Skocz do zawartości
MateuszD

kurde kurde marea 2400

Rekomendowane odpowiedzi

bo ma strumien pewnie wiekszej srednicy - ja tez pare dni temu kupilem maree2400 9co prawda nie udalo mi sie uzywanej), i robi duzo wieksza pralke niz marea1000 - choc obie maja strumien duzo mniej wyczuwalny niz maxijet 900 czy 1200 - ale to kwestia ilosci poruszanej wody sie liczy.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie marea 2400 w akwarium 150ciolitrowym i rzeczywiscie tez zdziwilem sie,kiedy wsadzilem obie i wycelowalem w siebie...nie mozna powiedziec ze to dmucha a ze mieszkam blisko Oceanu mam porownanie jaki jest ruch wody w naturze...mysle ze dokupie jeszcze jakiegos mocnego Tunze.Wszystko to razem z obiegiem powinno ruszyc wode bo w tej chwili najwiekszy wir robi pompa obiegowa 2300 l/h zduszona do minimum.Jako ze ja zmienie na slabsza ,bede potrzebowal dodatkowa cyrkulacje.Moze ktos powiedziec jak dmuchaja tunze???...i jaka ewentualnie powiniennem kupic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy tez jak jest ustawiona, jak w pionie to to dodatkowo oslabia przeplyw


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam porowananie marea 2400 a tunze 6025.marea praktycznie niewyczowalna.ale chodzi niby o szeroki strumien.pf1000AM daje mocno alema waski wylot np.najlepiej u mnie w baniaku dmucha tunze ale jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg

Tunze 6045 lub moze nawet 6060? Niestety nie mozna ich regulowac. Te inne sa drozsze.

A te Marea sprzedaj :D

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nairam

LUK4344

zdejmij pierścień regulacyjny,poprawa w dmuchaniu jest wyrażna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do czego sluży ten niebieski korek w marea 2400?

Wlasnie wczoraj kupiłem marea 2400 i sam jestem zszokowany.Moj filtr aquaszut 3 waty mocniej dmucha niz ten marea.Jeszcze akwa nie zalożyłem w praktyce sie okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierścień regulacyjny??

gdzie on jest??


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do napowietrzania,a nie regulacji.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierscien regulacyjny jest ....a to niebieskie to prawdopodobnie do napowietrzania jak w filtrach akwarii slodkowodnych .

pierscien regulacyjny znajduje sie na wlocie wody do pompy.

oczywiscie trzeba zdjac te kwadratowa obudowe i wtedy pompa juz daje o wiele mocniej a i wyglada

prawie jak [red][/red]tunze


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trza spróbować


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jamnik :

a i wyglada prawie jak tunze

prawie robi wielka roznice :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej ta konstrukcja z przyssawkami jest pewniejsza niz uchwyt plastikowy do tunze - musialby ze 3 przyssawki naraz odpasc zeby cos sie stalo, a w tunze to wyjatkowo badziewnie zrobili mocowanie (oczywiscie w nano)


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do swoich uchwytow dokleilem paski spieninego pcv i wisza za krawdz akwarium...przyssawki sa caly czas odklejone :D


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.