Jump to content

Krzysztof80

Klubowicz
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Emmerich(Niemcy)

Recent Profile Visitors

996 profile views
 1. Cześć Mnie też to spotkało na terenie Niemiec Wystawiłem dwa ukwiały i za dwa dni dostałem wezwanie i musiałem też tłumaczyć że to z mojej hodowli . Tyle dobrze że na pierwszego ukwiała co kupiłem ,dostałem papiery od sprzedawcy ,a że po roku się podzielił to mogę oddać ,tylko nie przez ogłaszanie się na necie tylko po znajomości i sprawa ucichła .
 2. Krzysztof80

  Odpieniacza

  Witam Od dwóch tygodni mój odpienacz bije pianę dość dobrze ,ale urobek w kubku to chyba sama woda . Kolor jest jakby woda lekko mętna . Odpieniacza ustawiony max na sucho i dalej to samo . Jak pamiętam to zawsze urobek był jak fusy z kawy aż czarny
 3. Parę lat do tyłu miałem akwarium 180 litrów , świeciłem lampą dimmbares 165w i popBloom i korale miękkie lpsy rosły fajnie , łatwe spsy też dawały radę .
 4. Cześć To zależy jaki budżet możesz przeznaczyć na lampę. I jakie światło Ci odpowiada ,ledy czy T5 albo hybryda A mam 300 litrów i świece 4x39 T5 2x OR Orphek i Orphek icon,dla mnie światło jest idealne ,koralom chyba też odpowiada bo rosną jak szalone .
 5. Cześć Swiatło na pewno do wymiany . Co masz w kaskadzie, jaki ma przepływ. Co to za skała Jakiej są soli używasz do podmian Akwarium jeszcze dojrzewa daj mu czas . Podajesz jeszcze colony. Tak jak Katani pisał ,żadnej wody ze sklepu ,kup sobie zestaw RO. Najlepiej jak byś sobie znalazł jednego akwarystę co dobrze prowadzi akwarium i tylko Jego porad słuchał. Nie wszystkich naraz bo każdy prowadzi akwarium inaczej i każde akwarium jest inne u niego coś będzie dzałać u Ciebie nie.
 6. Krzysztof80

  Ospa

  Tak wiem że to loteria ale nie miałem nic do stracenia. Miałem dwa falowniki na taflę wody skierowane i dwa duże brzęczki z kamieniem napowietrzającym w sumie i ryby dały radę wtedy tylko jedna padła dwa pokolce były tak wysypane że hepatus był biały . Ale ja do tego nie namawiam każdy walczy po swojemu . Powodzenia
 7. Krzysztof80

  Ospa

  Nie wiem jakie masz korale ,ale u mnie kiedyś pomogła temperatura . Podniosłem ją do granic możliwości
 8. Cześć Moje akwarium 300l 3 podejścia do pomp jebao 10000 Teraz mam pompę deltec 11000, mega cisza, nie wariuje, trzyma poziom wody w kominie, fakt jest droga, ale dla mnie liczy się cisza w nocy.
 9. Żółtek RIP Już nie będę zarybiał akwarium zostały same koralowce, nic im nie ma pompują się dobrze woda kryształ.
 10. Kh-7,8 Ca-410 Mg-1380 No3-5 Po4-0,10 Amoniak 0
 11. Nie, kryl podaje od samego początku, wygląda normalnie nic nie śmierdzi jest czerwony. Ten odpieniacz mnie zastanawia że co chwilę siada piana na kilka godzin a jak zacznę pienić to jakieś białe masło wywala.
 12. Nie, nikt nic nie wlał, podejrzewam mrożony kryl, ale to tylko podejrzenie, koralowce dzisiaj dalej pięknie napompowane nic innego się nie dzieje. Żółtek jakoś próbuje pływać ale widzę jakby jedną stronę miał sparaliżowana bo z jednej strony płetwy pracują a z drugiej już nie, normalnie je, zobaczymy jak długo pociągnie.
 13. Dla mnie to zagadka, ja od dwóch lat żadnej ryby nie kupiłem, pływały do wczoraj normalnie zjadły a razo zonk, nie są wysypane nic, teraz żółtek pływa normalnie zjadł i ale widzę że już go kładzie znowu, dziwi mnie odpieniacz dzisiaj siadł na cały dzień dopiero teraz bije pianę ale taka dziwna białe masło.
 14. Cześć Podepnę się pod Twój post Moja obsada rybna bez zmian od dwóch lat, dzisiaj w nocy prawie wszystkie martwe, piżamki, chromisy, borsuk, Pseudanthias, nemo4x, jeszcze tylko żółtek dycha ale leży na dnie co jakiś czas pływa i znowu leży, też mam zagadkę co się mogło stać, koralowce napompowane bez zmian, jedynie co zauważyłem to od dwóch dni odpieniacz dziwnie pienił.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.