bilu771 Report post Posted May 27 Witam. Akwarium mam od ponad roku. Dwa tygodnie temu robiłem icp. I teraz tak fosfor wyszedł 6 µg/l, fosforan 0.018 µg/l a na Hance 0.9 . Jak to interpretować ? A i jeszcze jedno od paru dni zaczęło walić z sumpa. Takim zgniłym jajkiem. Z góry dziękuję. Quote Share this post Link to post Share on other sites
katani Report post Posted May 27 Sprawdź ważność testów. ogólnie mała różnica może być, ale nie taka. wymień też baterię w hance, jeśli dawno nie wymieniałeś. Smród z wody to nie jest dobry znak. Coś ruszałeś w sumpie? piasek mieszałeś? Ja bym zrobił dużą podmiankę i lał bakterie. Quote Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat Tropic Creations 300, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000, Cyrkulacja 2x maxspect XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Dozowanie: Modern reef. I nic więcej. Ryby i inne biegająco-pełzające: Zebrasoma flavescens, xantrurum, brzydal, Salarias ramosus, Pictochromis aldabrensis, chrysiptera hemicyanea, Labroides dimidatus, Chelmon rostratus. Lysmata amboinensis x 3, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki slimaków turbo i columbelli... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia. Share this post Link to post Share on other sites
bilu771 Report post Posted May 28 Dołożony jest rollermat i to z tej komory śmierdzi. Tak mi się wydaje. Bakterie daję ci tydzień przy podmianę. Włożyłem jeszcze mały cyrkulator do tej komory. Trochę jakby mniej śmierdzi. Saszetki z reagentami są ważne. Quote Share this post Link to post Share on other sites