Skocz do zawartości
khorne01

xenia bieleje

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie bieleje mi cala kolonia xenii. Inne koralowce wygladaja OK. otwarte polipy, wrecz lux. Co sie zatem dzieje z xenia??


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym był Tobą to ciesyzłbym się że mi xenia pada:)sorry za off-topic


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta Xenia to tak juz jest.... podajesz jod? Jesli nie to sprobuj podawac, czasami przynosi efekty. Jesli juz podajesz to sprobuj podawac mniej, tez czasami daje efekty :) Tak to juz z ta Xenia jest, jedni nie nadazaja jej wyciagac ze zbiornika a innym marnieje... Ale wielu zgadza sie ze jod ma z tym cos wspolnego, z tym ze niedobre sa zarowno niedobory jak i nadmiar. Moze sprobuj podmieniac troche wiecej wody, tez czasami pomaga...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz zerowe parametry wody i xenia jest glodna?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... wiem, ze wielu z was marzy o takiej sytuacji:) to moj pierwszy koralowiec w moim zyciu:) taki sentyment do niego mam:)

rafal19: 3x sinularia, 2x sarcophyton, i taka kolonia cal x cal czegos rozowego niskopiennego czego nazwy nie pamietam.

stani: sugerujesz, ze woda jest wyjalowiona?


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xsenia to nie SPS i potrzebuje troche wiecej NO3 i PO4. Mierzysz te perametry?´

Wyjsciem moze byc dokarmianie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Stani to nie mierze. Ale cos w wodzie powinno tego byc zwlaszcza, ze zrezygnowalem z odpieniacza. A z drugiej strony to moze faktycznie, bo wyskoczyy na skale dziwne stworki np. 5mm pionowa muszelka z czasem otwarta 1mm szczelinka albo jaskrawo zolte cos z malutkimi dziurkami...


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pieknie rosla podczas dojzewania, potem coraz gorzej...., niedawno przez miesiac nie mialem odpieniacza - lekko ruszyla, pompowala sie ladnie; teraz zalozylem 3 krotnie mocniejszy odpieniacz i DSB, pewnie znowu bedzie glodna :),

pamietam kiedys na forum pisalem, ze nie da sie jej wykonczyc :) - lecz czlowiek uczy sie caly czas :), no moze nie rozpuszcza sie, ale nie rosnie specjalnie, troche pdjadana przez porcelanke, troche przez tajemnicze zwierze ktore obgryza polipy....wegetuje sobie i oby nie przyszlo jej do glowy zaatakowac moj baniak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra zobaczymy co z tego bedzie. jak padnie to padnie. i tak tajemniczy killer wszystkiego co dotknie dna jest wazniejszy. lista ofiar:

2x elegans

2x debelius

2x turbo

1x jablko morskie... (to by odjazd)


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz je utrzymac to moze zapodaj troche pokarmu dla korali i kropelke jodu? Wylaczony odpieniacz tez powinien pomoc. Dlaczego go wylaczyles?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ja go nie wylaczylem. ja go wlozylem do szafki gdzie zgnije:) chyba go poprostu nie lubilem, nie widzialem efektu. rozleniwial mnie. bez niego musze wiecej czasu poswiecic na sprzzatanie ae wszystko jest fajniejsze, lepiej sie rozwija. Teraz filtracja to skala wspomagana kaskada z grysem koraowym i tyle.


ubd8010tk6.png

1211431349.png

1211431357.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiZi sprawdz sobie w nocy czerwonym swiatlem co Ci te Xenie podjada, tylko bardzo bardzo ostroznie bo potwor jest bardzo plochliwy. Oczywiscie nie powiem Ci co to jest, sam sprawdz, ale jesli to jest to o czym mysle to czuje ze sie w "plagach" niedlugo nowy watek pojawi.... :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua - nie strasz mam dosc plag :), to cos sobie podjada od kilu miesiecy - czasami w nocy patrze i poza dzikusami, z 5 rodzajow duzych robakow i modliszki nic nie wiedze, chociaz co jakis czas pojawia sie wylinka rozowego kraba w kropki - ale go nigdy nie widzialem

.. wlaciwie to lepiej powiedz :):):):) - w koncu trzeba sobie pomagac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra :) Jest taki, w sumie bardzo ladny, wlochaty bialy wieloszczet. Znany jest z tego ze lubi Xenie i apetyt ma calkiem spory, jest niesamowicie plochliwy i bardzo ciezko go zobaczyc, o zlapaniu juz nie wspominajac. Nie wiem czy to ten ale pasowaloby, u mnie tez obgryzal polipy, czasem kilkanascie w ciagu jednaj nocy, widzialem go moze z 3-4 razy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie.. potrafi to cos opylic caly "peczek" xseni z polipow, ale skoro ladny :)... to niech konkuruje z polceranka... dopuki jej nie postawie na regale z ksiazkami - dzisiaj malpa przeciskajac sie przez acropry wyrwala jedna ktora spadla .. i wojna gotowa - no troche poukaldem, jutro posprzatam - spadla na mointipore i sacro... monti.. biala jak dziewica :) a mieki walczyl - pewnie sie odbuduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.