Jump to content

Krzysztof80

Klubowicz
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Emmerich(Niemcy)

Recent Profile Visitors

527 profile views
 1. Krzysztof80

  Mandaryn niejadek

  Mój tak samo tylko kiełże, ale raz dziennie wyłączam cyrkulację i widzę że łapie jedzenie i tak żyje już 2 lata
 2. Cześć Karmienie zostaw na potem. Podaj parametry KH, CA, MG, NO3, PO4. Opisz akwarium. Masz tylko 2 sps-y Narazie wystarczą dobre parametry i dobre światło.
 3. Wracając do tematu. Kolega nie ma nic do stracenia, niech opisze zbiornik co dokładnie się dzieje, chociaż podstawowe parametry poda,fotkę zbiornika.
 4. Ja nie napisałem że jest do du. Tylko że u mnie strasznie zarosła glonm, ja tak myślę że było by ciężko opanować akwarium z tymi glonami, ta skała jakoś dziwnie świeci. Może tą co kupiłeś będzie dobra. Na forum jest tyle opini o różnych skałach, jedni chwała drudzy narzekają ciężko wybrać. Ja zrobiłem sobie test i wybrałem tą skałę która najszybciej zrobiła się czysta. Teraz mam MR też jest czysta ale wywala strasznie NO3.
 5. Szkoda kasy na tą skałę, ona zarosła najbardziej glonem. Nie poddawaj się opisz akwarium, może coś się uda jeszcze zrobić.
 6. Cześć Jak padło wszystko. Napisz jakie masz parametry wody. Zrób fotkę zbiornika Możliwe że Bicolor podgryzał korale i zaczęły się stresować. Skała marco rock zależy jak partia, ja mam teraz MR i po 3 latach wywala NO3. Ja też będę robił restart. Ja kupiłem po jednym kilogramie każdej skały jaką mieli w sklepie, potem moczyły się w wodzie z podmianek 4 tygodnie, teraz są w akwarium wszystkie kawałki porosły glonami, po 2 tygodniach tylko jedna skała zrobiła się czysta to była naturalna sucha skała a reszta dalej zarasta. Pojechałem do sklepu i kupiłem naturalą suchą skałę.
 7. Panowie dzięki za pomoc. Chyba wymienię pompę. Tak jak wcześniej pisałem boję się siorbania, przelewania i kombinowania po nocach jak coś nie tak będzie z pompą albo ze spływem. Teraz czasami w nocy jak pompa świruje to słychać wodę w kominie. I się zaczyna jutro wyprowadzasz się z tym akwarium do garażu.
 8. Przeloty mam 32, pompa kupiona. Część hydrauliki poklejona i co teraz jak 32 może być za mały.
 9. Ok dzięki A spływ 32 przyjmnie tyle wody jak powrót będzie też 32.
 10. Witam Pompa kupiona Jebao Brushless DC Pumpe DCP-10.000 I pytanko jaki powrót będzie lepszy dla tej pomy 25 czy 32. Spływ mam 32
 11. Dzięki za odpowiedź Tego właśnie się obawiam w pompach DCP Maxspect odpada ta to dopiero jest Czuła na spadki. Teraz mam Tunze 3000h jest ok chodzi 3 lata bez problemu ale wydaje mi się że te 3000 to za mało. Zostaje Aqua Medic albo Reef octopus, jutro ciężka decyzja oby nie zaliczyć wtopy.
 12. Witam ponownie Jutro chcę kupić pompę obiegową i nie wiem która wybrać. Dzisiaj cały dzień przekopywałem forum o pompach i opini jest multum. 1.jebao DCP 2.Aqua Medic 3.Tunze nie mają sterownika 4.Maxspect 5.Reef octopus Są jeszcze inne firmy ale jak żona zobaczyła ceny to odpowiedź była jedna Jak kupisz pompę za 1000€ odrazu jedziesz na badania psychiatryczne. Chcę kupić taka pompę żeby się nie denerwować a przede wszystkim żony, bo lekkie chlupanie wody w kominie, będę musiał wszystko sprzedać. Żona albo akwarium rozumiecie.
 13. A tej wody nie słychać jak spływa po szybie komina, ja mam teraz rurę od spływu jak Ty od rewizji i jest cicho. Ja ma słuch jak wampir byle jaki szmer w akwarium i po spaniu.
 14. A nie zaciąga powietrza i nic nie siorbie, jak wysoko masz rurę od spływu w kominie.
 15. Witam Mam pytanko. Czy rura od spływu wody do sampa można zrobić prosto bez żadnych kolanek. Czytałem tu na form że może być głośno. Ma ktoś z Was taki spływ wody?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.