Skocz do zawartości
adam1203

moja pierwsza solniczka :)

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma czego wspolczuc... po wejsciu na biurko (co nie jest najmniejszym problemem) akwa mam na wysokosci brzucha wiec nawet wygodniej jest grzebac w nim z krzesla a to tym bardziej nie jest problemem. Z krzesla mam dokladnie taki sam dostep jak w przypadku gdy akwa jest na komodzie czy szafce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz jest, narazie suchy, czysty i przezroczysty :D(prawy rog z tylu akwy) co do kaskady to narazie bio-gąbka, granulowany węgiel aktywny, włóknina filtracyjna... moze to wywalic i wlozyc kawalki skaly??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :D żywa skała

Jednak wate też bym wsadził.

Zbiera sporo syfków z akwa, jednak musi być raz dziennie wymieniana.

Tego odpieniacza nie zauważyłem :D


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie:)ale daj fotke jak to wyszło w closci po malowaniu


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam zapał i dążność do osiągnięcia celu. Ale uważam, że to ZA MAŁY ZBIORNIK, by taki nawał pracy i zacięcie wykorzystać. Za moment okaże się, że... wszystko b. fajnie wykonane, wkomponowane, ale... ZA MAŁE. No i wówczas będzie to przerost chęci nad... wiedzą. Sorry. ale jeśli chcesz mieć morskie aqwa, to NIGDY nie skończysz na 50 l "solanki", bo będziesz chciał więcej, więcej, więcej. To naturalne - dlatego Twoje prace związane z tak małym akwa są... bezcelowe. Wybacz, ale taka jest prawda -> w tym baniaku zmieścisz jeno kilka zwierzątek. Chyba włożona praca jest zbyt wielka, a zbiornik (jak a morski) zbyt mały. Mam nadzieję, że po tym "doświadczeniu" choć zarazisz się i wymyślisz coś mniej kosztownego, a bardziej praktycznego -> większego. Wówczas będziesz mógł mówić o sukcesie, o możliwości dalszej adopcji zwierząt morskich, czego teraz powiedzieć nie możesz. Teraz.. cieszyło Cię wbudowanie akwa w miejscu, które mu wybrałeś. Fajnie -> ale warto je zasiedlić do max, bo po to się akwa buduje. No i tu masz/bądź niebawem będzisz miał problem: za duży nakład, za małe akwa.

Podziwiam, ale przywołuję do przerobienia tematu "równowaga biologiczna" itd... Budując tak małe akwa, sam się w pewien sposób naraziłeś na krytykę, a zwłaszcza na "wczesne" problemy.

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...zawsze mnie dziwi te "wciskanie" ze za niedlugo posiadacze malych solanek beda je zmieniac na wieksze...tendencje sie zmieniaja i juz teraz sprzet do akwarii nano czy pico jest tak samo latwo dostac jak do wiekszych zbiornikow...nieraz nawet latwiej.Firmy produkuja sprzet do kilkudziesieciolitrowych zbiornikow co swiadczy tylko o tym ze jest na nie zapotrzebowanie...Ja mialem pierwsze akwa 240l i uznalem ze jest ono za duze,kupilem 150l i zrobilem w nim panel,miedzy innymi po to by je zmniejszyc...Nie ukrywam ze jestem zwolennikiem malych zbiornikow...nie imponuja mnie wielkie akwa zawalone koralami...takie akwa mozna zobaczyc w miejscach publicznych...nie chce miec wielu ryb,zadowole sie jedna ,ale z charakterkiem(skrzydlica)...coz,jedni lubia pomarancze ,drudzy wola mandarynki...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Biedrona1 skoro tak kolegę skrytykowałeś może pochwalisz się swoim baniakiem ? Chętnie popatrzymy co tam kitrasz w domowym zaciszu.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola, kto i gdzie skrytykowal??? Biedrona wyraził jedynie swoja opinie i zrobil to w sposob bardzo taktowny i rzeczowy. I do tego ma absolutna racje.

A pokaz moze swoj baniaczek kolego?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś moje posty to wiesz że dopiero jestem na etapie kompletacji sprzętu i do szkła jeszcze trochę brakuję. To co mam nie jest tajemnicą i zdjęcia są na forum wystawione do oceny. Może Biedrona1 wyraża swoją opinię którą ja odebrałem jako krytykę. Każdy ma prawo do własnej interpretacji postów i wyrażania poglądów tak samo jak do projektowania akwarium w narożniku pod sufitem.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma sie rozumiec, ale forum dykusyjne z definicji pelne jest krytyki i krytykantow, nie ma sensu IMHO miec pretensji do kogos ze skrytykowal inna osobe bo wpadniemy w bledne koło. Tym bardziej ze kolega Biedrona zrobl to w sposob taktowny i kulturalny, na forum pelno jest krytyki wyrazonej w o wiele mniej lagodnej formie i nikt nie ma do nikogo o to pretensji. Poza tym teksty w stylu "pokaz co tam kitrasz w domu", szczegolnie wyrazane przez osobe nie majaca nic wspolnego z morszczyzna, nie sa na tym forum mile widziane.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , masz rację. Wycofuję się , bez sensu jest się tutaj spierać bo nic to nie wnosi do zasobów forum. Mam nadzieję że wkrótce będę mógł się pochwalić własną solanką. Na razie chylę czoło przed bardziej doświadczonymi.


400L + sump. Light 460W HQI + T5 + PC, Cyrk. 13k l/h, Jagger 300W, pienidło Turboflotor 3000 Blue na OR 3500 igiełka , obieg OR 3500, sól PREIS + Balling + bakterie, 10 kg LR + Ceramika + 44 kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli bedziesz dalej dzialal z takim samym zapalem jak w przypadku lampy DIY to jestem pewnien ze przybedzie nam niedlugo kolejny ladny baniaczek :)

Wracajac jeszcza na moment do baniaczka Adama: ja rowniez uwazam podobnie jak Biedrona: Adam odwalil naprawde kawal dobrej roboty, napisze wiecej: ten baniaczek bardzo mi sie podoba - sama konstrukcja, ulozenie skaly, swiatlo itd... i szkoda ze Adam prawdopdobnie bedzie przeklinal niedlugo moment w ktorym zdecydowal sie na tak maly baniak. Ja przeszedlem przez to samo, po kilku miesiacach na gwalt budowalem wiekszy zbiornik, bo - nie oszukujmy sie - do tych 50 litrow wejdzie naprawde niewiele stworzen a akwarystyka morska WCIĄGA. WCIĄGA straszliwie, powiedzenie "apetyt rosnie w miere jedzenia" wymyslil z pewnoscia jakis morszczak. Po kilku miesiacach, kiedy widzisz ze tak naprawde nie jest to AZ TAK trudne, kiedy korale zyja a nawet rosna, pojawia chec sprobowania z trudniejszymi koralami, z wiekszymi rybami, chcesz wiecej i wiecej... Zdecydowana wiekszosc na forum przerabiala to, niemal kazdy po krotkim czasie pluje sobie w brode "dlaczego nie zalozylem wiekszego baniaka?"


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajnie wyglada,szkoda ze za kilka miesiecy juz tak nie bedzie wygladac bo korale miekkie rosna w dosc szybkim tempie,i tak jak napisal Biedrona1 i AquaManiac bedziesz myslal o wiekrzym zbiorniku.Albo wywalac te najbardziej rozrosniete korale i wkladac nowe male szczepki i tak w kolko.Mi Sarcophyton w ciagu 4 miesiecy podwoil swoje rozmiary.Dlatego powoli zaczynam odchodzic od tego typu ,,miesiastych,, korali na rzecz korali twardych.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom zazwyczaj ma wiecej niz jeden kat, wiec ja nie widze problemu... Zawsze moze zbudowac 200l trojkat w innym rogu... :):D Wypowiedzi w stylu - twoja praca byla bezcelowa do mnie nieprzemawiaja. Stoi sobie mala rafka, wyglada calkiem fajnie -- wiec cel chyba zostal osiagniety ?? Wiec jak to bezcelowe ? Autor chcial akwa morskie i ma. Male ? - widzialem na tym forum mniejsze.

Solniczki jeszcze nie mam, ale mam Malawi -- tutaj tez apetyt rosnie w miare jedzenia, bo dla fajnych gatunkow czy dla drapieznikow potrzeba juz dluuuugiego akwa. Co nie zmienia faktu, ze od razu trzeba walic te 1200netto litra aby hodowac pielegnice. Bo i sa tacy co jeden gatunek w 120litrach hoduja, ze wzgledu na takie a nie inne akwa. Ale znam i takich co to maja i po kilka zbiornikow w domu. Przeciez nikt nie powiedzial nigdy, ze mozna miec tylko only jeden zbiornik ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.