Skocz do zawartości
guliwer777

Nowe odpieniacze Royala II generacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Macie jakieś informacje jakie są różnice między I a II generacją ?? Jak jest z cenami i dostępnością ?? Znalazłem tylko informacje na zagranicznych forach.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy ma na przyklad odkrecana kolumne od podstawy, fajna sprawa dla akwarystow pedantow, mnie troche drazni syfek, ktory zebral sie na dole po roku odpieniania. wymiary tez sa minimalnie zmienione. ceny jak wszedzie - moga sie nieznacznie lub bardziej znacznie roznic w zaleznosci od zrodla zakupu. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wszystkim zmienili wirnik na tzw. meshweel wykonany z drutu tytanowego na który daja dwa lata gwarancji.

No i będą również czarne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale oferta w sklepach niemieckich nie została jeszcze zaktualizowana bo znalazłem tylko jeden zresztą na stronie Royala.

Kupuje BK 250 i chyba warto zaczekać na te II generacjii skoro są tańsze i łatwiejsze w regulacji.

Jakby ktoś gdzieś go znalazł na sprzedaż to proszę o link.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ guliwer:

Pewien sklep z Warszawy handlujący produktami Royal Exclusiv pisze na swojej stronie, że od 19 listopada bedzie je miał na stanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie taki odpieniacz musze miec !! Wirnik sie sprawdzil u mnie. Mam bardzo podobny :D


-------------------------------------------------------

160 x 70 x 70 (800l)optiwhite, sump 200l, BK 250 intern, ATON 2x250 Watt (E40) + 4x54 W T5, pompa zwrotna red dragon 6500, cyrkulacja 2 x 6100 tunze + multikontroler, FR509, Profilux, pompki grotecha - balling i ZEOvit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@froolk

Wiem, ale ja szukam jakiegoś niemieckiego sklepu, a najlepiej hurtowni.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marius bez obrazy ale jak ten wirnik sprawdzil sie u ciebie to masz niewielkie pojecie jak powinien pracowac odpieniacz

Kupilem 6 szt tych wirnikow i powiem jedno wiekszego gowna nie mialem w rekach reaguje podobnie na wszystkie czynniki zewnetrzne jak wirnik wszystkim znanej firmy

Mam nadziej ze upchne to badziewie i zwroci mi sie koszt zakupu te wirniki to pomylka to ze daja masakryczna ilosc piany to ich atut ale to ze praktycznie wykorzystanie ich nastepuje tylko w nocy gdy nic nie robimy przy akwarium

co do nowych wirnikow royala sa ok mam je u siebie od pewnego czasu i mam nadzieje ze wytrzymaja tylko okres gwarancyjny fakt ze sa z drutu tytanowego nie swiadczy o tym ze sie nie rozpadna mocowanie ich jest troszke mierne

1279-wirnik royal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thcskiba

To znaczy, że nowe royale są gorsze od tych obecnych ? Jak to jest z tymi pompami i wirnikami. Można włożyć stary wirnik do nowego royala i odwrotnie ??

Lepiej kupić obecnego czy nowego ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedzialem ze sa gorsze :D nic podobnego maja wieksza wydajnosc produkuja na tych wirnikach wiecej piany a co za tym idzie sa sprawniejsze

Teoretycznie wirniki mozna zamieniac ja sprawdzalem to na 2 pompach royala

Co do tego czy jest lepszy to pokaze praktyka

Wirnik jest ok ale martwia mnie rozwarstwiajace sie wlosia ze tak nazwe drutu

Przy otworze mocujacym jest to nieciekawie wykonczone i boje sie ze moze to byc ich najslabszy punkt

A co do odpieniacz marine ja znam inna wersje jego pochodzenia wcale nie to ze to jest II generacja

zreszta jesli jest to II generacja dlaczego tylko wypuscili jeden model :D

A jak ktos potrzebuje te odpieniacze zapraszam za tydzien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ten nowy odpieniacz wcale nie jest II generacją Bubble Kinga De lux tylko to są nowe odpieniacze Bubble King Supermarines. Jeśli ktoś z Royala go nazwał drugą generacją to raczej dla tego, że bujali się już parę miesięcy i mieli go wprowadzić do sprzedaży na początku września ale coś tam nie wychodziło - ludzie się denerwowali - więc pewnie to taki menewr marketingowy. Bubble Kink De lux pozostaje w ofercie i jak sam Klaus na niemieckim forum pisał jest w nim zdecydowanie większa możliwość regulacji.

Tak trochę dla ostudzenia emocji napiszę, że też czekałem na Supermarines ale we wrześniu była cisza i kupiłem De lux, który od 1,5 miesiąca pracuje u mnie. Finał jest taki, że prawdopodobnie wyłącze go na jakiś czas bo zrobił mi "szpital" z akwarium i korale kapryszą. Ja zdecydowałem się na sprawdzone rozwiązanie i jestem zadowolony :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał pierwszy wytłumaczył II generację :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu

Jeśli chodzi o tą regulacje to co miałeś na myśli ? Wydajność, przepływ ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja miałem na myśli tylko Klaus z Royala. Nie wiem czym one się różnią w regulacji bo tego nowego nie widziałem na własne oczy, a tym bardziej nie miałem u siebie w sumpie :D

Tak z drugiej ręki (czyli od osoby, która rozmawiała z Klausem) wiem, że te odpieniacze to trochę taka reakcja na odpieniacze ATI. Czyli Royal chciał zrobić dobry odpieniacz w dobrej cenie. Nie wiem jaka jest finalna cena tego odpieniacza lecz jeszcze w sierpniu pisali, że ma ma być sporo tańszy od wersji De Lux.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie będę eksperymentował i wezmę BK 250. A ten nowy to bardziej 200 czy 250 jeśli chodzi o wydajność i przeznaczenie ??


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej 250 choś pompa zrówno przy zasysaniu powietrza i wody ma większą wyjność od 250.

Ja się bałem, że będą "siupy" z tym nowym wirnikiem. Po pierwsze - trwałość, a po drugie ogólna praca odpieniacza - czyli wsadzam rękę do akwarium - pół dnia nie odpienia, karmię ryby - pół dnia nie odpienia, karmię korale - zaczyzna dopiero odpieniać nad ranem itp. :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci szczerze, że ta nowa konstrukcja nie do końca mi się podoba. Rafał będzie widział o co chodzi (dremel :D) choć nie chce demonizować. Nie widziałem jak działa więc moje obiekcje można o ścianę rozbić :D Sam go chciałem kupić i te perturbację z finalną wersją + pewne przemyślenia spowodowały, że wybrałem wersję De Lux.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A chyba wróce od ATI:D:D:D .A tak poważnie to mam wrażenie że Royal stracił troche rynku na rzecz ATI BM i prawdo podobnie przegrał sprawe o patent na konstrukcje i tańszym modelem próbuje odzyskać rynek.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie na przyklad nie przekonuje ten wirnik z siateczki. w swoim mam klasyczny z bolcami, wyglada to sto razy bardziej solidnie niz ta siateczka. wydaje mi sie, ze za taka kase tak powinno wlasnie byc. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wirnika macie foto ponizej jak jest zakonczone zlozenie jego kurna wlasnie tarmosilem wirnik za 200 setki :D

Teraz sobie pomyslcie co sie stanie jesli w taki wirnik wpadnie oblakany slimak lub cos podobnego byc moze nic a co jesli zacznie sie wysuplywac chocby pojedyncza "nitka drutu" a po niej nastepna :D

Panie miej w opiece nasz wirnik korpus i reszte zadziala to jak elektryczna kosa

co do wiekszej rozpietosci regulacji - spowodowane jest to wieksza iloscia piany dzieki czemu latwiej manewrowac miedzy sucha a mokra

czy lepiej bedzie sie sprawowal nie wiem czas pokaze ale jak co narazie stawial bym na wersje z bolcami

1279-wirnikroyal1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, pisałem o lepszej regulacji wersji De Lux :D - pisałem to czego się doczytałem na niemieckim forum :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.