Skocz do zawartości
JerzyB

GRUNDFOS a'la DELTEC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przerobieniu pompy UPS 25-60 testuję ją w solance już rok. Jak do tej pory pompa jest nadal cicha i nie zauważyłem jakiś zmian w jej pracy.Jako że nie chcę mieć w akwa. pomp cyrkulacyjnych kupiłem dwa grundfosy UPS 32-80 i je przerobiłem .Jedną podłączyłem do awa.( 125x60x65 )jako obiegową , wrażenia ? niesamowite, robi taki młyn w akwa.(jeszcze bez życia ) o jaki każdemu z nas chodzi.Myślę że dodatkowa cyrkulacja jest zbędna teraz pracuję nad wylotem wody ( u mnie kolanko 32mm. ) chcę by wylot był ruchomy ,czyli robił ruch około 90* .Już mam koncepcje w przyszłym tygodni pokażę zdjęcia. Jedną pompę UPS 32-80 ,już przerobioną będę miał na sprzedaż mogę wysłać na testy kupującemu.

Pozdrawiam

JerzyB.

113-obraz 005.jpg

113-obraz 010.jpg

113-obraz 015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie srednice sa przy wlocie i wylocie tej pompy i jakie gwinty zewnetrzne no i cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe tylko powiedz mi jakie watty ma ta zabawka i ile L/h na 1,2,3,biegu?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta czesc od strony wlotu/wylotu byla dorabiana ? Bo w internecie pompy roznia sie od tej pokazanej na zdjeciach.


tank 150x60x60, w obiegu lacznie 650l, swiatlo 500W, cyrulacja 6000l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, bo jest b. cicha.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką wydajnosc w litrach na godzine maja te pompy Grundfos, jesli chodzi o wysokośc słupa wody to jest 6m , a ile l/h 5,6,8 tys/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widac na fotkach to korpus ma dosć prosta budowe albo mi się tylko tak zadje i wydaje mi sie że ta obudowa jest za gruba tzn. że wirnik miesza wode w samej obudowie i nie pcha jej całej do góry. Deltec na wew.korpus ślimakowy i obudowa jest w bardzo bliskiej odległosci od wirnika. No chyba że sie myle co do konstrukcji JerzegoB :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://www.ecopumpen.de/pd1276592004.htm?categoryId=4

To jest taka wlasnie pompa przerobiona,wlot i wylot to srubunki 32mm. Co do korpusu to wnetrze jest takie same jak orginalnej pompy. Jest bardzo cicha poza szafka jest nie slyszalna.

Napisze cos wiecej jak bede w domu obecnie pracuje w niemczech.

Pozdrawiam

JerzyB.

Ps.

Wylot wody z sumpa do akwa. zrobilem tak ze kolano wylotowe w akwa. kreci sie o 90stopni raz w jedna raz w druga strone .Zdjecia po powrocie do kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.