Skocz do zawartości
raflik1999

Jaka Lampa do akwarium ok. 200L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jaką lampę polecacie do akwarium 80x45x55(wys)?

W akwarium będą hodowane koralowce miękkie, LPSy oraz niewymagające SPSy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

To zależy jaki budżet możesz przeznaczyć na lampę.

I jakie światło Ci odpowiada ,ledy czy T5 albo hybryda 

A mam 300 litrów i świece 4x39 T5

2x OR Orphek  i Orphek icon,dla mnie światło jest idealne ,koralom chyba też odpowiada bo rosną jak szalone  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zakupem ledów średniej półki, najlepiej żeby były sterowane WiFi ale to nie jest aż tak istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat do tyłu miałem akwarium 180 litrów , świeciłem lampą dimmbares 165w  i popBloom i korale miękkie lpsy rosły fajnie ,  łatwe spsy też dawały radę .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

mam podobny zbiornik od roku. Kilkanascie lat temu prowadzilem akwarium na HQI+T5. Po kilku latach przerwy, przy zakladaniu nowego ciezko bylo mi dobrac oswietlenie. Nowoczesne lampy LED sa bardzo drogie. Stwierdzilem, ze kupie cos taniego, nabiore troche doswiadczenia z LEDami, poogldam zbiorniki kolegow, wyslucham opinii. Nie sztuka jest wydac kilka tysiecy zlotych, chcialbym, aby byl to wybor jak najbardziej swiadomy, oparty o na konkretach.

A poki co to prowadze zbiornik z miekasami, LPS i kilkoma szczepkami montipor. Generalnie nie zamierzam  hodowac SPSpw, ale jedna taka montipora przywedrowala , to niech sobie rosnie. Pozostale korale rosna swietnie, efekty fluorescencji bardzo mocny, wszystko zdrowie. Swiece nad nimi 6x LEDDY TUBE ACTINIC 14W, oraz 2x LEDDY TUBE MARINE DAY&NIGHT. Wybralem akurat takie "rurki", bo moze w przyszlosci przydadza mi sie w innych zbiornikach, zastosowaniach. Nie ma tam niestety wielu wspanialych funkcji poza ON&OFF, ale cena czyni cuda.

Po ustabilizowaniu parametrow zauwazylem coraz lepsze wybarwianie sie koralowcow. Niebawem akwarium konczy roczek, to dam posta i aktualne fotki. 

Ewentualnie tak na szybko moge przeslac zdjecia akwarium na mejla.

 

Pozdrawiam

Rafal

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2024 o 16:51, raflik1999 napisał:

Witam, jaką lampę polecacie do akwarium 80x45x55(wys)?

W akwarium będą hodowane koralowce miękkie, LPSy oraz niewymagające SPSy.

Pozdrawiam

Słyszałeś o tzw chinskim Radionie? Nawet chyba gdzieś był temat tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zastanawiam się nad 2x Maxspect MJ-L165 Blue. Co myślicie o takim zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raflik1999 napisał:

Ogólnie zastanawiam się nad 2x Maxspect MJ-L165 Blue. Co myślicie o takim zestawie?

Patrzyłeś na PS Alpha? Dla mnie mega się sprawdzają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można reklamować swoje ale wejdź na Fluolamps.pl są tam filmy i testy lamp których używam i zdecydowałem się je sprzedawać w PL :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

wlasnie testuje ReefFlare Pro M Blue (130watt) i raczej lampa juz u mnie zostanie. Cenie sobie bliskosc serwisu (ok.100km), jest to produkt polski, proste menu ustawien. Ladnie swieci kanal niebieski - nie widac tyle paprochow w wodzie :) Korale i reszta poki co super. Kolory bardziej jakby pastelowe.

W porownaniu do tub z aquela lampa swieci bardziej punktowo. Tuby z aquela dawaly bardzo rownomierne oswietlenie w kazdy zakatek awarium, skaly. Musialem sie przyzwyczaic do nowych cieni, niedoswietlonych miejsc. Za to jest duzo duzo wiecej blinkow i kojarzy mi sie to troszke z  HQI. 

 

Ciezko cokolwiek powiedziec wiecej po 1 tygodniu. 150zl za wypozyczenie i testowanie jak najbardziej na wielki PLUS !

pozdrawiam

Rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.