Jump to content

Cheilon

Klubowicz
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Rybnik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na pewno bym wydipował euphyllie, powinny tego nie przeżyć.
 2. Dziękuję, przy okazji zapytam - EEFW - macie jakieś sprawdzone sposoby? Dipuję i usuwam jajeczka ręcznie, ale co kilkanaście tygodni problem wraca, gdzieś muszą być schowane jajka i ciężko się ich w całości pozbyć. Na szczęście dotyczy to tylko jednej euphylli i nie roznosi się na pozostałe, ale chciałbym zdusić to w zarodku.
 3. Ja mam przy 850l dolewkę 70l i jest ok, nie muszę co chwilę dolewać z 10-14 dni wystarcza.
 4. U mnie pod ATI po 4-5 miesiącach wyraźne spadki konsumpcji plus brązowy nalot w całym akwarium, pod giesemannem 8-9 miesięcy i bez problemów.
 5. @khazad93 używasz świetlówek ATI? Może spróbuj zamienić na giesemanny - dużo dłużej trzymają parametry.
 6. Cheilon

  Wapno sodowane

  Obieg zamknięty?
 7. U mnie trochę lampa ślepiła, więc zamontowałem paski spienionego pcv na samej lampie. 8cm wysokie, nie ślepi po oczach.
 8. @sith114 Tło to "mrożona" szyba, ściana jest szaro-błękitna i tak to sumarycznie wygląda. Jestem z efektu zadowolony - jeszcze zwiększa to głębie. W poprzednim miałem czarne tło i nie podobały mi się ciemniejsze odmiany kolorystyczne koralowców, trochę się na ciemnym tle gubiły.
 9. Ja mam stałą koronę z lacobel + spienione pcv i jestem zadowolony, z czyszczeniem problemów żadnych, wysokość akwa 50cm, korona 14,5cm.
 10. Ja w poprzednim akwa miałem 55cm szerokości i to było zdecydowanie za mało, teraz mam 85cm i głębia jest ok. Chociaż i tak każdy jest zdziwiony jak popatrzy od boku - patrząc od przodu wydaje się, że ma max 50cm. Przy 160cm długości zrobiłbym z 70cm.
 11. Zdjęcie sumpa: Od lewej: zbiornik na dolewkę, aqua trend + ATI essential pro, komora z powrotem + różne media filtracyjne, komora z żywą skalą z poprzedniego zbiornika (25kg), siporax, odpieniacz + 2l kulek maxspect.
 12. Z tyłu mam 15cm luzu, więc ile dam radę to sięgnę czyścikiem, środek czyszczę szpatułką karbonową, nie jest to kłopotliwe, może raz w miesiącu przeczyszczę i się trzyma. Jest podklejona folia "mrożona", więc mniejsze paprochy są mniej widoczne. Będę miał chwilę to wrzucę fotki sumpa.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.