Skocz do zawartości
baz

Nowe t5ki

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienic w moim akwarium świetlówki i zastanawiam się jakie kupić do tej pory miałem 3xdzienne 10000k i 2xniebieskie Sylvani światło było ok choć trochę lekko żółtawe - teraz chcę kupić 2x10000k 2x niebieskie no i tu się zastanawiam na świetlówką ATI - Blue Plus T5 Bardzo ładnie wybarwiająca i podkreślająca kolory zwierząt świetlówka T5 albo ATI - Aquablue spezial T5 Specjalistyczna świetlówka o widmie 50/50 - 50%widma dziennego i 50% odpowiadającego świetlówkom aktynicznym - przeznaczona do akwari morskich.

Co wybrać jak kupię ATI Blue Plus to nie będzie za niebiesko w akwarium? ale będę miał lepsze wybarwienie korali, ryb itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Masz do wykorzystania 5 sztuk , tak ?

A więc moja propozycja:

1 x Special

3 x Blue plus

1 x Actinic

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z Romanem, moze nawet zamiast jednej blue plus dalbym blue actynic. kwestia "niebieskiego" swiatla w akwarium to kwestia gustu i przyzwyczajenia - ja na 1036w (zarniki 20kk) w sumie mam tylko jedna swietlowke 54w blue special, i jest ok, kolorki super. Pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szymon, a jakiej firmy żarnik 20 kk ?

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 x Special

3 x Blue plus

1 x Actinic

Chyba jednak zostanę przy Sylvani 2xdzienne 2xniebieskie i jedna Blue+ i zobaczymy powinno być ok

naszło mnie:D ew. może zrobić tak: 1xsylvania dzienna 10000k 1x special 50/50 2xsylvania blue actinic 1xBlue+ powinno być ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawde lubicie AZ TAK niebiesko? Osobiscie dalbym 2x Spezial, 2x Blue Plus i moze 1x Fiji Purple. Ale to co Roman z Szymonem zaproponowali to jest wrecz ekstremalnie niebiesko :) Pewne barwy zanikaja w zbyt niebieskim swietle, Szymon - sam to niedawno widziales na wlasne oczy: na dole rafa jest praktycznie monochromatycznie niebieska - a Wy zaproponowaliscie oswietlenie jakie panuje pewnie gdzies na 15 metrach albo i wiecej :) No ja nie wiem, kwestia gustu oczywiscie ale na moj to byloby przesadnie niebiesko i pewne barwy by zanikly.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniak - musialbys zobaczyc na wlasne oczy, niby znika czerwony - seriatopora jest rozowa, monti jest czerwona, czerwone lpsy sa czerwone. faktycznie - zolta acra zrobila sie lekko zielonkawa, ale za to caloksztalt bajka. nie wiem jak to opisac, ale kultywuje nurt akwarystyki, ktory ma naprawde niewiele wspolnego z natura, mnie chodzi o wypasik, kolorowy ogrod;) pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co Ci chodzi Szymon :) Mi sie takie cos tez bardzo podoba, ba - nawet mialem kiedys takie bardzo niebieskie oswietlenie z superaktynicznymi - sliczne ale na dluzsza mete mni ten kolor meczyl. Ja mam teraz 2 godziny na dobe takie na maxa żarówiasto-plazmowo-kwasowo-kolorowe akwarium: jak same aktyniki swieca :) ale poza tym to mam swiatlo biale - po prostu biale - i takiego wlasnie szukalem. Zreszta przyjedziez bratku to zaobaczysz na wlasne oczy, bo kiedy ja twoje akwarium zobacze to naprawde nie wiem...

:)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co z tymi targami w grudniu, dla Was zas moje drzwi sa otwarte zawsze i o kazdej porze dnia i nocy:)

pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a jaka jest Wasza propozycja przy 4 świetlówkach , obecnie mam 2x blue Plus , 2x Special widzę że sie "pokazaly" Actinic i chciał bym wprowadzić do zestawu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x Special

2 x Blue plus

1 x Actinic

Ja bym to widzial tak :)sam mam swietlowki ATI 2xSpecial, 1xBlue plus,1xActinic i tak jakos brak mi czegos w tym akwarium ale mam zamiar dodac jeszcze 1xActinic 1x Blue plus zobaczymy jak to wyjdzie.


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baz- tu masz linka i zobacz sobie jak wyglada akwa na swietlowkch AM a poten na swietlowkach ATI:)

http://www.nano-reef.pl/plug.php?e=gallery&f=613

Fotki ze starego akwa Romana Rozka:wink


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.