Jump to content

Janusz81

Klubowicz
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Janusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Podkarpackie

Recent Profile Visitors

182 profile views
 1. Właśnie głównie chodzi mi o to czy dołożyć jednorazowo na starcie czy jakoś rozłożyć to w czasie. W starym mam piasek, z tego co czytałem lepiej go zostawić i dać nowy. Tak? A co z bakteriami, lać jakieś przy przesiadce?
 2. Witam, po około roku z akwarium 180l Juwel jako że była to adaptacja ze słodkiego nie miałem sumpa, postanowiłem zmienić na coś bardziej konkretnego. Zakupilem Red Sea 350, i teraz pytanie skały mam w starym działającym zbiorniku około 15kg ile i czy wogule na starcie dokładać, chciałbym jak najbardziej uniknać lub zminimalizować wtórne dojrzewanie. Po zalaniu dołożyć jakieś bakterie startowe typu ATM? Stary zbiornik stabilny i nie chciałbym przechodzić przez plagi raz jeezcze ;) .Może ktoś zmieniał akwarium o podobnych rozmiarach i ma jakieś doświadczenia.
 3. Zasilacz to chyba nie jakiś duży problem, nie orientujesz się @montymick czy można dokupić oryginalny?
 4. Witam, może ma ktoś taką lampę lub podobną sytuację. Lampa zaczęła mrugać podczas świecenia, dzieje się tak na wszystkich kanałach, na samym niebieskim jakby mniej. Widać że diody są już dość mocno przegrzane, czy to może być przyczyną czy raczej problem jest głębiej?
 5. Janusz81

  Aminokwasy

  Dokladnie u mnie tak jest od jakiegoś czasu, no3 ponizej 1 a po4 co chwile do góry, nawet do ok. 0.2. Nigdy wcześniej nie miałem z tym kłopotu, wrzuciłem PhosGuard wyzerował po4 w ciagu 4 dni, po tym czasie wyjąłem bo nie chcialem przesadzić i w ciągu 1 dnia od nowa po4 wysoko. Akwa 200l nie karmię więcej mrożonki płukane.
 6. Janusz81

  Aminokwasy

  Witam, zaczęło mi wyskakiwać cyjano trochę odsysam itd. jednak chyba powoli ale jednak postępuje. Pytanie czy na czas walki nie wstrzymać dozowania aminokwasów i vsv.
 7. Janusz81

  Łagodny ukwiał

  Nie koniecznie, mi quadri ok. 10cm. w ciagu jednego dnia skasował seriatopore, ok 15cm i kilka mniejszych sps. A kilka miesięcy siedział w miejscu dokarmiany i też myślałem że większość opowieści to bajki
 8. Janusz81

  Łagodny ukwiał

  Podobno to chyba słowo klucz, quadri dokarmiany w dogodnym miejscu też podobno nie wędrował a jednak. Myślałem raczej o takim który w razie jak już pójdzie nie narobi szkód, bo wydaje mi się że prędzej czy później każdy pójdzie.
 9. Janusz81

  Łagodny ukwiał

  Witam, mam pytanie dla tych co znają temat z doświadczenia, miałem kilka miesięcy quadricolor rainbow swoją drogą bardzo ładny ukwiał. Do czasu jak postanowił pójść na spacer, w kilka dni padła mi bardzo ładna seriatopora hystrix ktorą poparzył, dostał od razu eksmisję. Ja osobiście już sie wyleczyłem z ukwiałów, jednak to był ulubieniec żony dlatego pytam czy jest któraś odmiana bezpieczniejsza? W zbiorniku obsada mieszana, nie chciałbym już ryzykować utratą korali.
 10. Janusz81

  Ślimaki turbo

  Promocyjna cena to nie problem, tylko że ja nie zawsze jestem i mam czas na wysyłkę. Jakby ktoś chciał przyjechać to zapraszam. Dlatego wolałbym jakiegoś zwierzaka który będzie naturalnie kontrolował sytuację.
 11. Janusz81

  Ślimaki turbo

  Pomijając estetykę tego stworzenia myślę że płazińce mogą narobić większej szkody jak plaga turbo, myślałem raczej o jakiejś rybie może chelmon?
 12. Janusz81

  Ślimaki turbo

  Witam, jak w temacie ktoś miał plage turbo? W akwa 180l jest ich juz pewnie na setki, jest może jakiś naturalny sposób na kontrolowanie populacji? Myślałem o jakimś zwierzaku.
 13. Witam, chcę zacząć dozować ati essentials i tu pytanie czy to wystarczy czy dozować osobno sbs. Z opisu wynika ze ma wszystko.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.