Jump to content

Kirzan

Klubowicz
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Nowa Ruda

Recent Profile Visitors

1506 profile views
 1. Chyba się zdecyduje i kupę go. Bo Jebalo dmucha fajnie do momentu jak się lekko nie zabrudzi.
 2. Dzięki bardzo za odpowiedź. Jak często go czyścisz?
 3. Zastanawiam się nad wymianą swoich cyrkulatorów Jebao na reefwave 25 czy ktoś używa tego sprzętu i podziełby się swoją opinią. Moje Jebao wymagają co tydzień czyszczenia bo się zawieszają nie wiem czemu. Niby się kręcą ale nie woda stoi w miejscu. Dlatego chcę zmienić je na coś lepszego.
 4. Mam odpieniacz rsk-300 jak się da wężyki na tlumik to jest trochę ciszej, ale u mnie słychać jak ten odpieniacz pracuje słychać jakieś wibracje. Nie wiem czy to tylko mój egzemplarz czy wszystkie tak mają.
 5. Ja posiadam Jebao MDP-3500 i śmiga bez problemu czy ze sterownika czy przez wifi.
 6. Tyle będziemy płacić jak nasze akwaria limity nam wyczerpią haha.
 7. Wczoraj siedziałem prawie do 1 w nocy wyszukując informację na ten temat. Czytałem właśnie o tym. I widziałem wątek tu na forum, że ktoś kiedyś miał coś podobnego ale nie było odpowiedzi. Dlatego zapytałem was bardziej doświadczonych. Myślę że to właśnie będzie jakaś krewetka symbiotyczna. Szczególnie ja widać wieczorem jak światło przygasa i małża się powoli zamyka. Małża je, reaguje normalnie na światło czy inne bodźce jak np. przepływającą rybę blisko niej. Będę nadal obserwował i będę pisał co jakiś czas jak wygląda sytuacja, może komuś się kiedyś przyda. Postaram się też o lepsze zdjęcia bo ciężko jest to uchwycić telefonem.
 8. Prosiłbym o pomoc w identyfikacji czegoś co żyje jakby w małży. Wcześniej tego nie było, czyżby ją coś zjadało? https://youtu.be/RZW75yiTEv0?feature=shared
 9. Kirzan

  Tunze Coral Rack

  Witam, zakupiłem skałkę na magnez od tunze i chciałbym się zapytać. Jak długo najlepiej ją wypłukać w wodzie RO, żeby nic nie oddała w akwarium.
 10. Dokładnie tak, potem jak pisał kolega.
 11. Czytałem parę wypowiedzi na amerykańskim forum i dużo osób wysyłało zdjęcia filmy, jak mają wypoziomowany zbiornik bo firma twierdziła, że to wina użytkownika przez złe wypoziomowanie.
 12. Ja mam mały zbiornik Red Sea 170 myślę że to stara wersja bo nieraz jak czyszcze szyby to staram się czyścikiem delikatnie czyścić spojenia szyb bo ten sylikon miękki. Z tego co wiem nowe wersje g2 już są lepsze. Myślę nad przesiadką na większy zbiornik, ale to nie będzie już raczej Red Sea.
 13. Też mam akwarium od Red Sea, moje stoi 1.5 roku i widziałem kilka filmów na YouTube. Zastanawiam się czy to był dobry zakup jak firma podchodzi do klientów.
 14. Ja myślę że trochę za wcześnie na takie koralowce sps I lps. Jeszcze nawet nie dojrzało ci akwarium. Jak przyjdą plagiat część koralowców może tego nie przeżyć.
 15. Ja używam od ponad roku, mogę się na tyle wypowiedzieć ze wiosna lato nie mierzyłem ph bo mieszkanie non stop z otwartym oknem. Ale jeśli chodzi o jesień zima to z mojej perspektywy wygląda to tak, że mieszkam w starej kamienicy na poddaszu, gdzie jest słaba wentylacja. Gdy nie używałem co2 scrubber ph miałem w okolicy 7.8 - 7.9 teraz jak używam ph nie spada mi poniżej 8.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.