Skocz do zawartości
bejbeats

Pomoc w wyborze oświetlenia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam mały dylemat dotyczący oświetlenia. Od pół roku posiadam zbiornik o wymiarach 80x45x40 i aktualnie używam 2x spectra 30w- korale same miękkie, żadnych strat nie mam póki co. Chciałbym jednak zmienić oświetlenie na coś innego, zastanawiałem się nad razorem 120w albo noopsyche k7 v3 pro. Pytanie brzmi: czy wystarczy jedna sztuka którejś z tych lamp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z jedną lampą jest taki, że będzie świecić punktowo, dwie można ustawić na słabszą moc, ale lepiej rozłoży moc i oświetlenie na większej powierzchni.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kurcze noopsyche ma niby 60cm ogarniać, a u mnie wszystko i tak jest wycentrowane, więc te boki teoretycznie mogą być niedoświetlone. Obawiam się jedynie, że przez punktowe świecenie będzie zwyczajnie brzydko. A może jeszcze co innego wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bejbeats napisał:

No właśnie kurcze noopsyche ma niby 60cm ogarniać,

Wiesz jak to jest z tym ogarnianiem. Na środku masz 400 PAR, czyli za dużo pod acry, a 30cm wbok jest 50 PAR czyli za mało na mięksasy. nie wiem ile gniazd LED ma mały razor. z Nowych to Maxspext rsx 160 by się nadawał, bo ma 70cm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, katani said:

Wiesz jak to jest z tym ogarnianiem. Na środku masz 400 PAR, czyli za dużo pod acry, a 30cm wbok jest 50 PAR czyli za mało na mięksasy. nie wiem ile gniazd LED ma mały razor. z Nowych to Maxspext rsx 160 by się nadawał, bo ma 70cm.

No niestety wiem, podoba mi się jak noopsyche świeci, może dziabne dwie w takim razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bejbeats napisał:

noopsyche

Nie znam tych lamp, Ciężko mi się wypowiedzieć, ale dwie dadzą lepsze pokrycie niż jedna.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szt radion xr15 blue jeśli nie planujesz samych sps to g6 mają wiekszy spread ale mniejszy par

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minutes ago, fifek33 said:

2 szt radion xr15 blue jeśli nie planujesz samych sps to g6 mają wiekszy spread ale mniejszy par

Jeżeli chodzi o xr15 to zdecydowanie za drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bejbeats napisał:

Jeżeli chodzi o xr15 to zdecydowanie za drogo

moja propozycja to 2 x MJ-L 165 Blue - produkt roku w kat cena do jakości. Wtedy masz ładnie dla oka i odpowiedni dla koralowców

Razor 120 pod miękkie sie nada, ale lepiej na linkach lub podniesc nózki np kladac na koronie by byla wyzej

 


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić MicMol Air PRO 600
- równomiernie rozłożone diody nad całym zbiornikiem
- spektrum 10000-20000k 
- sterownie z apki 
- idealna dla miekich / lps ( pewnie z prostymi sps też sobie poradzi )
- cena całkem atrakcyjna 1399 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmiało mogę polecić MJ-L165, mam wersję blue. Bardzo fajne widmo, łatwa instalacja, aplikacja też prosta w obsłudze i do tego łatwe ustawienie. Mam w swoim zbiorniku miekasy, lps, sps i bez problemu lampa daje rade. Przyrosty ładnie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.