Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

zywy piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...a ja zaraz po wejsciu na forum zauwazylem reklame Carib sea purple up accelerator algea...pisza ze swietne rozwiazanie dla mniejszych zbiornikow ktore nie sa wyposazone w reaktory wapnia...czytajac mozna myslec ze te dziesiec w jednym to idealne rozwiazanie,jedna buteleczka,pare ml dziennie i problem z glowy ale jak jest w praktyce...??...moze wkrotce sie dowiemy,bede sledzil ten produkt...Swir dzieki za tlumaczenie tego condylactis gigantea...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swir2, ja stosuje inny aczkolwiek słyszałem opinie od osób które bardzo zachwalają ten BIO ACTIV

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to naprawde jest bardzo dobry piach , nie bryli się i nie pokrywa się brzydkim glonem , osobiście uzywałem dwóch rodzajów (drugiego nazwy nie wymienie ) ale nie byłem z niego zadowolony i jeszcze należy zwrócić uwage na grubość ziaren.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten piasek w akwarium,wiec jest dostepny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne wiem czy dobrze rozumiem Wasze wypowiedzi - ale już wyjaśniam.

Piasek CaribSea nie zbryla się, nie powoduje wysypu glonów ani innych plag o który jest podejrzewany.

Producent w swojej ofercie ma kilkanaście rodzajów podłoża, w różnych granulacjach i odmianach barwnych(z fragmentami rózowych muszli- jak np. Fiji pink etc)

Piasek buforuje wapń i stront - sprawdzone z autopsji.

Co do "najlepszy" piasek - moim zdaniem są to produkty nie różniące się prawie w ogóle - poza etykietami - chyba ze ktoś wskaże mi różnice pomiędzy jednym piaskiem koralowym a drugim, tak znaczące że mnie to przekona.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze wyjasnie czemu najlepszy , poniewaz wszystkie inne produkty typu "ala zywy piasek " nosza tylko nazwe zywego piachu :] niestety po miesiacu czasu mamy nie zle blotko w baniaku i wysyp glonow .

(napewno nikt by niechcial z kolegow wiaderkami wywalac piasku z baniaka tak jak to kilku akwaryystow u mnie robilo .

Dlatego troche bylem tez zdziwiony , dlaczego akurat te wszystkie piaski a nie ten jeden ktory jest sprawdzony najlepszy i funkcjonuje .

Oczywiscie mozna sprobowac innego zywego piachu i sie samemu przekonac , mozlwie ze u kogos w zbiorniku akurat taki czy inny bedzie dobrze funkcjonowal , wiekszosc akwarystow ktorych znam powywalalo inne piaski juz dawno z baniaka i nasypali ten ktory pokazalem wyzej .(skoro jest sprawdzoyn i dziala to po co tez ryzykowac ? (jesli chodzi o mnie nie chce innego )

Jeszcze dla wyjasnienia , post ten napewno nie jest zlosliwy , chce tez poznac wasze zdanie na temat roznych piachow .

pozdr...

Ps; Wezmy chociazby ten artykul ktory mnie sie bardzo spodobal - (tylko tak znowu sie zastanawiam , dlaczego nie podano soli Preis`a ? :D

http://www.nano-reef.pl/page.php?id=29

A jezcez na przykladzie zywej skaly , nie ze wszystkich regionow jest ona OK :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek "Producent w swojej ofercie ma kilkanaście rodzajów podłoża, w różnych granulacjach "

Tylko ze niestety jak najdrobniejszy Live Sand spelnia dobrze swoja funkcje w tzw DSB , nie moze go tez byc ani za duzo ani za malo bo moze byc odwrotnie i jeszzce zacznie produkowac nitrat !

Aby DSB poprawnie funkcjonowalo piasek musi byc grubosci od 0,125-1 mm , cale podloze powinno wynosci okolo 10 cm wysokosci , wtedy mozna mowic o funkcjoinujacym DSB ... (ale jak widac sa rozne piaski , tylko nie wszystkie funkcjonuja bo i nie wszystkie tez sa prawdziwym zywym piaskiem .

http://archiv.korallenriff.de/dsb_einsteiger_04.html


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę powiedzieć, że na pewno nie będziesz żałował.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.