Skocz do zawartości

Historia edycji

wwo

wwo

27 minut temu, ArturNano napisał:

@JerzyB W sensie "nie zastanawiaj aby jednak użyć kubełka z prefiltrem" ?
Ten Fluval 407 jest całkiem spory jak na 200l bo w Malawi wiadomo "srają" na potęgę.
No i ja tam nie zaglądam co miesiąc lecz tak raczej co 3 i chciałbym ten stan utrzymać.
Podmiany robię co 3 tygodnie i tylko wtedy czyszczę prefiltr.
W kuble mam w sumie jedną gąbkę i reszta zapchana ceramiką 

Masz doświadczenia, że morskie 200l pociągnie na samym kubełku  z prefiltrem bez zaglądania do niego nie częściej niż raz na 3 miesiące ?

Jeśli się uprzesz na kubełek, to prefiltr jest obowiązkiem, ale będziesz go musiał czyścić co 2-3 dni nie tygodnie, a do tego licz na szczęście, że przez dłuższy czas nie będzie zasilania w razie nieobecności w domu no chyba, że podepniesz go pod UPS.  Przewymiarowane nic nie daje no chyba, że @JerzyB ma na myśli ilość ceramiki. Na początku mojej przygody z morskim też podpiąłem kubeł fluvala i szybko się zrezygnowałem przez upierdliwość obsługi i najważniejsze braku UPS .

P.S. 

tak jak @kataniradzi stawiaj od razu docelowy zbiornik. Poczekaj dłużej jak musisz, ale warto. Półśrodki, to tylko potęgowanie kosztów. Sam to przerobiłem niestety

 

wwo

wwo

25 minut temu, ArturNano napisał:

@JerzyB W sensie "nie zastanawiaj aby jednak użyć kubełka z prefiltrem" ?
Ten Fluval 407 jest całkiem spory jak na 200l bo w Malawi wiadomo "srają" na potęgę.
No i ja tam nie zaglądam co miesiąc lecz tak raczej co 3 i chciałbym ten stan utrzymać.
Podmiany robię co 3 tygodnie i tylko wtedy czyszczę prefiltr.
W kuble mam w sumie jedną gąbkę i reszta zapchana ceramiką 

Masz doświadczenia, że morskie 200l pociągnie na samym kubełku  z prefiltrem bez zaglądania do niego nie częściej niż raz na 3 miesiące ?

Jeśli się uprzesz na kubełek, to prefiltr jest obowiązkiem, ale będziesz go musiał czyścić co 2-3 dni nie tygodnie, a do tego licz na szczęście, że przez dłuższy czas nie będzie zasilania w razie nieobecności w domu no chyba, że podepniesz go pod UPS.  Przewymiarowane nic nie daje no chyba, że @JerzyB ma na myśli ilość ceramiki. Na początku mojej przygody z morskim też podpiąłem kubeł fluvala i szybko się zrezygnowałem przez upierdliwość obsługi i najważniejsze braku UPS 

wwo

wwo

23 minuty temu, ArturNano napisał:

@JerzyB W sensie "nie zastanawiaj aby jednak użyć kubełka z prefiltrem" ?
Ten Fluval 407 jest całkiem spory jak na 200l bo w Malawi wiadomo "srają" na potęgę.
No i ja tam nie zaglądam co miesiąc lecz tak raczej co 3 i chciałbym ten stan utrzymać.
Podmiany robię co 3 tygodnie i tylko wtedy czyszczę prefiltr.
W kuble mam w sumie jedną gąbkę i reszta zapchana ceramiką 

Masz doświadczenia, że morskie 200l pociągnie na samym kubełku  z prefiltrem bez zaglądania do niego nie częściej niż raz na 3 miesiące ?

Jeśli się uprzesz na kubełek, to prefiltr jest obowiązkiem, ale będziesz go musiał czyścić co 2-3 dni nie tygodnie, a do tego licz na szczęście, że przez dłuższy czas nie będzie zasilania w razie nieobecności w domu no chyba, że podepniesz go pod UPS.  Przewymiarowane nic nie daje no chyba, że @JerzyB ma na myśli ilość ceramiki. Na początku mojej przygody z morskim też podpiąłem kubeł dłubała i szybko się zrezygnowałem przez upierdliwość obsługi i najwazniejsze braku UPS 

wwo

wwo

19 minut temu, ArturNano napisał:

@JerzyB W sensie "nie zastanawiaj aby jednak użyć kubełka z prefiltrem" ?
Ten Fluval 407 jest całkiem spory jak na 200l bo w Malawi wiadomo "srają" na potęgę.
No i ja tam nie zaglądam co miesiąc lecz tak raczej co 3 i chciałbym ten stan utrzymać.
Podmiany robię co 3 tygodnie i tylko wtedy czyszczę prefiltr.
W kuble mam w sumie jedną gąbkę i reszta zapchana ceramiką 

Masz doświadczenia, że morskie 200l pociągnie na samym kubełku  z prefiltrem bez zaglądania do niego nie częściej niż raz na 3 miesiące ?

Jeśli się uprzesz na kubełek, to prefiltr jest obowiązkiem, ale będziesz go musiał czyścić co 2-3 dni nie tygodnie, a do tego licz na szczęście, że przez dłuższy czas nie będzie zasilania w razie nieobecności w domu no chyba, że podepniesz go pod UPS.  Przewymiarowane nic nie daje no chyba, że @JerzyB ma na myśli ilość ceramiki. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.