Jump to content

Kirzan

Klubowicz
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowa Ruda

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kirzan

  Red sea no3 po4

  Mam pytanie o preparat Red Sea no3 po4. Czy ten preparat można używać non stop jako absorber czy to powinno się go używać tylko przez jakiś czas. Jakie jest wasze zdanie na temat tego preparatu?
 2. Mega akwarium. Może jakiś filmik jak się prezentuje całe akwarium??
 3. A jak sądzicie, czemu likwidują? Koszty utrzymania, przesiadka na większy czy znudzenie?
 4. Ja mieszkam w małym miasteczku Nowa Ruda koło Kłodzka i też sądziłem, że nikogo nie poznam blisko siebie kto ma takie akwarium i z kim można porozmawiać popytać czy dostać lub kupić jakieś szczepki korali, czy ryby. A tu czym dłużej mam akwarium tym więcej ludzi z tym samym zainteresowaniem poznaje. A do sklepu na szczęście mam nie daleko jakieś 20km. Marcin zapytaj jakiegoś doświadczonego forumowicza czy nie wymieni z tobą kontaktu i dopytasz go o wszystko co potrzebujesz wiedzieć. Otwieranie nowego tematu jak zacząć itp. lub może tutaj pytaj co chcesz wiedzieć i myślę, że ktoś ci napewno coś podpowie, doradzi.
 5. Ludzie coraz mniej szukają informacji po forach, bo teraz jest coraz więcej filmików na yotube i tym się kierują i komentarzami. Ja na swoim przykładzie powiem że inspiracje i zajawkę znalazłem z filmików na youtube i pomysłem mojej żony do posiadania akwarium. I dlatego padła decyzja na morskie. Sam jestem nowicjuszem ale informacje czerpie z forum, ludzi których poznałem oraz od sprzedawcy z Coralhouse.
 6. Witam proszę o pomoc w identyfikacji dziwnych kropek na borsuku, inne ryby zdrowe nic nie mają. Borsuk od miesiąca ze mną i kropki zaczęły się pokazywać od 2 tygodni. Żadne ryby nie były dodawane ani korale.
 7. Chciałbym się dowiedzieć czy dwie lampy kessil a80 tuna blue starczą do oświetlenia akwarium o wymiarach 80x45x35 i co Wy bardziej doświadczeni akwaryści polecilibyście.
 8. Bakterie lać tylko przy co tygodniowych podmianach, czy podawać w jakiś dawkach częściej?
 9. Jak narazie na tej skałce ale zaczyna pojawiać się jeszcze na drugiej. W małych ilościach. Jeśli chodzi o akwarium to jest młode , niedawno przesiadłem się z kostki 50l. Aktualnie akwa ma 130l i jest od 3 tygodni ze mną. Kostkę miałem około 3 miesięcy. Woda w akwarium jest z kostki i z działającego akwarium z koralowcami ze sklepu coralhouse. Mam bakterie microbe lift od przesiadki na większe akwarium, wcześniej stosowałem od seachem.
 10. Dziekuje za szybką odpowiedź. Jak z tym walczyć?
 11. Witam, proszę o pomoc w indetyfikacji tych dziwnych pęcherzyków. Ostatnio walczyłem z cyjano. Czy to pozostałości po nim?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.