Jump to content

Onlyafailure

Klubowicz
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Onlyafailure
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Polska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jakie opinie na temat bubble magus curve a8?
 2. Te skałki można rozłączyć są jakby na sobie bardziej ułożone a niżeli sklejone, w nowym akwarium rozłożę to i zamiast tego U co teraz jest to będzie to po bokach bardziej
 3. Mam jeszcze jedno pytane z sumpem jaki odpieniacz byłby najlepszy jeżeli bym zrobił akwa 130x50x30 a sump 60x30x35
 4. Chyba najlepsze zdjęcie teraz monti jest u góry poniżej Euphylli
 5. A czemu nie powinno się pytam bo w sumie nie wiem a od dłuższego czasu moje aktualne mam przykryte szkłem, rzecz jasna mam prześwity w miejscu filtra kaskadowego i na złączeniu dwóch szkieł. Drugą pokrywę ze szkła bym zrobił z otworem w środku o średnicy 10 cm Dziękuję, napisałem wczoraj do paru firm w Mycioku akwarium 8mm szyby bez wzmocnien o wymiarach 130x50 z panelem z szyby lacobel kosztowałoby 885 złoty, w e-rybce akwarium z szybą 10mm i panelem cena 1471 złoty lub 8mm + wzmocnienia 1270 złoty. Jeszcze pytałem o akwarium z sumpem i hydrauliką w e-rybce i koszt to 3621 złoty no to 3 razy więcej. Ale w Mycioku z sumpem wyszłoby około 1400 tylko tutaj bez hydrauliki.
 6. Znaczy i tak raczej będę robił pokrywę ze szkła bo jakoś nie jestem skłonny co do korony (moim zdaniem wygląda dosyć źle). A po zobaczeniu jak raz wylatuje moja babka ognista to nigdy już nie zostawię akwarium bez pokrywy. Jedynie co tak naprawdę mnie martwi to właśnie to okablowanie.
 7. Mam jedno dodatkowe pytanie, czy panel nie jest bezpieczniejszą opcją jeżeli chodzi o brak prądu oraz czy nie jest to o wiele tańsze zastosowanie? Bo w sumie dolewkę zawsze robię z ręki, podmianki też i jakby no nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. A część estetyczna ma drugi plan bo bardziej mi chodziłoby o bezpieczeństwo rybek.
 8. A jakiej wielkości potrzebowałbym Sump do takiej wielkości akwarium?
 9. Cześć! Zamierzam zrobić przesiadkę z mojego aktualnego akwarium na coś w stylu "Shallow Reef Tank". I tu właśnie pojawia się moje pytanie jaki sposób filtracji zastosować: -Sump? (Przy tej opcji muszę zakupić nieco wyższą szafkę niż planowałem) -Panel Filtracyjny? (Słyszałem różne opinie) -Kubełek?(Mam wolnego aquaela ultramax 1000) Ogólnie widziałem sporo tematów lecz zdania są tam bardzo podzielone dlatego sam teraz nie wiem. Moim drugim pytaniem jest: Gdzie na Śląsku polecilibyście jakiegoś bardzo dobrego szklarza który zrobi mi akwarium ze wzmocnieniami lub ewentualnym kominem? Panel raczej jestem sam w stanie sobie dorobić, komin nie zbyt. Serdecznie Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
 10. Dobrze, dziękuję bardzo. Życzę dobrej nocy
 11. Cześć zastanawiam się nad wyborem miernika zasolenia. Który byłby lepszy, ewentualnie czy macie jakieś propozycje do 150 złoty. https://allegro.pl/oferta/elektroniczny-miernik-zasolenia-salimetr-0-25-tds-9530324191 https://allegro.pl/oferta/refraktometr-miernik-zasolenia-wody-salimetr-0-10-7260370341
 12. Cześć! Jakieś 3 tygodnie temu zakupiłem Babke kopiącą, w akwarium już się zaaklimatyzowała i wszystko jak najbardziej wydaje się być z nią w porządku. Rzuca piaskiem wedle uznania. Ostatnio się natknąłem na filmik z Cryptocentrus Cinctus oraz krewetką boksującą, i tu pojawia się moje pytanie. Czy Babka kopiąca żyje w podobnej symbiozie z krewetką co Cinctus? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.