Skocz do zawartości

Historia edycji

dadario

dadario

@ilarios Ma rację, o ile raczej nic złego się stać nie może w przypadku wyłączenia reaktora całkowicie na noc, tak nie widzę sensu żeby to robić. Lepiej jest wyłączyć pompę dozującą, a cyrkulacyjną zostawić.

Ja od dłuższego czasu podaję odciek tylko w ciągu dnia, dodatkowo podaję go 3x po2h z przerwami po  2h. Dzięki temu podaję mniej odcieku ze względu na to, że jest bardziej stężony. Ma po prostu więcej czasu żeby bardziej się nasycić, w mniejszym stopniu wpływamy reaktorem na pH zbiornika, a jednocześnie nie ma skoków kH (Wahania dzień/noc są w granicach błędu mojego testu czyli około 0,2kH)

dadario

dadario

@ilarios Ma rację, o ile raczej nic złego się stać nie może w przypadku wyłączenia reaktora całkowicie na noc, tak nie widzę sensu żeby to robić. Lepiej jest wyłączyć pompę dozującą, a cyrkulacyjną zostawić.

Ja od dłuższego czasu podaję odciek tylko w ciągu dnia, dodatkowo podaję go 3x po2h z przerwami po  2h. Dzięki temu podaję mniej odcieku ze względu na to, że jest bardziej stężony. Ma po prostu więcej czasu żeby bardziej się nasycić, w mniejszym stopniu wpływamy reaktorem na pH zbiornika, a jednocześnie nie ma skoków kH (Wachania dzień/noc są w granicach błędu mojego testu czyli około 0,2kH)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.