Skocz do zawartości
MateuszD

antired

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dot. stosowania prepararu Antired. Na stronach 2 sklepow, reefshop(1) i erybka(2) znalazlem informacje, ktore delikatnie mowiac sa razbiezne:

1: Podczas kuracji odpieniacz białek powinien pracować nieprzerwanie, a węgiel aktywowany powinien być usunięty z systemu filtracyjnego.

2: Podczas stosowania preparatu należy wyłączyć odpieniacz białkowy i filtr węglowy


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mateusz

Na chlopski rozum :D to wegiel trzeba wyjac zeby nie wyciagal preparatu. Natomiast odpieniacz powinien wyciagac obumarle bakterie...

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpienmiacz usuwa antired z wody. Preparat wybija algi momentalnie, a potem powinien być jak najszybciej usunięty, zanim wytłucze korale miękkie (twardym raczej krzywdy nie robi). Odpieniacz powinien działać cały czas (pod kontrolą, bo wybija b duzo piany z antired)


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z weglem opinie sa zbiezne, gorzej z odpieniaczem - nie wiem czy tak duze czastki jak bakterie wyciagnie, raczej obawiam sie ze sam antired zistanie przez niego wyciagniety z wody.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten antired szkodzi koralom i rybci? ba sam walcze z ciano i zastanawiam sie czy czasami nie zainwestować w ten preparacik. Czy moze on wpłynąć na parametry wody jesli tak to jakie kontrolować i jak reagować.


akwarium 150x50x50,

Sump 120x40x40

Oświetlenie : Aqua Medic 2x150W HQI + 2x54 T5

Cyrkulacja : Tunze

Obieg : Tunze 1073.040

Sterowanie : Profilux II

Reaktor wapnia : Deltec FP509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej jak powyzej koledzy napisali,anti red to dobry srodek,ale wymaga uwagi,scislego dawkowanie i wydajnego odpieniacza,bez wegla,polyfiltra,rowaphosu(na czas kuracji),u mnie w 200 litrach w czasie tepienia cjano, wylalem 5 litrow syfu bordowego w ciagu jednego dnia,cjano nabawilem sie kupujac za marne grosze przegrzanego korala(ktory i tak zdechl),i to wystarczylo (tanie mieso psy jedza) pozdrawiam


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie xenia egipska i sinularia dochodziła do siebie jakieś 3-4 tygodnie, po kuracji, reszta korali bez jakiejkolwiek reakcji - podobnie ryby. Ale ja lałem jakieś 2 lata temu, może wtedy był inny antired.... Po 2 miesiącach cyjano wróciło. Po namierzeniu i wyeliminowaniu przyczyny, cyjano zeszło samo - bez antireda.


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@admed2-ja stosowalem w czasie swojej walki z cjano dwa,trzy razy i bez wiekszego rezultatu-do tej pory mam ten preparat[wiecej nie zamierzam go uzywac],ten preparet to ciezka chemia,i stosuj tylko jesli juz koniecznie musisz ,sprubuj znalezc przyczyne wysypu tego badziewia-swego czasu SALARIAS

objadal sie nimi[pare dni]-mysle iz juz lepiej zwalczac ja biologicznie

pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie nie wylaczaliscie odpieniacza na czas kuracji?

I w jakich dawkach stosowaliscie? Takich jak zalecane, czy mniejszych?

Ja cyjano opanowalem, ale mam sporo czerwonych glonow, takich ciezko dajacych sie wyrywac, lepkich w dotyku.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.