Skocz do zawartości
Kaktus90

Tunze 9001 Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim odpieniaczem. Nie wiem dlaczego robi pianę poza kubeczkiem a do kubeczka daje wodę. Próbowałem z wysokością ale to nie jest takie proste 

IMG_3346.jpeg

IMG_3345.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta piana poza kubek wychodzi? Bo na pierwszy rzut oka wygląda to na źle założony kubek albo jakąś nieszczelność w samej konstrukcji. Bo ta piana gdzieś musi uciekać poza korpus odpieniacza. Kiedy ostatnio czyściłeś? W 9004, czyli większym bracie 9001 były kiedyś takie problemy, że bąbelki wydostawały się dołem i ludzie rozwiązywali to przez wsadzenie gąbki na dół odpieniacza. Ale to były pojedyncze pęcherzyki, a nie taka ilość. Chociaż osobiście użytkowałem 9004 przez ponad 4 lata i nigdy takich rewelacji nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca. Kubek wyglada na dobrze dopasowany tak jak reszta elementów. Kombinuje z wysokością zanurzenia i powietrzem. 

to jest nowy odpieniacz(używany) wczoraj podłączony. 

tunze 9001 – Szukaj w Google.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tak non stop? Ja jak miałem w małym akwarium taki odpieniacz to bombelki bokiem uciekały jakieś dwa dni, potem już pienił normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej przecieka piana. Zastanawiam się czy filtr kaskadowy Versa max 3 dała by radę? Ale już mniej. Mam za to problem z  jakimiś nieczystościami czy glonami. Akwarium ma już 4 miesiące. Parametry są w normie . Co robię nie tak? 

IMG_3389.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są w normie, bo nadmiar azotanów i fosforanów najprawdopodobniej wyciągają glony. Napisz, co lejesz, czym świecisz, jakie masz media filtracyjne wrzucone. Co do odpieniacza - nie wiem, czy mi się dobrze wydaje, ale tam chyba powinien być jakiś "dekielek" w miejscu, które zaznaczyłeś na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.