Skocz do zawartości
Opelin

Osmoza problem z pompą.

Rekomendowane odpowiedzi

Część. 

Słuchajcie z powodu kiepskiego ciśnienia w mojej instalacji wodociągowej (po niżej 2,2 BAR) postanowiłem dokupić pompę do osmozy. Ponieważ mój system opiera się o membranę 200 GPD zakupiłem pompę pod taką właśnie instalację.

Po montażu wszystko było ok. Pompa włączała się po odkręceniu kranika i wyłączała po jego zakręceniu. Oraz uzupełniała wodę w dodatkowym zbiorniku na RO po czym się wyłączała. Jedyne co mnie niepokoiło to fakt, że ciśnienie za pompą wzrosło z 2,2 BAR do 8 BAR do tego wskazówka manometru okropnie skakała.

Gdzieś wyczytałem, że takie ciśnienie jest na pograniczu wytrzymałości tych domowych systemów RO i że membrany najlepiej pracują z ciśnieniem w okolicach 5,5BAR. 

Ponadto ta skacząca wskazówka świadczyła o tym, że membrana cały czas przyjmowała na siebie uderzenia ciśnienia z pompy co pewnie też jej nie służyło. 

Zakupiłem więc reduktor ciśnienia o oznaczeniu PLV-0104-80, który redukuje ciśnienie na właśnie 5,5 BAR i wstawiłem go zaraz za wylotem pompy przed zaworem czterodrożnym. I od tego momentu mam problem. Otóż pompa startuje po odkręceniu wylewki, manometr wskazuje idealnie 5,5BAR, wskazówka już nie drga, ale pompa nie przestaje pracować po zakręceniu wylewki. Pracuje nawet z zakręconą wylewką I pełnym zbiornikiem.

Dodam tylko, że ten problem występuje tylko wówczas gdy mam odkręcony zbiornik na wodę RO, Dawniej było tak że pompa pracowała do momentu uzupełnienia ubytku w tym zbiorniku i się wyłączała. Teraz w ogóle się nie wyłącza. Jeśli  zakręcę zawór z tego zbiornika to wszystko wraca do normy. O co tu chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Pisze bo może komuś się przyda na przyszłość gdyby miał podobny problem.

Rozwiązanie polega na wpięciu reduktora ciśnienia ZA czujnikiem wysokiego ciśnienia - ja miałem wpięty reduktor przed czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pompy są membranowe więc ciśnienie trochę skacze, ale nie powinno dużo. 
Super że udało się rozwiązać problem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.