Skocz do zawartości
Opelin

Paradivisa - dziwne, bo rośnie ale słabo się pompuje

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Mam pytanie odnośnie Euphylii Paradivisa.

Jest to jednogłówkowy egzemplarz, który odkąd mam go w zbiorniku +/- 3 miesiące urósł ok 1cm w górę.

Widać na zdjęciu część świeżego szkieletu który jeszcze nie pokrył się glonem. 

Główka pompuje się raz lepiej raz gorzej. Inne Euphylia, które posiadam tak nie marudzą. 

W tym konkretnym przypadku zauważyłem, że tkanka delikatnie jej pociemniała - jakby to powiedzieć.... Przestała być przejrzysta po nadmuchaniu. Od tego też czasu mniej się pompuje.

Ktoś ma pomysł co może jej dolegać? 

W górę rośnie jak na drożdżach ale bejbi nie wypuszcza ani główka się nie dzieli... 

Parametry na chwilę obecną:

kH: 7,5 (stabilne, waha się od 7,3 do 7-5 od podmianki do podmianki)

Ca: 420 (stabilne, waha się od do 400 do 420 od podmianki do podmianki)

Mg: 1200 (jak wyżej 1140-1250)

NO3: 2,5 od dłuższego czasu bez zmian - stabilne.

PO4: Niewykrywalne testem Saliferta od dłuższego czasu (nie mam Hanki). Czasami pokuszę się o stwierdzenie, że coś tam się może barwi... Powiedzmy max 0,03ppm

PH: Stabilne między 8,0-8,15

Suplementacja:

1x dziennie kropelka jodu.

1x na 2 dni kropelka strontu. 

Pokarm:

2x w tygodniu jedna miarka Reef Scorpionfish Yami Yami.

Co 2 dni ok 50ml fito.

IMG_20240310_160218.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat żadnych euphylii nie mam u siebie, to nie zerkałem w ten temat. 

 

Myślę, że to nie tylko euphylii coś dolega... Fungia z tyłu wygląda źle, powyżej jakiś miękas na skale wygląda źle, sama skała nie wygląda zdrowo. LPS nie lubią długotrwałego głodu, pokaż fotki innych euphylii i innych korali. Jakieś mikroelementy dajesz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, katani napisał:

Akurat żadnych euphylii nie mam u siebie, to nie zerkałem w ten temat. 

 

Myślę, że to nie tylko euphylii coś dolega... Fungia z tyłu wygląda źle, powyżej jakiś miękas na skale wygląda źle, sama skała nie wygląda zdrowo. LPS nie lubią długotrwałego głodu, pokaż fotki innych euphylii i innych korali. Jakieś mikroelementy dajesz?

Siemasz katani,

Wiesz co ,zdjęcie robiłem w porze wieczornej stąd taki mizerny efekt. Bo korale szły już spać... Zrobię jutro lepsze zdjęcie i w białym oświetleniu. + Dorzucę fotkę całego baniaka.

Właśnie sama Fungia pięknie się dmucha cała tkanka aż faluje na dnie do tego polipki na ok 3,4 mm długie.

Reszta Euphylii tak samo. To co widzisz w tle to jakieś "kiepskiej jakości" briareum, od początku tak mało atrakcyjnie wygladało -darmoszka ze sklepu. To briareum nieco wyżej - niewiele w kadr uchwyciłem wygląda dużo okazalej.

Z mikro podaje jedynie Jod i Stront. 

Reszta wlatuje z solą przy podmiance.

W sumie to wczoraj przestawiłem ją "piętro wyżej" w nieco inne miejsce. Może pomoże. Za to w jej miejsce wsadziłem tą. Zobacz jak ładnie się dmucha ten egzemplarz 

 

IMG_20240312_143804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ładnie się pompuje. Ale kolory ma takie delikatne, wyprane, nie wiem czy tak zdjęcie wyszło, czy jest taka delikatna.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, katani napisał:

Ta ładnie się pompuje. Ale kolory ma takie delikatne, wyprane, nie wiem czy tak zdjęcie wyszło, czy jest taka delikatna.

Tu masz Fungie. Jest wcześnie światło odpala się o 8. Euphylie jeszcze do siebie dochodzą, ale Fungia już całkiem spoko

Poza tym jest mała, ma może 4 cm średnicy. No i regularnie stresuję ją ślimak Babilonia bo przynajmniej raz dziennie włazi pod nią z niewiadomych mi powodów. 

Co do aparatu to nie wiem jak to ustawić żeby zdjęcie wyszło z niezakłamanym kolorem.

Co masz na myśli mówiąc, że skała nie wygląda zdrowo?

 

IMG_20240313_090138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony wygląda spoko. na wcześniejszym zdjęciu źle wyglądał ten kawałek. Tak jakby szzkielet z naciągniętą tkanką i zero mięska.

obraz.png.a8275afaba20c0f502e5d206fc419125.png


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

Tak jakby szzkielet z naciągniętą tkanką i zero mięska.

Wiesz co to efekt prądu wody. Fakt trochę za mocno na nią dmucha w tym miejscu. 

Ps. Wrzucam obiecane fotki. 

Ps tymi koralami na górze się nie przejmuj to darmoszki I staram się je odratować bo były mega marne jak je dostałem. 

IMG_20240313_123840.jpg

IMG_20240313_123847.jpg

IMG_20240313_123850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.