Skocz do zawartości
Maksymilian

Lampa UV - podłączenie i stosowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, stawiam nowy zbiorniczek i chciałbym zamontować w nim na stałe lampę UV. Kiedyś miałem taką w jednym zbiorniku ale miałem tam filtr kubełkowy. 

Przy sumpie nie za bardzo wiem jak to podłączyć, jak macie to u siebie zorganizowane i ile dziennie świecicie. 

Jak możecie podesłać fotki, byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup małą pompę obiegową o wydajności 400-800 l/h i i podłącz pod lampę na niezależnym obiegu. Do klarowania wody wystarczy 2-4 h na dobę w zależności od wlk. akwarium i mocy lampy ale w słabszą niż 18 watt się nie baw. Leczniczo 24/h. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo trójnik na wyjściu z pompy obiegowej z zaworem, przy okazji zwiększysz przepływ wody przez sump - kierując wypływ z uv do pierwszej komory ( odpieniacz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fifek33 napisał:

przy okazji zwiększysz przepływ wody przez sump - kierując wypływ z uv do pierwszej komory ( odpieniacz)

Nic nie zwiększysz , pomyśl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maksymilian napisał:

Hej, stawiam nowy zbiorniczek i chciałbym zamontować w nim na stałe lampę UV. Kiedyś miałem taką w jednym zbiorniku ale miałem tam filtr kubełkowy. 

Przy sumpie nie za bardzo wiem jak to podłączyć, jak macie to u siebie zorganizowane i ile dziennie świecicie. 

Jak możecie podesłać fotki, byłbym wdzięczny.

Cześć  mam pytanie w jakim celu montujesz lampę UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Alcoholik napisał:

Cześć  mam pytanie w jakim celu montujesz lampę UV?

Profilaktycznie, klarowniejsza jest wtedy woda i mniejsze ryzyko zachorowania rybek.

22 godziny temu, tomko napisał:

Najlepiej kup małą pompę obiegową o wydajności 400-800 l/h i i podłącz pod lampę na niezależnym obiegu. Do klarowania wody wystarczy 2-4 h na dobę w zależności od wlk. akwarium i mocy lampy ale w słabszą niż 18 watt się nie baw. Leczniczo 24/h. Pozdr., tomko

Dzięki, dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.