Skocz do zawartości
tiesto223

Jak ogarnąć fitoplankton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 200l już ponad 5 lat męczy mnie zamawianie co miesiąc fito myślę nad swoją produkcja ale mnie zastanawia jaką lampę użyć pojemnik będę miał ok 2 - 3 litrów jakie lumeny użyć 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ledy tube plant 10 w od aquaela. Zostało mi taka świetlówka po akwarium słodkowodnym więc jej użyłem, sprawuje się świetnie. 
do takiej wielkości pojemnika jak planujesz wystarczy ci połowę takiej lampy, ta jest za długa i za mocna. 
pojemnik weź szklany, łatwiejszy do mycia, a plastik u mnie po pół roku zmatowiał i zaczął się rozpadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki za odp ale bardziej mi chodź jaka barwa jakie lumeny czy 6500k będzie ok

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowałem z powodzeniem na 1x 3W Bridgelux full spectrum 1,5-2l fito. I do tego soczewka 5°, żeby mocno skupić wiązkę światła w środku pojemnika (taki prostopadłościenny na spaghetti). I się kręciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2023 o 00:27, tiesto223 napisał:

Witam mam akwarium 200l już ponad 5 lat męczy mnie zamawianie co miesiąc fito myślę nad swoją produkcja ale mnie zastanawia jaką lampę użyć pojemnik będę miał ok 2 - 3 litrów jakie lumeny użyć 

 

Jak nie będziesz miał mikroskopu to na 99.99% skończysz z sinicami.
Po drugie radziłbym kupować ze sprawdzonego i pewnego źródła. 

To jest "fito" zakupione przez znajomego gdzieś w Internecie. 
photo1700497033.thumb.jpeg.bdccca1f7c0d8350de07fb2f2bf9f509.jpeg


Już na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak, choć większość z Was uznałaby to za normalne fito.
Jak spojrzałem przez okular mikroskopu to wiadomo już było dlaczego mi się nie podobało:
photo1700497068.thumb.jpeg.6b8ac0cd7ff31675bd2eab81a96f1f57.jpeg

A po kilku dniach udało się wyhodować z tego:


photo1700497104.thumb.jpeg.d2cc80107e478f279d6d685c271892ba.jpeg


Dlatego osobiście uważam, że mikroskop to podstawa jak się chce używać fito w zbiorniku, albo na prawdę pewne źródło zakupu, gdzie ktoś dba o hodowlę i ma odpowiedni reżim hodowlany. 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.