Skocz do zawartości
Zbyszek1305765949

Pompy Tunze

Rekomendowane odpowiedzi

Moje wszystkie pompy cyrkulacyjne, tez mam poklejone do magnesów, bo sie pourywały, zaczepy do kitu.

Ale teraz po sklejeniu są stabilne i tak nimi nie szarpie.

Ale to co można zrobić czterema pompami podłączonymi do multicontrolera, to bajka.

Fale mogą dosłownie wylewać się z baniaka.

Zabawa na długie godziny.

Do tej pory jeszcze nie ustawiłem konkretnej opcji, tyle jest fajnych możliwości.

Teraz wsypałem piasek i zabawa od nowa.

Też myślałem nad baniakiem na tych Oceans Motions.

Tylko tak się zastanawiam, że jak koralowce porosną to czasami trzeba zmienić trochę kierunki cyrkulacji.

(czy koralowce maja sie same ustawić, do panujących warunków cyrkulacji?)

Na cyrkulacyjnych Tunze nie ma problemu, zawsze będzie można korygować w lewo prawo itd.

A jak będą powiercone otwory, to na lock lain może sterować strumieniem?


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tom_Wildtom_Kurpanik :

@Danp

bo i ni ma sie czym chwalic :D gruzowisko porosniete paskudnym brunatnym glonem poki co

@Zbychu

to Twoja pokuta :D - gadalem kup wavebox :haha

jeszez mi tylko tego boxa brakowalo w baniaku :D

@Jaroslaw

Napewno ten falonik zly nie jest , ma wiele mozliwosci ,ale jak sie trafily zle pompy to i wszystko do d*py :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak znam to, moje wymarzone pompy, ale jak się jedna urwała i połamała koralowce to myślałem że rozwalę ją o glebę.

Przydałoby się żeby ktoś zaczął produkować jakieś ztuningowane zaczepy.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław - miałem w piątek to samo :D też połamała mi twardzielki, teraz czekam na nowy uchwyt i chyba od raz go przykleję


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jak macie dwie np.6100 na przeciwnych końcach akwarium, to jak ustawiacie: czas, rodzaj fali i inne parametry (najlepiej na profiluxe) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.