Skocz do zawartości

Klejenie skał  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czym kleicie skały

    • Ceresit CX5
      5
    • AquaForest Stone Fix
      1


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

To musimy mieć bardzo różne techniki klejenia cyjanoakrylem .  Tak jak ja zrobiłem, dając dużo piasku i kliny z gruzu.... to nie puszcza kompletnie nic. A ciężkie wiszące konstrukcje wyciągałem trzymając za skrajne "ramiona" . Jak tluklem takie połączenie przy tworzeniu konstrukcji to puszczała Marco rock a nie łączenie. U mnie w temacie filar z acroporami zobacz. 

Może różne kleje, może różnie trzymają różne skały. 

Do szczepek świetnie sobie radzi tadam, te większe butelki jak joker to o kant d*py do szczepek, choć na nich robiłem konstrukcje .


Nie wiem od czego to zalezy. Bede kleil teraz nowa konstrukcje to z ciekawosci sprawdze jeszcze raz na ile ta konstrukcja będzie wytrzymała. Tadam jest ok, ale i tak wolę miliputa ;) 
Tego nic poza narzedziami nie ruszy. Dremel nawet ma problem ;)Przy odpowiedniej technice jest póżniej nie do ruszenia w zasadzie.
Fakt, że wyciągałem teraz moją starą skałę z pierwszego zbiornika i były fragmenty w których skała była jakby bardziej krucha. Moze tez kwestia tego czy skała jest porowata i klej moze wnikac w pory czy bardziej lita i nie ma takiego wiązania ?  Zobaczymy - mam z 20-30kg prawdziwej rafowej skały i drugie tyle w baniaku do zbudowania konstrukcji i plan jest by tej zimy w końcu tą konstrukcję zbudowac. CX5 mam, cyjaonakrylu tez spory zapas - z pewnością po Waszych opiniach podejdę do tego tematu jeszcze raz ;) 

 

19 godzin temu, Onlyafailure napisał:

chodzi o ten? 

Nie wiem czy o ten konkretny ale chyba nie  - nie mialem czasu ogladac w calosci. W tamtym ktory mam na mysli, taka konstrukcja jej  się posypała w dłoniach. 
 

17 godzin temu, luft napisał:

no i brak krzemianów w spoinie

To akurat najmniejszy problem w akwarium morskim ;)  Z krzemu korzysta praktycznie każda forma życia nie tylko okrzemki ;) 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2023 o 09:29, VDR napisał:

To akurat najmniejszy problem w akwarium morskim ;)  Z krzemu korzysta praktycznie każda forma życia nie tylko okrzemki ;) 

to oczywiste, ale nie w takim nadmiarze :) gdy bakterie nie skolonizują jeszcze konstrukcji


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.