Skocz do zawartości
apofis

Projekt 80x40x40 z panelem

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie ale trochę zadziałałem impulsywnie i się pospieszyłem .Zobaczymy jak wszystko zmontuję!

Czy wkleić coś na dno akwa -spienione pcv lub może plexi ?Czytająć forum co niektórzy mają!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spienone pcv.a nie mozesz wymienic lapmy?doplacic?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety już nie !! zawsze człowiek jest mądry po szkodzie!!:)(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dać kołnierz na szczycie akwarium tak ok.15 cm to myślę że mogę go trochę wysunąć do przodu ok.5cm i tam zamontować T5 , nie będzie też się rzucać tak panel w oczy.Może zamontuję też wiatraczki 12V w bocznych ściankach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości musi wisieć od lustra wody Lampa HQI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie zaleca sie okolo 30cm - wyzej spokojnie mozesz podniesc (dzieki temu wiecej akwa oswietli - nizej za bardzo nie opuszczaj - i tak bedzie grzala wode.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Chciałbym wykorzystać przy starcie wodę z działającego zbiornika i jak ją zmagazynować ?Czy może stać przez kilka dni w baniaku plastikowym bez filtracji, cyrkulacji i ogrzewania czy może się " zepsuć

"?

Jak to najlepiej rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc zapewniony ruch wody - najlepiej pompka i napowietrzanie. Bez tego, po kilku dniach bedzie juz cuchnac.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kicha !!Ale może coś wymyślę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi podać jakie jest średnie parowanie czy oświetleniu HQI 150 W , bo przymierzam się do sklejenia pojemnika na dolewkę i nie wiem jaki duży dać.Z miejscem też jest krucho więc kombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 l w ciagu 4 d*p?:)

Albo i jeszcze wiecej...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie parowanie okreslic, mysle ze 2-3 stopnie roznicy w temperaturze pomieszczenia moze to sporo zmieniac, nie mowiac o miesiacach letnich jak chlodzisz wode dmuchajac wiatrakami na nia.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej jak największy !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.dzisiaj doszedł do mnie pocztą miernik TDS i po osmozie woda ma wartość 50 .Nie przepuściłem jej jeszcze przez DI .Ale czy taka woda jest dobra?

Czy trzeba wymienić filtry i membranę?

Pomóżcie!!!!:)

Jaka jest skala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guliwer777:

Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Nie ma czegos takiego jak "po osmozie powinno być max 6". Zależnie od membrany, temperatury medium, ciśnienia itp usuwa ona od 90 do 97 % substancji rozpuszczonych w wodzie. Najlepiej przyjać, że jeśli membrana przepuszcza wiecej niz 5% to pora na zmianę. Ja mam 8 i jest to tylko 2,5% tego co leci z kranu. Resztę szlifuje filtr DI - poprostu cześciej od Ciebie zmieniam wkład :) A 6 to ja nie mam nawet jak założę zupełnie nową membranę.

Dodatkowo Marc Levenson z Reefkiping twierdzi że wszystko do 10 po filtrze Di jest do przyjecia! ..sic... ja jak widzę 1 zmieniam wkład.

@apofis:

Sprawdź co pokazuje TDS w wodzie z kranu. Wtedy bedziesz wiedział czy membrana jest ok! Ale jeśli jest ok to woda z Twoich wodociągów to "ściek" :)

Filtr DI jest koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apofis - Jeśli masz 50 po osmozie to może masz filtr uszkodzony? Ja mam 3-4 obecnie, a kiedyś wymieniałem przy 8. Sprawdź może najpierw TDS-em jaki wynik uzyskasz w wodzie kranowej. Musiałbyś mieć wynik powyżej 500! Jeśli masz mniej w wodzie kranowej i taki wynik po osmozie to raczej masz uszkodzoną membranę lub zanieczyszczoną, co też ją dyskwalifikuje. Bardzo ważne jest też pierwsze uruchomienie filtra. Najpierw podłączasz sam filtr węglowy i puszczasz wodę przez niego, aż popłynie czysta woda (płucze się wkład węglowy) i dopiero wtedy możesz złożyć całość.

Zaznaczę, że mam dość czystą wodę w kranie ok. 156 na TDS-ie.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana raczej nadaje sie do wymiany. Prawie 12% tego co w kranie to nie jest dobry wynik. Oczywiście filtr DI by to wyczyścił ale szkoda kasy na częste wymiany żywicy. Teraz membrany naprawde nie są drogie, kiedyś membrana była droższa niż teraz cała osmoza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej wymienić membranę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zbliżam się do końca planowania:

Akwarium już się klei.Sprzęt prawie w komplecie,jeszcze tylko szafka do poprawek i można zaczynać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

jesli mam mozliwosc to zastanow sie nad zmiana dlugosci.na 90cm.wtedy wejda ci t5 39 w bez problemu.

czy 2 x 15000k AM white + 1 x AM blue 3 x 39wat do baniaka na 40 wysokosc bedzie ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem prefiltry i membranę i zamontowałem DI -wynik miernikiem TDS 2 na razie -jeszcze się płucze.Może zejdzie do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.