Jump to content

Cheilon

Klubowicz
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Rybnik

Recent Profile Visitors

2969 profile views
 1. @tomko Przód co 2-3 dni, boki i tył raz na dwa tygodnie. Następne postawię w większym oddaleniu od ściany to będzie mi łatwiej ogarniać tył.
 2. @wwo Na pewno jest tam mniej światła, ale fotka pzekłamuje - musiałem zmniejszyć jasność bo przy tym świetle zdjęcie wychodziło mocno prześwietlone. Z prawej nawet acropora rośnie, to raczej mało nie jest
 3. Na żywo kolory lepsze, ale ciężko zrobić dobrą fotkę, trzeba pewnie trochę podciągnąć w programie graficznym.
 4. Mała aktualizacja, zdjęcie bez filtra.
 5. Ja mam ciągle na spływie tę watę, wymieniam tak raz na tydzień. PO4 - 0,02, NO3 1-2. Używam 3 rok.
 6. @tukan Euphyllia doszła do siebie, skutków ubocznych w akwarium nie zauważyłem, ale należy pamiętać, że każde akwarium/biologia jest inne. Na Reef2reef był obszerny wątek o tym - pewnie warto go przeczytać, od tego czasu go nie śledziłem.
 7. Jeśli w sumpie nie ma światła to ja zostawiam - tylko okresowo płuczę w wodzie z podmiany, żeby syf nie zalegał. Mój najstarszy ma prawie 4 lata, później dokładałem tak jak akwaria rosły.
 8. U mnie kanwia zabijała takie po 5mm bez problemu. Ja bym wydipiwał, usunął jajka, poczekał 3 tygodnie, żeby się upewnić, że wszystko się wykluje czego nie dało się usunąć i wtedy kanwia. U mnie siedziały tylko i wyłącznie na koralowcach, może spróbuj wydipować co się da?
 9. Moje padły, ale nie były aż tak wyrośnięte. Musisz w takim razie dipować wszystkie euphyllie i zdrapywać widoczne jajka, na pewno nie dasz rady zauważyć każdego stąd nawroty - ja użyłem ponownie kanwi po 3 tygodniach (ile powinno być nie jestem pewien, mógł to być przypadek, że akurat trafiłem) od dipowania licząc na to, że jajka się wykluły i zabiję młode płazińce. Od tego czasu nie mam nawrotów, a było tego sporo. Do dipowania używałem expel od underwater creations.
 10. U mnie zadziałał preparat z reefscorpionfish na płazińce, miałem identyczne. Napisz do Pana Rafała to na pewno coś doradzi.
 11. @tomko sprawdzę na pewno @Beti ja bym stawiał na 2 miesiące, ale to też kwestia ile jest domowników, przy moim akwa 23h/24h nikogo nie ma.
 12. U mnie 1,5l mam podpięte do nyos quantum 220. Powietrze otwarte na max.
 13. Mi powoli zaczyna się robić różowy, ale pH dalej się trzyma. Więc 1,5l przy moich akwarium wytrzyma miesiąc - uważam, że to super wynik.
 14. @kataniTeż musisz co 2-3 dni czyścić przednią szybę? Praktycznie po 2 dniach zawsze mam ją do czyszczenia, ale jest to takie deliktany pyłek, bardzo łatwo schodzi. Jeśli ją zostawić to wygląda jak u Ciebie - cała w białych kropach.
 15. Ja mam 3 tydzień zasyp i dalej trzyma wyższe pH.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.