Skocz do zawartości
Janusz81

Skuteczny sposób na płaźińce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może się podzielić sprawdzonym skutecznym sposobem na płaźińce? Jedna z euphyllii zaczęła marudzić i zauważyłem na szkielecie płaźińca ok. 2cm. na razie więcej nie zauważyłem ale skoro był jeden to pewnie jest i więcej. Jak zareagować zanim będzie gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrob kąpiel w dipie wszystkich euphylli i powtórz ja po 7 dniach. Jak nic nie wypadnie więcej to jesteś bezpieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jkk napisał:

Najpierw zrob kąpiel w dipie wszystkich euphylli i powtórz ja po 7 dniach. Jak nic nie wypadnie więcej to jesteś bezpieczny

Dzięki, a jakiś konkretny dip polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczne i błyskawiczne na płazińce jest dipowanie w solach potasowych, i tu albo przepłacać za np Reef Primer, albo poczytać na r2r czy reefcentral o przepisach i kupić za kilka złotych roczny zapas. Ewentualnie dipowanie w RO. Obie metody dosyć agresywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

Skuteczne i błyskawiczne na płazińce jest dipowanie w solach potasowych, i tu albo przepłacać za np Reef Primer, albo poczytać na r2r czy reefcentral o przepisach i kupić za kilka złotych roczny zapas. Ewentualnie dipowanie w RO. Obie metody dosyć agresywne. 

Ok poczytam, a jest sens wlać profilaktycznie coś do zbiornika typu flatworm rx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Janusz81 napisał:

Dzięki, a jakiś konkretny dip polecasz?

ja używam Coral RX, drogi ale najbardziej skuteczny. Kiedyś poleciały mi euphyllie za kilka tysięcy jak zlekceważyłem temat płaźnic. Zaraz się zrobi infekcja jak będą podgryzać, później brown jelly itp ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coral RX w tych biednych czasach zrobilismy oferte na mililitry dostepne w allegro :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, luft napisał:

Coral RX w tych biednych czasach zrobilismy oferte na mililitry dostepne w allegro :)

Z całym szacunkiem, ale sprzedawanie czegoś na ml niema nic wspólnego z pomocą a jest czystym zyskiem,   bo z reguły 300% drożej płaci się za takie "promocje". Jeżeli chodzi o coral rx to nie kosztuje majątku w porównaniu do kwot jakie sie wydaje na korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, że lepiej jest wydac np 20zl niz 120 by przeterminowac większość zawartosci? Zaproponowana opcja jest odpowiedzia na zapytanie hobbysty o taką możliwość. Wazne by były opcje i kazdy mogl wybrać najlepsza dla siebie

Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luft napisał:

Ale przyznasz, że lepiej jest wydac np 20zl niz 120 by przeterminowac większość zawartosci? Zaproponowana opcja jest odpowiedzia na zapytanie hobbysty o taką możliwość. Wazne by były opcje i kazdy mogl wybrać najlepsza dla siebie

Pozdro

Może gdy ktoś ma nano rafkę i potrzebuje kilka ml wtedy to ma sens, masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janusz81 napisał:

Może gdy ktoś ma nano rafkę i potrzebuje kilka ml wtedy to ma sens, masz rację.

Marudzisz Pan. Konfekcjonowanie kosztuje a już samo babranie z rozlewaniem na śmieszne, acz potrzebne niektórym ilości.... jest nieprzyjemne. I nie tylko nano rafki ale też akwaryści z pełnym akwarium o mocnych przyrostach. Raz od wielkiego dzwonu coś zmienią i dipują dwa korale raz na 3 miesiące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.