Skocz do zawartości
Onlyafailure

Problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem ostatnio używany odpieniacz Redstarfish rs-n170 no i napotkałem problem otóż izolacja na kablu jest przerwana niestety ale zauważyłem to dopiero po tygodniu od zakupu chciałem go wyczyścić i zauważyłem problem przy rozłożeniu na części tego odpieniacza. Podczas oglądania go u tej osoby go nie zauważyłem tego, odpieniacz jako tako działa ale no jedyny problem jest z tym. Pomimo starań osoba która mi sprzedała odpieniacz nie chcę przyjąć zwrotu i broni się słowami że pewnie to ja zepsułem a teraz go próbuje oszukać... 
Więc przychodzi dylemat naprawiać czy nie?
Jeśli kupić nową pompę to jakaś alternatywa bo oryginalna chodzi po 400 złotych a z sumą kosztu tego używanego i tą pompą to niestety kwota przewyższy nowy odpieniacz i jest to dość przykre.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety kupowanie z drugiej ręki bez gwarancji to zawsze ryzyko. Przerwana izolacja ma kontakt z wodą ? Pamiętaj że woda morska bardzo dobrze przewodzi prąd , więc jeśli istnieje ryzyko ,,przebicia ,, nie ryzykuj życia swojego ani swoich podopiecznych w baniaku . Wydać 400 setki a zdrowie ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma kontakt bo przerwanie jest w "rowku" na kabel czyli jakby przy samym spodzie od odpieniacza. Jakby to było poza to jeszcze spoko bo izolacja silikon i by było dobrze. A pytanie czy można użyć innej pompy na przykład obiegowej i ewentualnie wirnik wrzucić z tej pompy z odpieniacza? Bo sama pompa w sobie jest sprawna tylko ta czarna izolatka jest przerwana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa przypomina chińczyka. Możliwe ze 2 lub 2,5 tys by podeszła od Jebao/Aquanova. Trzeba by zmierzyć wirnik. Wrzuć zdjęcie pompy...

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20230910_123044_Gallery.jpg

Screenshot_20230910_123031_Gallery.jpg

Zdjęcie samej pompy postaram się posłać dziś po 18 jak wrócę z pracy

5 godzin temu, mazmaciek napisał:

Masz w domu zabezpieczenie różnicowo prądowe? 

Szczerze wydaje mi się że nie

5 godzin temu, mazmaciek napisał:

Przewód jest trzy

Trójka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz przerwaną tylko wierzchnią izolacje. ja bym to próbował jakoś naprawiać. 

Co do grzebania w akwarium to takowe zabezpieczenia radził bym zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jakby to naprawić? Bo na wszystkich forach czy tutaj czy na innych czy na angielskich nawet pisali że to nie ma sensi naprawiać i może to grozić poparzeniem. Na początku myślałem nad jakąś izolacją ale podobno przy słonej wodzie nie ma szans na izolacje, a teraz już sam nie wiem co zrobić. Z jednej strony wydać 400 złotych a być bezpiecznym a z drugiej strony to 400 złoty bym mógł dołożyć do światła bo aktualnie mam radiona xr15 pro g4 a akwarium będę kupował 120x60x30 także nie sądzę że starczy pomimo tego, iż główna skała z koralowcami ma znaleźć się po środku akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewód ma dwie warstwy izolacji, tutaj przedartą masz jedną.

w sumie to powinieneś to wymienić i ja nie namawiam cię do niczego innego, 

tylko piszę co ja bym zrobił. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary zbliżone do aquanova  2000 tylko o górny króciec na środku . A jak jest rozbierana aby dojść do wirnika bo możliwe że sam motor by przełożył tak jak deltec 1456 miał. Najszybciej spasowałby po wirniku długość średnica. 

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w sumie racja nawet wygląda dość podobnie ale pytanie jest takie czy ona wyrobi do tego odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.