Skocz do zawartości
klifort

Jebao MDP-2500 falowanie obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkim mam takie pytanie w sprawie pompy Jebao MDP-2500. Pompa działa równo no przez jakiś czas zaczyna falować obroty i w tym momencie zaczyna spadać poziom wody w komorzę, na 4-6 cm, za paru minut wraca po normy jak pompa ( obroty nie falują obroty) i poziom wody. Czasowo cięzko podać kiedy to dzieje się - może powtarzać się w ciągu godziny 2 razy, a może za 3 godziny pracować dobrze. Nie ma jakieś cykliczności.

Niezależnie od tego czy działa na 100% czy 75%. Nie pokazuje błędów na wyświetlaczu.

Już robiłem zamianę pompy u sprzedawcy, ale problem jest taki samy z nową.

Może ktoś miał taki problem i może pomóć, bo nie może dodać automatyczną dolewke przez to że poziom wody w sumpie tez zmienia się?


Mój akwarium -
200 l + sump 50 l, hydraulika wyjściowa do akwariuma z PCV ”3/4. Wysokość słupka podnosenie wody - 148cm.

Edytowane przez klifort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś opisywał podobny problem. Przyczyną mogą być skoki napięcia w sieci spowodowane np fotowoltaiką w twojej okolicy. Spróbuj zmierzyć zasilanie w domu w momencie jak pojawia się problem z pompą.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, klifort napisał:

Może ktoś miał taki problem i może pomóć, bo nie może dodać automatyczną dolewke przez to że poziom wody w sumpie tez zmienia się?

Możesz rozwinąć jak masz rozwiązaną dolewkę? Poziom wody w sumpie w komorze z pompą powinien być stały.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katani napisał:

Możesz rozwinąć jak masz rozwiązaną dolewkę? Poziom wody w sumpie w komorze z pompą powinien być stały.

kupowałem już gotowy zestał i u kolegi akwarium działał 2 lata

Jest 3 komory (dodaje zdjęcie )-

1. wejściowa o wysokości 21,5 cm i szerokości 26 cm - będzie w tej komorze jeszcze odpieniacz, 

2. wysokość 21,5 cm z prawej strony 21.5 cm i z lewej od dna jest przerwa 3 cm i wysokość przegrody 27 cm szerokośc - 11 cm - tylko skała/kulki maxsprect i wata z górzy

3.  szerokości 11 cm - tam tylko pompa i czujnik od Levelautomatic V3, jest wystawione tak że pompa jest stałe zanurzona minimum 4 cm nad górną kraweńdzią 

 

Działanie akwariuma jest następne - 

  • woda z akwariuma lejesię w komory z tyłu, jaka ma wysokośc akwariuma 60cm (wchodzi mniej/więcej 10l) (dodałem zdjęcie)
  •  w komorze są dwie rurki o średnicy 1" - jedna rura zlew jaka jest na pół wysokości komory 30 cm, druga rura to rezerwa jaka ma wysokość 53cm 
  • woda przez rury leci do sump gdzie w 3 komorze sump przez pompę wraca do akwariuma
  • woda RO jest uzupeniana przez Levelautomatic V3 w 3 komorze

 

Problem polega w tym,

  • że jak jest ok - poziom wody w sump/komorze trzyma się na odpowiednim poziomie to jak poziom wody w 3 komorze spada włącza się pompa w RO i dolewa wodę do sump
  • jak jest falowanie obrotów w pompie - poziom wody w komorze spada to w sump podnosi się odpowienio w 3 komorze tez podnosi się i zalewa czujnik, w ten moment jest alarm od czujnika.

IMG_1872.jpeg

IMG_1873.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie... Albo dwa.

Pompa MDP-2500 ma wymiary: 8 x 13 x 15 cm. Jaki ty masz poziom wody w komorze z pompą? Ona nie zaciąga powietrza czasem?

Drugie pytanie. W kominie ci się zmienia poziom wody?

PS. masz przedziwnie zrobiony komin zewnętrzny. Ktoś się musiał nagłowić, żeby to tak zaprojektować.

pokaż zdjęcie komina od góry...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, katani napisał:

Pytanie... Albo dwa.

Pompa MDP-2500 ma wymiary: 8 x 13 x 15 cm. Jaki ty masz poziom wody w komorze z pompą? Ona nie zaciąga powietrza czasem?

Drugie pytanie. W kominie ci się zmienia poziom wody?

PS. masz przedziwnie zrobiony komin zewnętrzny. Ktoś się musiał nagłowić, żeby to tak zaprojektować.

pokaż zdjęcie komina od góry...


Zdjęcia komina dodam jutro, 

w sprawie pytań 

1. poziom wody jest powyżej pompy gdzieś na 4-5 cm. 
2. w pierwszej wiadomości pomyliłem miałem napisać ze poziom spada w kominie, no napisałem w sump (no już poprawiłem), a w sumpie podnosi się.

 

w sprawie czy zaciąga powietrze jutro jestem w domu i doleje RO jeszcze żeby poziom był 8/10 cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mazmaciek napisał:

Czy przepływ w tym sumpie nie powinien być na odwrót? 
w ogóle jakoś to dziwnie wygląda 

Sump ma taki schemat -  zlew zakwariuma razem z rezezwą jest z prawej , a pompa z lewej strony 

 

 

sump.jpg

Edytowane przez klifort
poprawa schematu sump (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, katani napisał:

pokaż zdjęcie komina od góry...

dodaje zdjecia komina z góry

IMG_1874.jpg

IMG_1875.jpg

IMG_1876.jpg

10 godzin temu, klifort napisał:

1. poziom wody jest powyżej pompy

 

IMG_1878.jpg

Edytowane przez klifort (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat.

Zdecydowałem na zmianę pompy na aqua nowa 7000.

Po zbadania tematu mogę napisać swoją opinie 

Pompa są dobra, w miarę cicha, tylko dla akwarium z panelem. Przy akwarium  z sump nie polecam, ponieważ max wysokość na jaką podnosi wodę to gdzieś 180cm i to przy średnicę rur nie więcej niż 16. Tym bardziej ze w instrukcji jest podana wysokość max 150 cm, a na opakowaniu 250 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.