubble Kinga i twistman jakością plastików zbliżony do bk. Aquaforest - kiedyś im kibicowałem ale robią podstawowy błąd. Wprowadzili na rodzimy rynek towar oklejony anglojęzycznymi sloganami. Wstydzą się ze sa polska firma? Zoolek produkty do akwarystyki roślinnej tanie i dobre i do tego z daleka widać że to polski produkt. Itd.
 8. Ja używam 3 sztuk w Aquael Glossy 100x50x50 i puszczone sąna 50% mocy 2x PRo i 1x blue. Teraz kompletuję sprzęt do 185x70x60 i tam będzie ich 6 : 4x Pro i 2x Blue wspomagane przez bary blue chińskie (2x 120cm i 2x 60 cm). Jeśli zalezy ci na fluo to petarda Jeśli zależy ci na acroporach to wygląd ich lepszy jest pod T5 :), Ledy wg mnie tłumią kolorystykę Acropor. Chyba że ma się ponad 500 PAR to być może tego już nie widać Mi przy ballingu i karmieniu rosną dobrze i Acropory, Seriatopory jak i LPS i miękkasy.
 9. Niej wat a wie ej par :). Ciekawe jak to zrobili skoro soczewki radiona uważne są za bardzo skuteczne. Aa i jeden sklep w Polsce sprzedaje teraz radiony g5 w bardzo dobrej cenie. Xr15 za 1799 zł a xr30 za niecałe 3500.
 10. Ja mam porównanie między radion xr15 g5, maxspect ethereal i hydra hd24. Najlepiej prezentuje się radion później hydra a na końcu maxspect. Klasyfikacja pod kątem walorów wizualnych oddawanego światła.
 11. https://jadwigamorska.pl/wavebox-kit-50-mm-przelot-waveboxa.html?cd=9572336546&ad=100198953258&kd=&gclid=Cj0KCQjw8p2MBhCiARIsADDUFVFlFZx6YhDx_rIO1ZZkFKQaxUPQ8I5GCd2ghc8g75wp4S4SDwY7wKwaAmJJEALw_wcB Ktoś, używał, pomaga wytłumić :)?
 12. Jak się sprawują reaktory od PS ? Chodzi mi o ich czujnik wykrywania co2 ? Jest to skuteczne?, nieawaryjne ? Czy lepiej zostać przy sprawdzonym rozwiązaniu sonda PH i regulacja na podstawie odczytów z sondy PH.
 13. Warto pchać się w ten sprzęt? Ktoś testowal rollery od magus bubble?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.