Jump to content

Krzysztof80

Klubowicz
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Emmerich(Niemcy)

Recent Profile Visitors

947 profile views
 1. Krzysztof80

  Ospa

  Tak wiem że to loteria ale nie miałem nic do stracenia. Miałem dwa falowniki na taflę wody skierowane i dwa duże brzęczki z kamieniem napowietrzającym w sumie i ryby dały radę wtedy tylko jedna padła dwa pokolce były tak wysypane że hepatus był biały . Ale ja do tego nie namawiam każdy walczy po swojemu . Powodzenia
 2. Krzysztof80

  Ospa

  Nie wiem jakie masz korale ,ale u mnie kiedyś pomogła temperatura . Podniosłem ją do granic możliwości
 3. Cześć Moje akwarium 300l 3 podejścia do pomp jebao 10000 Teraz mam pompę deltec 11000, mega cisza, nie wariuje, trzyma poziom wody w kominie, fakt jest droga, ale dla mnie liczy się cisza w nocy.
 4. Żółtek RIP Już nie będę zarybiał akwarium zostały same koralowce, nic im nie ma pompują się dobrze woda kryształ.
 5. Kh-7,8 Ca-410 Mg-1380 No3-5 Po4-0,10 Amoniak 0
 6. Nie, kryl podaje od samego początku, wygląda normalnie nic nie śmierdzi jest czerwony. Ten odpieniacz mnie zastanawia że co chwilę siada piana na kilka godzin a jak zacznę pienić to jakieś białe masło wywala.
 7. Nie, nikt nic nie wlał, podejrzewam mrożony kryl, ale to tylko podejrzenie, koralowce dzisiaj dalej pięknie napompowane nic innego się nie dzieje. Żółtek jakoś próbuje pływać ale widzę jakby jedną stronę miał sparaliżowana bo z jednej strony płetwy pracują a z drugiej już nie, normalnie je, zobaczymy jak długo pociągnie.
 8. Dla mnie to zagadka, ja od dwóch lat żadnej ryby nie kupiłem, pływały do wczoraj normalnie zjadły a razo zonk, nie są wysypane nic, teraz żółtek pływa normalnie zjadł i ale widzę że już go kładzie znowu, dziwi mnie odpieniacz dzisiaj siadł na cały dzień dopiero teraz bije pianę ale taka dziwna białe masło.
 9. Cześć Podepnę się pod Twój post Moja obsada rybna bez zmian od dwóch lat, dzisiaj w nocy prawie wszystkie martwe, piżamki, chromisy, borsuk, Pseudanthias, nemo4x, jeszcze tylko żółtek dycha ale leży na dnie co jakiś czas pływa i znowu leży, też mam zagadkę co się mogło stać, koralowce napompowane bez zmian, jedynie co zauważyłem to od dwóch dni odpieniacz dziwnie pienił.
 10. Panowie ja nie chciałem nikogo urazić, każdy ma swoje zdanie na temat skały, lampy, pomp i odpieniaczy, jeden chwali drugi marudzi że to be. Widziałem kilka baniaków z tą skałą, może i problemów z koralowcami nie ma ale ta skała nie podoba mi się w zbiornikach jest zarośnięta różnymi glonami i czarnieje nie jest czysta jak żywa czy sucha skała Pukani.
 11. Może skała RRR, dobra biologia do tej skały i też będzie super. Albo marco rocks tylko cięta bo te bryły dużo syfu kumulują i po pewnym czasie nie wyjdziesz z no3
 12. Też można posiedzieć, widziałem akwaria na różnej skale i to były ładne baniaki. Ja napisałem o moim akwarium, każdy system jest inny, jeden da beton do akwarium i ma pięknie zero problemów drugi da żywą i ma same plagi. Ja trafiłem na kijową partie marco rock nie szło ją opanować.
 13. Najlepsza bedze żywa albo Pukani W erybka mają mieć dostawę Pukani fiji warto poczekać. Jak będziesz miał dobra biologię to na syntetycznej czy marco rock też będzie ok. Ale moim zdaniem skała arka nadaje sie jako kamyczki ozdobne do ogródka. Ja wymieniłem skałę na żywą i od tej pory mogę przy akwarium posiedzieć.
 14. Cześć Ja też robiłem restart akwarium, wymiana skały, sumpa na wiekszy też musiałem przerobić stelaż, i całą hydraulikę. Mi to zajęło 24 godziny. Ja kupiłem za parę €€ duża donice taka 280 litrów, tam wlałem praktycznie cała wodę z akwarium, wpuściłem tam ryby i dodałem kilka skał, krewetki ślimaki też tam wpuściłem dałem cyrkulator i kamień do napowietrzania i małe oświetlenie. A potem do roboty czyszczenie akwarium, nowa hydraulika, poprawka stelaża, nowy sump klejenie skały, jakoś poszło. Po całej operacji tylko goniopora nie dała rady. Żóltka mi strasznie wysypało myślałem że zejdzie ale dał radę żyje do dziś. Nowe akwarium masz już w domu. Zrób sobie listę co potrzebujesz do restart żebyś miał wszystko w domu, żeby nie jeździć po sklepach jak coś zapomnisz. Powodzenia roboty jest od groma. A zapomniałem napisać Koralowce dałem do starego sumpa, wybiłem te 3 szyby zrobiłem takie schodki z kratki rastrowej i tam poukładałem koralowce maly cyrkulator, miałem taką belke T5 2x24w i tak dały radę 24h
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.