Jump to content

Krzysztof80

Klubowicz
 • Content Count

  117
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Emmerich(Niemcy)

Recent Profile Visitors

813 profile views
 1. Witam Już prawie dwa miesiące od wymiany skały. Fotka z rana.
 2. Tylko nie zapominajmy że chmury idą z wiatrem i to co po drodze nazbierają. I jeszcze o bakteriach Bakterie Mezofilne i Psychrofilne
 3. Nie wiem czy bym się odważył wlać ją do akwarium przykładowo wartego kilka tysięcy. Woda w chmurach to mieszanka wszystkiech nieczystości. Wszystkie opary z kominów z fabryk z samochodów to wszystko paruje do góry. Woda deszczowa ma dużą zawartość metali cieżkich.
 4. Nie, pierwsza chodziła 4 miesiące i stop, tak jak piszesz łapała ale wirnik nie chciał ruszyć, kupiłem drugą 3 miesiące to samo. Przemy ją trochę pod wodą i lekko Puknij o podłogę i sprawdź czy chodzi ale bez wężyka. Ale cały czas mowa jest o pompie Tunze Ja mam to na takim wężyku na oryginalnym nie pompuje
 5. Krzysztof80

  Oświetlenie LED

  Pytałem z ciekawości jaki masz zbiornik bo mam lampę na zbyciu ATI 8x24w ale Ty bardziej idziesz w Led, ale ta lampa i tak trochę za mocna na Twój zbiornik. Na rynku jest dużo fajnych lamp, wszystko zależy od funduszy.
 6. Krzysztof80

  Oświetlenie LED

  Cześć Nie ma sęsu trącić kasę na te paski, chyba że jako oświetlenie nocne. A jaki masz duży baniak i czym teraz świecisz.
 7. Witam Pierwsze testy po wymianie skały NO3-5 test Red Sea PO4-0,03 Hanna MG-1390 Red Sea CA-410 Red Sea KH- 8 Hanna
 8. Cześć Miałem ten sam problem w Tunze łapała na sekundę dwie i nic myślę padła, kupiłem druga taką samą pochodziła może 3 miesiące i to samo. Po wyczyszczeniu włożyłem ją samą do wiaderka bez wężyka działa założyłem weżk znowu łapie sekunda dwie, założyłem grubszy wężyk taki zielony do filtrów kubełkowych i działa do dzisiaj znaczy obydwie działają tylko na tym grubszym wężyku na oryginalnym nie chcą pompować wody.
 9. Witam Mija dwa tygodnie od wymiany skały, powoli idziemy do przodu zieleń już znikła zostało jedynie zmetnienie wody od bakterii i lekki nalon na skale Za dwa tygodnie wyprawa do sklepu po jakiś nowy nabytek.
 10. Cześć Nic jej nie będzie z tego bąbla rozsiewa zarodniki. Kiedyś moja blastomussa tez miała 2 take bąbelki po pewnym czasie na skale zauważyłem pełno malutkich blastomuss. Ja tak myślę że tak lps-y się rozsiewają w oceanie, bąble pękają i prąd tak niesie zarodniki. To są moje domysły jak obserwowałem blastomuss.
 11. Tak było trzy dni temu Tak jest dzisiaj Stare fotki jak było 2 lata temu
 12. Cześć Niby się da ale ryba wieczorem się stresuje ją nie może się zakopać. Ja kiedyś też ja kupiłem i też jak zgaslo światło to długo się kręciła, potem wstawiłem tak zwaną kowete z piaskiem i tak ponad rok spała aż w końcu wyskoczyła i cześć. Teraz bez piasku już jes nie kupię.
 13. Cześć Jak nie masz ukwiała to błazenki próbują zamieszkać w innym koralowcu i dlatego wydzielają wiecej śluzu, a to białe to jest efekt obronny przed poparzeniem przez koralowca za parę dni zejdzie. Prawdopodobnie więcej dotykał pyszczkiem koralowca. Ale mogę się mylić. Pozdrawiam
 14. Burzliwe dojrzewanie, ale spodzewałem się tego że na tej skałę tak będzie, za parę dni będzie czyściutko.
 15. Witam Wracamy do gry nastała cisza, po rozmowie z Panem z farmy De Jong, został wymienony zawór na membranowy. Dale@ dzięki za radę wyrównałem poziom wody w komorze pompy, pęcherzyki znikły z wody.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.