Skocz do zawartości
AquaManiac

II Miedzynarodowa Wyprawa Morszczakow 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety na tydzien tylko moge, do Yerozolimy mnie jakos nie ciagnie, a mama byla wiec jade sie pobyczyc i obczaic sohale;).

Na ten hotel sie zdecydowalem, dzieki za rady:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfastar w końcu wypuścił ofertę na lato 2008.

Niestety nie mają dobrych cen na Marsa Alam, a co więcej nie przyznają promocyjnego upustu za wczesną rezerwację na Marsa Alam. Ale nie ma co rozpaczać, znalazłem bardzo doobrą moim zdaniem ofertę na Tabę i Dahab:

wylot z Warszawy

Morgana Azur - nowy hotel (od roku) 5* z all inclusive w Tabie

http://www.alfastar.com.pl/kraj,Egipt/kurort,Taba/hotel,Morgana+AZUR+/id_hotelu,955/

z 16% rabatem za wczesną rezerwację w terminie:

3.05.2008 - 1806 zł za 7dni, 2344 zł za 14dni dzieci 1084 zł (7 lub 14dni ta sama cena)

4.10.2008 - 1974 zł za 7dni, 2764 zł za 14dni dzieci 1218 zł (7 lub 14 dni)

7.05 jest też możliwość pojechania do Morgana Azur za jedyne 1672 zł na 7 dni lub 2226 zł na 14dni ale z przelotem do Sharm El Sheik nie do Taby i potem transfer ok 3h do Taby. Na otarcie łez wyloty w tym terminie są nie tylko z Warszawy ale też z Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska co dla mieszkających daleko od Wawy jest dobrym pomysłem.

Zniżka za wczesną rezerwację jest przy rezerwacji do 31.01.2008 (lub oczywiście do wyczerpania miejsc). Zaliczka 500zł/os a reszta miesiąc przed wylotem.

Dodatkowo przy wczesnej rezerwacji dla chętnych wycieczka do Jerozolimy za 99$ (normalnie 20-30$ więcej)

lub Dahab z wylotem z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic

Novotel Coralia Club 4* z 2 posiłkami (nie ma opcji all inclusive), przy plaży

http://www.alfastar.com.pl/kraj,Egipt/kurort,Dahab/hotel,Novotel+Coralia+Club/id_hotelu,114/

7.05.2008 - 1554 zł za 7dni, 2097 zł za 14dni

8.10.2008 - 2092 zł za 7dni, 3016 zł za 14dni (ceny na ten hotel jak widać w październiku kijowe)

ewentualnie Sharm El Sheik także z Warszawy, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Katowic

Farana Club 4+* z all inclusive snack (all incl, ale bez lunchu) - bardzo dobry hotel z przepiękną rafą

http://www.alfastar.com.pl/kraj,Egipt/kurort,Sharm+El+Sheikh/hotel,Club+Farana/id_hotelu,71/

7.05.2008 - 1840 zł 7dni , 2562 zł 14dni dzieci

8.10.2008 - 2142 zł 7dni , 3184 zł 14dni dzieci 1218zł (7 lub 14dni)

Dlaczego wpisałem początek maja a nie końcówkę kwietnia? Bo ceny na końcówkę kwietnia są delikatnie mówiąc kijowe, a długi weekend w tym roku to w sumie jeden dzień (piątek 1.05) więc równie dobrze można jechać zaraz po długim/niedługim weekendzie, gdzie ceny są znacznie niższe.

Powiem szczerze że podoba mi się ta taba 5* all od 1800zł to naprawdę dobra cena. Rafy bez tłumu ludzi (jak to ma miejsce w sharm). Termin części pasuje majowy, części październikowy. W sumie jak tak przemyślałem to też wolałbym październik, ale dostosuje się do grupy. Co wy na to?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiscie pasuje pazdziernik - jesli wiekszosc jednak zdecyduje sie na maj

, to pojade w maju. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon plany byly takie ze lecimy 2x w roku: raz wiosna i raz jesienia :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... plany byly... :(


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogłem wytrzymać i wyskoczyłem bez Olimpii z kumplem z klubu nurkowego na tydzień na nurkowanko z lastminute przed długim weekendem za 990zł :( Hotel syfiasty 3* ale na kawalerski wyjazd nurkowy wystarczył. Znajomi byli w tym czasie na wyjezdzie w 5* z all inclusive więc imprezowaliśmy u nich w znacznie lepszych warunkach :(

Ja tam mogę jechać jeszcze raz np w listopadzie, co prawdopodobnie zrobie. Jak ktoś będzie chętny to jak najbardziej zapraszam do podłączenia się.

Maniak a wy jednak na długi weekend nie pojechaliście do Egiptowa?

A tak przy okazji kopnąłem się na miejscu do egipskiego oddziału Thomas Cook (Neckermann) zobaczyć jakie są ceny hoteli w Marsa Alam i za 5* BB wychodzi ok 50-60zł za dobę od osoby :( i tak się zastanawiam czy następnym razem nie załatwić sobie osobno przelotów z Polski a noclegów osobno z egipskiego Thomasa Cooka. Tak wstępnie kalkulując wyszło by ok 1400zł + oczywiście taksówka z hurghady do Marsa Alam. U nas z polski tydzień w Marsa Alam to jest 2200-2500zł / os :(. Niższe ceny w okolicach 1800zł można znaleźć z wylotami z "dojczlandu".

Także następnym razem wyjazd do Egiptowa na 99% bedzie do Marsa Alam bo już za 8 razem przydało by się zobaczyć coś nowego :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci nurkowanie na Bali.

Wrociłem 2 tygodnie temu podwodny świat BOSKI

We wrzesniu lece znowu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecielismy do Egiptowa, no bo przeciez... ja bym nie wychodzil z wody, a Ula by sie po 3 dniach zanudzila. Jesli polecimy na nury to tylko z wieksza ekipą ;) Bylismy za to dla odmiany w Anglii, na Isle of Wight i w Londyniu. Na IoW przeuroczo, jak z bajki o hobbitach, za to Londyń to miasto ktore nigdy nie spi ;) No bylo ciekawie, ale nastepny urlop to na 100% bedzie wylot na nurki, i najchetniej nie do Egiptu.

A, no i przestalem chyba sie bac latania ;) co prawda nadal potrzebne jest pare piwek ale juz nie butelka whisky, no i w sumie to nawet przyjemnosc sprawia latanie po tych piwkach ;) tak wiec takich scen jak na Hurghada Airport w 2007 roku to juz raczej nie bedzie ;) a tamto to i tak zreszta wasza wina, bo mnie straszyliscie ze jakies kable zwiasaja ze skrzydla itd...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;););) i skrzydło było całe przerdzewiałe ;););)

Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mieliście jazdę - nasze było już załatane, ale najlepsze było w samolocie jak steward szedł wzdłuż przejścia i jak podszedł do nie świecącej się świetlówki to ją tak z pieści uderzył że cały samolot podskoczył ze strachu - ale zadziałało zapaliła się.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasza podroz zbiegla bardzo przyjemnie, tak, ze z egipskimi stewardami rozmawialem na temat "dzihadu" a Hurghade przywitalem na "golej klacie". Ach ten johny walker:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, imprezka w samolocie do drodze do Hurghady byla niczego sobie ;)

Ja juz nie wspomne co sie dzialo w autobusie z lotniska do hotelu ;)

No a chwile pozniej pierwszy nur na rafie...

Spuśćmy zaslone milczenia....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do Australi nikt sie niewybiera.Ja z Zonka 8 grudnia lecimy na 4 tyg.

Moze dolaczy sie ktos.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju - to teraz jak tobie się tak przyjemnie lata kilka lotów później po Egiptowie to niebezpiecznie z tobą będzie, bo na następnym pewnikiem zaczniesz szarpać za drzwi od kabiny pilotów bo będziesz chciał siąść za sterami i ze 2 lub 3 beczki wykręcić ;) ;) ;) A kable ze skrzydeł to sam powyrywasz przed lotem "bo tak bez zwisających kabli to za mała adrenalinka" hehe

To co panowie ktoś chętny na październik lub początek listopada na nurki w Egiptowie? Olimpia już się ustawiła z koleżanką więc i ja pewnie się z nimi kopne. Jak bedzie już termin ustalony konkretniej to dam znak sygnał to może się ktoś podłączy i będzie znowu miła pijacka wyprawa ;)

Aha i żeby nie było - tym razem nie bede was ganiał po lotnisku i szukał paszportów bo też chce się urżnąć w samolocie ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
smk :

Aha i żeby nie było - tym razem nie bede was ganiał po lotnisku i szukał paszportów bo też chce się urżnąć w samolocie ;)

Ty pamiętasz takie sytuacje? bo ja nie pamiętam ;););)

Ach... pojechałbym bym z wami ale w najbliższych miesiącach czekają mnie trochę inne zadania ;):);)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka woda teraz w Morzu Czerwonym? Bo w marcu była taka.... średniotemperaturowa...


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu - no raczej że nie pamiętasz ;) Szymon swoją lotniskową gołą klatę też chyba zna z opowiadań lub zdjęć ;) ;) ;)

Fajnie było ;) Jeszcze fajniej by było gdyby Szymon był jakąś fajną laską bo po paru drinkach od razu wyskakiwał z koszulki ;)

Daniello - na początku kwietnia miała 24st (według mojego komputera nurkowego).

Sebastian - oj kiedy ja bede miał 4 tygodnie wolnego, chyba na emeryturze ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w austri tak czy tak,wszystkie firmy zamykaja od 23 grudnia a wiec biore jeszcze 2 tyg i mam razem 4

Aha przepis mowi jasno pracownik ma w roku miec 4 tyg urlopu,a jak jestes dluzej to 5 tyg.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde niema chetnych,chyba lepiej bylo by,do australi na 4 tyg poleciec,jak dwa razy w roku do egiptu.


160+80+60,bubble king 250 intern,skala 70kg,2 sztuki 6105 plus multi,zeovit,swiatlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie chętni to może są ale kasowo to dwa razy Egipt wychodzi zdecydowanie taniej ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, Szymon pare razy to nie tylko koszulke zdjął... na szczescie sa zdjecia ;)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achh ten Szymon ekshibicjonista ;) ;) ;) Dobrze że Rebciu był spokojny i ułożony ;)

Sebastian - pracownik to ma prawa i w Polsce, niestety właściciel jak sobie pojedzie w długą na 4 tygodnie to ci pracownicy nie zarobią nawet połowy tego co by było zarobione jak szef pilnuje ;) Więc u mnie do kosztu wyjazdu dochodzi jeszcze koszt straconych podczas mojej nieobecności zysków ;)

Jedyny wyjątek robimy na w marcu następnego roku i tu niech się dzieje co chce ale na ponad 3tygodnie spitalam na Malediwy się zaobrączkować :love (wychodzi znacznie romantyczniej i taniej niż robić wesele w Polsce)

Pewnie po powrocie będe musiał nowe akwarium stawiać bo wszystko zdechnie jak mnie nie bedzie ;)(


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMK - gratulacje ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh kolejne drogie hobby - żona ;)(

hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak najlepsze na świecie ;)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.