Skocz do zawartości
atrawa

Problem z glonami

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze pewnie sporo ludzi jest tu przeciwko chemii w akwarystyce morskiej ale co o tym sadzicie ??? http://www.reefshop.pl/eshop/aqua-medic-antired-rodek-przeciw-glonom.html tez mam prolbelm z dino;/


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej chemie i zastosuj ta metode o ktorej wczesniej napisalem.


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzio: ja wlalem antireda (2x w odstepie 2 tyg) niedawno, ale tak jakbym nic nie dolal - odpieniacz co prawda na jakies pol godziny zwariowal, ale potem wrocil do normy, na glony nie wywarl raczej zadnego wrazenia :)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wydaje mi sie, ze wyniki to powinny byc za miesiac lub dwa, a gdy sie dana metoda nie sprawdzi to probowalbym nastepna. Takze nie za szybko to wszystko...:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem i to duzy. Ja sie uzeral z glonami zielonymi ktore zarastaja szyby glownie, Latwo schodza- skrobak

Akwarium ma 8 miesiecy gdzies...

Zniknie czy pomoc temu jakos ???

prosze o porade


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ja sie uzeral z glonami zielonymi "

No zeby KOSIARA mial takie problemy to juz naprawde wstyd:D

Moze podasz, jakie masz kH i czy cos dolewasz do akwa - mam na mysli jakis pokarm dla korali, aminokwasy itp ? Czasami wystarczy powoli podniesc kH do np: 9 i po miesiacu nadchodzi odwilz :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była prawdziwa plaga, zastosowałem antired mimo oporów i po ok. 4 tyg.,odpieniacz nonstop ustawiony na mokrą pianę(ważne), częsta podmiana wody, wata codzienie wymieniana - wydaje się, że jest ok. Co najważniejsze zwierzęta przeszły tą kurację bezstresowo. Problemem była chyba za słaba cyrkulacja ale za wczeście prognozować, na razie jest ok od kilku tygodni


"100x50x50 + 80 litr sump; 1xHQI 150W 1400k, 2xT5 39W; Deltec 4040, Tunze 6060, Tunze 6045, Marea 2400; 25kg LR; Deltec AP600"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ten poświąteczny dzień napiszę, iz problem został chyba rozwiązany definitywnie. Uciążliwe glony znikaja w oczach, prawdopodobną przyczyną ich egzystencji była sól Instant Oceans kupiona w boti. Po zmianie soli na Kenta i 4 podmianach wody tak uporczywie zwalczane glony znikają same, pojawiają sie w zastraszającym tempie algi wapienne i wszystko zaczyna wyglądać jak trzeba. Tak więc wydaje się że tą bitwe wygrałem.

Z noworocznym pozdrowieniem

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od pół roku mecze sie z tym samym problemem ... wymieniłem już wszystko od pomp cyrkulacyjnych po oświetlenie i nic , oprócz soli-- którą jest właśnie ocean instant . Czyżby jakaś przeterminowana czy felerna seria . Zamówiłem już nową sól kenta i czekam z niecierpliwością na dostawę....czy w soli była przyczyna plagi glonów?????


220 litrów,3 pompy Oceanrunner PF 1000,Turboflotor 750 ,o?wietlenie 4* t5/39,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym sie dowiedzieć czy dała coś wymiana soli jakiej uzywałeś?? Jak walka z glonami wygrałeś??

Pozdrawiam

Artur


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie ? Sami wiecie, ze to nie jest tak, ze glony rosna gdy sie dodaje jedna sol, a przestaja gdy inna. B. fajna sprawa by byla, gdybyscie podali wyniki testow przed i kilka tygodni po zmianie soli, w momencie rozpoczecia zanikania glonow. Bo to przeciez zawartosc i wzajemny stosunek roznych zwiazkow w wodzie spowodowal, ze glony sie cofaja. Mysle, ze to by sie przydalo wielu osobom.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewno!!! Testy, testy i jeszcze raz testy!!! Ludzie robcie testy a jak dacie wyniki testow i opiszecie setup to na 100% znajdzie sie zrodlo problemu i sposob jego rozwizania.

Na szybko mozna polecic makroglony w zbiorniku, najlepiej oczywiscie w refugium, ale jak ktos nie ma to niech wklada do glownego zbiornika i niech sie nie zastanawia, tylko nie za duzo i najlepiej na osobnych kawalkach skaly, daja sie wtedy bez najmniejszego problemu kontrolowac a z czasem wygladaja bardzo dekoracyjnie i przydaja zbiornikowi wiele naturalnosci. Do tego na fosforany dawac absorbenty i ustawic odpienianie na mokro a na poczatku nawet na bardzo mokro. Mniej karmic :)

Przy problemach z azotanami to juz trzeba przemyslec dobrze bo to znaczy ze denitryfikacja jest nieefektywna - blad systemu - albo niewlasciwe proporcje granulacji piasku do jego wysokosci, tudziez slaba cyrkulacja nad piaskiem, moze kuleje eksport z systemu, moze nieczyszczona filtracja mechaniczna itd... Przyczyn moze byc bardzo bardzo wiele , najczesciej pomaga dolozenie (bardzo) dobrej jakosci zywej skaly, najlepiej dobrze "odgazowanej" w osobnym zbiorniku, czym dluzej odgazowywana tym lepiej ale UWAGA: podczas procesu odgazowywania skała musi miec takie warunki jak w normalnym akwarium morskim: swiatlo(!), cyrkulacje, temperature, odpieniacz najlepiej jeszcze. Tak odgazowana skala zalatwia czesto skutecznie problemy z azotanami. Jeszcze mozna kombinowac miniDSB, najlepiej oczywiscie nie w glownym baniaku ale mozna w ostatecznosci usypac w glownym zbiorniku w jednym rogu troche wiecej piasku, jesli granulacja jest minimalna to nie trzeba wcale 10 cm, co niektorzy z Was wiedza to z doswiadczenia, nie wymagana jest takze wcale duza powierzchnia takiego miniDSB. Nawet jesli bedzie naprawde male to zawsze jeszcze troche zbije NO3.

Powyzsze metody polecam bo wyprobowalem osobiscie.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem po trzeciej podmianie wody z nową solą Kenta,jak na razie wszystko wydaje się zmierzać w dobrym kierunku czyli glony zanikają a skałki z szarych zaczynają robić sie delikatnie czerwonawo -różowo-purpurowe . Glon na szybie nie powstaje nowy ,szyby czyszczę raz na tydzień a nie jak ostatnio raz dziennie bo tak szybko zarastały tym syfem.

Powiedz mi kolego Atrawa jak u Ciebie wygląda sytuacja po podmianach z inną solą .

Pozdrawiam


220 litrów,3 pompy Oceanrunner PF 1000,Turboflotor 750 ,o?wietlenie 4* t5/39,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry

KH-10

PH-8,4

Ca-400

Mg-1380

Po4-0

Fe-0

zasolenie przy 25 C - 1.024

Parametry RO-DI na wylocie 001 DI do wymiany

Dodaję dziennie po 75 ml. Ballinga + 40 ml.Magnezu

Podmiany co tydzień


220 litrów,3 pompy Oceanrunner PF 1000,Turboflotor 750 ,o?wietlenie 4* t5/39,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mało tera tu zaglądam ale tak jak pisałem wcześniej po zmianie soli na Kenta z Instant Oceans za każdą podmiana wody coraz lepiej. Algi wapienne zarastają wszystko, miękkie pieknie sie rozwijaja LPS się znowu rozrastajką jak głupie :) no i kilka SPSów też zaczyna ładnie się rozrastać a glony złe odeszły w niepamięć.

Pozdrawiam


150x50x50, OR3500, OR2500,Marea3200 45kG LR, xenia, sacro, cladiella, euphylia, diadema, kraby x8, ?limaki x 10, nemo x 3 + ukwiał i żółtek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.