Skocz do zawartości
kiflu

[470l]Moja nowa solniczka 470l - kiflu

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny baniak:) A co do świetlówek, to nie zdziwiłbym się gdyby to było to samo, Blau chyba nie jest firmą która sama produkuje świetlówki.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb,mam 1 swietlowke niebieska Blau i AM reef blue i roznica w jasnosci jest widoczna golym okiem,takze Blau to nie to samo co ATI czy AM.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blau wypuścił nową linie niebieskich świetlówek i nie wiem którą porównywałeś


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279572 Peniek :

@seb,mam 1 swietlowke niebieska Blau i AM reef blue i roznica w jasnosci jest widoczna golym okiem,takze Blau to nie to samo co ATI czy AM.

Czyli pewnie kto inny jednak dla nich robi, a może oni sami? KTo wie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ładnie. :strutin Wrzuć więcej fotek, zwłaszcza ta fioletowa acra (? - front zbiornika) wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem ta nowa serie, co robi dla nich F-M.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#279624 Ewaise :

Jak ładnie. :strutin Wrzuć więcej fotek, zwłaszcza ta fioletowa acra (? - front zbiornika) wygląda ciekawie.

226-img_1729_dxo_raw (kopiowanie).jpg

226-img_1730_dxo_raw (kopiowanie).jpg

226-img_1734_dxo_raw (kopiowanie).jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie, fajne kolorki tak trzymać :strutin Ehh co ja bym dał za takie kolorki w moim baniaku monti talerzowa która była ładnie krwisto czerwona jest jasno czerwona wręcz wchodzi w pomarańcz :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za fotki. Acra super, w ogóle bardzo ładne akwarium i jak to wszystko porosło od stycznia. :strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z pudełkiem masz go jeszcze? Były z nim jakies problemy?


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

niestety pudełko odeszło, miałem je przez 2 lata, za***iście spokojna ryba, niczego się nie bała, nawet jak się łapy do baniaka wsadziło to śmiało podpływała i skubała skórę. Bardzo gustowała w płatkach ;-) ogólnie żadnych problemów


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdechla to od razu ja wyłowiles czy lezala troche w baniaku? Pytam bo podobno trucizny uwalnia do wody w czasie stresu i smierci.


rafka:125x55x55h

oświetlenie: 4x54w

cyrkulacja Marea 6000l/h JVP 5500l/h

obieg New Jet 3000l/h,

Odpieniacz DIY igła AM PH 2500l/h

25kg żywej skaly

10kg martwej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałem to szczęście, że dość szybko ją znalazłem ale tego do końca nie wiem


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik przeszedł małe załamanie, niestety, te hobby nie wybacza. Wywaliło NO3, PO4, sypły się straty. Serce się kraja jak wyciąga się korala średnicy 15 cm uciągniętego od małej szczepki :banghead

Stabilność parametrów tak mnie uśpiła, że sobie olałem robienie testów. Jak zauważyłem niepokojące zmiany w acroporach to już, niestety, było za późno :banghead

Baniak wychodzi na prostą, tkanka z czubów acropor zaczyna na nowo zalewać. Cjano odchodzi ;-).

Parę fotek, ale tych pozytywnych :) reszty się wstydzę ;-)

226-img_2203.jpg

226-img_2206.jpg

226-img_2207.jpg

226-img_2217.jpg

226-img_2252.jpg

226-img_2254.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zbiornik po przejściach, pomału wychodzi na prostą :bump1

226-img.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest git:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! To normalne że zdarzają się upadki, ważne żeby się z nich umieć podnieść. :bump1


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator na widok aparatu pita ;-)

Na foto wszytko jest fajniejsze, ale jest lepiej !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwa!


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiflu..i jak? korale już wychodzą z wody czy jeszcze nie??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie ;-/ - regularnie przycinane więc nie nadążają :)

Trochę obsady poleciało przez problemy, wyleciały mi wszystkie monti, do tego ten badziew - hydroidy - zalały mi połowę skały :banghead - zrobiłem grube cięcie i wymieniłem 1/3 kamoli i przy okazji wiele się połamało :banghead

Trochę odpuszczam już zasiedlanie ubytków - myślę już o nowym projekcie, więc nie chcę za rok przekładać wielkich krzaków które i tak po części się połamią


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek jest bardzo skromny :p Faktem jest że trochę przerzedziło korale ale przy jego zdolnościach i zaangażowaniu korale szybko odrosną. Nowe zabawki mogą tylko w tym pomóc. 3 mam kciuki i za jakiś czas znów wpadniemy na 'inspekcję' :p


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339675 Sienki :

przy jego zdolnościach i zaangażowaniu

To rzeź poleciał po bandzie :p

Co do zabawek to tylko gadżety jak elektryczne lusterka w aucie i raczej nic więcej nie wnoszą do całości.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jako tako do przodu, ale chce się pochwalić moim nowym karmikiem, dozowanie - częste w małych ilościach, i co najważniejsze nie zdarza mi się zapomnieć nakarmić biggrin.gif

post-6760-0-26372800-1306748695_thumb.jpg


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.