Skocz do zawartości
kiwalski

akwarium bez dna

Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku tekiego eksperymentu to pompa nie potrzebna ale z pompa prozniowa jednoczesnie zalatwil bys problem podniesienia wody w akwarium i tych bombelkow tylko jak prod siadzie to cale akwa w mieszkaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten filmik z piewszego linka to zwykle oszustwo. i drugi tez. ktos sie pobawil w edycje wideo. porownanie do poidelek dla ptakow jest chybione, nawet szklanka i butelka. bo zeby zrobic to samo w zbiorniku o tej objetosci to trzeba wytworzyc ogromne podciśnienie, nie przypadkiem poidelka dla ptaków maja takie rozmiary jakie maja. jeszcze bym sie zastanawial gdyby nie bylo tam napowietrzania, ale ono rozwala caly teoretyczny model dzialania. do tego jeszcza zasadnicze pytanie jak w momecie 0 miałoby to być uruchomione... ???:haha model szybkiego odwrocenia butelki nie ma tu raczej zastosowania... ale filmik w pierwszej chwili robi wrazenie.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak troche pogooglujemy i znajdziemy cos co sie nazywa : Romaurie effect.

http://www.aquariacentral.com/forums/showthread.php?p=1152695

i tutaj wyjasnienie : http://www.youtube.com/watch?v=aiRUOAwMpxI

nie chce mi sie o tej porze ogladac calosci, ale z tego co zalapalem z opisu i na poczatku filmiku to jednak po prostu jakas pompa , ktora wytwarza duze podcisnienie. niezle. jakbym nie zobaczyl to bym za cholere nie uwierzyl. no ale czesciowo chociaz mialem racje. na zasadzie odwroconej butelki, przy tych rozmiarach i objetosciach to nie zadziala. musi byc pompa.

i to calkiem niezla pompa...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na swoje akwarium i chyba wiem jak to zrobić :D

Ostatnio robiłem pudełko przelewowe i ono mnie zainspirowało.

Za ścianą może być 2 zbiornik.

Jest 2.00 w nocy więc proszę nie śmiać się z rysunku który naskrobałem :D

2089-akwa.jpg

U mnie tak samo działa pudełko przelewowe.

Ten czarny kwadracik to pompa która pompuje wode do zbiornika głównego ( widzieliście na video wodospad :D )

A reszta to zasada naczyń zamkniętych.

Powietrze nie przeszkadza bo jest odsysane wężykiem, siłą grawitacji, oczywiście trzeba dobrać jego przekrój tak by nie wypełnił się samym powietrzem, tylko zeby była zasysana także woda

Tak samo ja mam odpowietrzane pudełko, ponieważ bez tego słup wody zostałby przerwany.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke zmieniłem rysunek, bo w tamtym niepoprawnie było wykonane odpowietrzenie, ponieważ wężyk musi się kończyć poniżej zbiorników, wtedy będzie poprawnie pracować.

Dodatkowo mozna pod niego podłączyć pompe, która podaje wode która zassała sie z powietrzem.

2089-akwa.jpg


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie teraz zastanawia jak z wytrzymaloscia tego polaczenia gdzie uzyskuje sie podcisnienie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie występuje, wszystko się równoważy,chyba że za dużo będzie powietrza, wtedy zostanie przerwane i opadnie z takim impetem, że ryby o dno zbiornika się rozbiją.

Ten wężyk nie musi być podłączony do pompy, wystarczy że będzie poniżej zbiorników, działa to tak jak przy spuszczaniu wody z akwarium, będzie zasysać wode i powietrze które się gromadzi.

U mnie tak działa pudełko przelewowe.

Wężyk jest doprowadzony do sumpa, bardzo dobrze się to spisuje jako odpowietrzacz układu.


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

I pod ciśnienie.

I woda w butelce czy misce.

A w kwesti powietrza mam rozwiazanie.

Jest to druga pompa, które wyciaga powietrz- do chwili aż wysie całe ( pompa pracuje dalej) ale przed zasaniem wody chroni ją pływak ( taka sam zasad jak w rurkach do nurkowania), kiedy brzęczyk znów narobi bąbli i zbierze się powietrze na górze pływak opada z wodą i papa pobiera powietrze.

:)


startuje 130L minifloter tunze 6045 12kg skały kilka A. ocellaris x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Ktoś się tam dziwił że bąbelki powietrza lecą w tym zbiorniku na górze ,czy też napowietrzanie z kostki czy kamienia było odpalone...

Więc tak sobie pomyślałem ,że po prostu ktoś stworzył hermetyczny układ gdzie pompa napowietrzająca pobierała powietrze tylko z górnej części tego wyżej położonego zbiornika...więc nie mogłaby go zapowietrzyć,bo miała by dostęp tylko do tego powietrza ,które by tam było...ni więcej ni mniej...taki powietrzny obieg zamknięty...


tel.kon. 503-344-343 520 l słodkiego i odpalone solniczki...144x60x30,2 x 80x40x45,70kg LR,30kg LS,Tunze 6025,6045,6060,6100 ,VorTech MP40w,sea clone 100,Apf600,2x150W+2x54W,2x(3x24 W),trochę bajerów na profilux'ie...w planach 600 l i 450 l na jednym stelażu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu jest link do strony gdzie takze jest wykonane takie akwa, ale dodatkowo wystaja z niego korzenie:D, niesamowity efekt

http://aquascapedesign.pl/

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z tego co na tej stronie jest napisane to jest akwa nie bez dna ale bez gory - poprostu przelewowe. Pobiera wode z bocznych przestrzeni i wpompowuje do środka, skad bokami przelewa sie na boki. I tak w kolko

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt:D nie zwrocilem uwagi

tu tez jest takie akwa, ale dosc wysokie

http://pl.youtube.com/watch?v=wKM32LpHizs&feature=related

ciekawe jakiego sprzetu trzeba aby to trybilo?

A co powiecie na to?

http://pl.youtube.com/watch?v=gusUO5BiJOI&feature=related

tez pojechany pomysl:D

pozdro

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak na moje oko to działa to na takiej zasadzie:

schematpx6.th.jpg

W sumie cała trudność polega na wyregulowaniu przepływu powietrza, zawór zwrotny zabezpiecza przed przelaniem wody w razie braku prądu.

pzdr


450L, sump 180L, APF600, 8x54W, 2xTunze 6085, 1xKoralia 4600, NJ4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwalę swoim czarodziejskim akwarium :)

6858916606954be1med.jpg

8697a661937b9186med.jpg

014d1ef9259193aemed.jpg

a3be3608c60d0bc2med.jpg

Wiem że nie morskie, ale i tak jestem dumny z siebie :D

I jeszcze foteczka pierwszego mieszkańca :D

b50bbaccb25314c3med.jpg


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem :) to wyjdzie w praniu

ostatecznie spuszczę wodę i umyje górny baniak co jakiś czas


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, ale niepraktyczne. Wydaje mi się, że nie trzeba żadnych pomp, tym bardziej próżniowych. Włóżcie szklanke do akwarium, tak by się cała zanurzyła i wyciągnijcie ją do mniej więcej do poziomu tafli wody. Cała magia ;] Można zostawić troche powietrza lub go "dozować" i efekt jak na filmiku. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię niepraktyczne, ale za to bardzo efektowne projekty jeśli idzie o akwaria. To jest mój drugi projekt. Właśnie wpuściłem kolejnych mieszkańców. Dwie krewetki i 3 rybki (galaxea czy jakoś tak). Natomiast drugie moje niecodzienne akwarium to stara butla do pędzenia wina znaleziona gdzieś w piwnicy :) Troche mi zajęło zanim nauczyłem się ją dobrze obsługiwać ale teraz to pikuś. Zrobiłem sobie nawet przyrządy do czyszczenia jej. Co do nowego projektu to też coś będę musiał pomyśleć. W końcu potrzeba jest matką wynalazków :D


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.