Skocz do zawartości
alex

żarniki HQI

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie mi proszę wypisać wszystkie dostępne na rynku żarniki:

- BLV Nepturion 10,16,20 kK

- AM Aqualine 13,16,20kK

- Pacyfic Sun Spectra plus 10,14,20kK

- Aqua Connect 14kK

- Coral Light 10,14,20kK

- Arcadia 14,20kK

- Sylvania AquaArc 10kK, CoralArc 20kK

- Giesemann 14,5kK

Bedę wdzięczny za krótkie opinie na temat używanych żarników. Szukam żarnika, które dałoby mi krystalicznie biało-niebieskie światło, a korale uwidoczniłyby swoje właśwości fluorescencyjne. Generalnie moje preferencje oscylują koło 14-16kK.

Osobiście używałem:

AM13kK - fajny, ale koniecznie trzeba go uzupełnić o aktynikę, nie traci za szybko kolorów.

AM16kK - hmmm w pierwszym momencie podobał mi się jednak światło okazało się dla mnie "za siwe" takbym to nazwał

AM20kK - ładnie wyciąga kolory korali fosforyzujących, ale stanowczo za ciemny

PS 10kK (z pierwszej serii)- za żółty, korale tracą pod nim kolory, nie podoba mi się.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLV 14KK

Coral Vue - 10KK, 14KK, 20KK

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sylvania 10 000 - żółte światło.

Arkadia 14 000 - dosyć białe światlo, ale potrzebny dodatek niebieskiego.

Pozdrawiam


Akwa 500 l z LR Sump 250 l z refugium. Obieg Red Dragon 6500 l. Cyrkulacja Tunze 6100 x 2 szt. z Multicontrolerem. Odpieniacz BK 200 De Luxe. Oświetlenie - 8x T5. Suplementacja - Ca i Kh proszki FM, Mg GroTecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLV 14kK - krystalicznie bialy, laddniejszy z T5 niebieskim

BLV 10kK - troche mniej krystaliczny niz 14 kK.

Giesemann ma tez 12 i 20 kK.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie BLV 10kk jest zolty, a z BLV14kk sie zgadzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem chcesz uniknąć stosowania T5-ek. Moim zdaniem należy popatrzeć na amerykańskie zbiorniki gdzie używają odbłyśników typu Luminarc i żarników minimum 250W. Ja mam te odbłyśniki w wersji "mini", żarniki na początku BLV 250W 20 000K i było za ciemno choć barwa była bardzo fajna i myślę, że można by się obejść bez T5 ale żarnik powinien mieć 400W. Teraz mam Aqua Connect 14 000K i potrzebna jest aktynika. Myślę, że do takiego odbłyśnika (luminarc) + żarnik 400W 20 000K można ładnie oświetlić akwarium ok. 250l-300l i najlepiej gdyby było sześcianem.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sobie popatrzylem na wydajnosc w Lumenach.

Giesemann 14500 K 150W ma 7500 Lumenow a 20 kK ma 3500. Nawet 250 W 20kK ma tych lumenow 5500 czyli mniej niz 150-tka 14,5.

Za kilka dni przetestuje 2 x CoralArc 20kK, 250 W.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebiesko niewatpliwie nie bedzie. Tez mam ten dylemat, bo boje sie, ze 250 W, 20 000 K bedzie zbyt ciemny.

Moze ktos opisze jakis zarnik 16 kK? Siwe swiatlo to juz prawie niebieskie :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alex - to chyba pozostanie pomysl Rebcia 20 kK ale 400 W?

U mnie to by mialo byc 2 x 400 a tyle to ja juz ....

Lubie zolty kolor :yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam żarnik AM 16K ma dla mnie "trupi" kolor konieczna jest aktynika. Ja mam u siebie 2x250 i 4 niebieskie T5 i jest dobrze. Na sam AM 16K bym sie nie zdecydował.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex a czemu za wszelka cene chcesz sie pozbyc 2x24w t5 aktyniki?miales przeciez przy obudowie.nie bylo by prosciej?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam AM16kK ale żeby ładnie wyglądało potrzebowałem jeszcze 165W Arcadia blue + 63W Arcadia 14kK. Dopiero z actyniką jest ok.

Pozdrawiam Marcin Kloc


http://youngdes.pl/  Grafika Komputerowa dla Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywalem 150w 13kk AM - za zolte, 250w 20kk am - fajna barwa, ale nie ma szans oswietlac tylko samymi zarnikami, giesemann 12kk 250w - super moc ale niestety zolte, za to przyrost korali kosmiczny, blv 20kk 250w - fajna barwa, ale tez trzeba uzupelnic t5tkami. Tak jak napisal Rebciu - sam zarnik w mojej ocenie to dobry pomysl ale przy mocy 400w i barwie conajmniej 16kk. pozdrawiam


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopisze, ze uzywam zarnika BLV 14kk 400W i wcale nie uwazam, ze jest za duzo swiatla z 126w actiniki i 54w 10kk; wyglada calkiem znosnie; przy 20kk to chyba z 800W by trzeba bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, postaram sie jutro, tylko ja mam zasilany stateczinkiem elktronicznym, tak wiec jest jakoby wicej swiatla, poducent podaje + 20% i nie ma migotania, jak chcesz to moge przelaczyc statecznik na 80%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nie wiadomo, czy tez barwa sie nie zmienia, dobra zrobie tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi napiszesz jak zrobic zdjecie aby oddawalo kolor, zrobilem kilka prob i po porownaniu troche sie rozni od tego co widze, raz za niebieskie, raz za zolte

ogladam na dwoch roznych LCD, na kazdym wyglada inaczej, nie mam kalibratora, wiec ktos na CRT bedzie widzial inaczej niz na dziadowskim LCD, lub dobrze skalibrowanym panelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj fotkę pod wzgledem kolorów ocenić jeszcze na ekranie aparatu. Jeżeli masz mozliwość recznego ustawienia balansu bieli w aparacie (White balance) to wybierz opcję taka która daje ci zdjęcia najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Zacznij od ustawień dla zdjęć robionych w dzień pochmurny albo robionych w cieniu, ale najlepiej wykorzystać wszystkie po kolei. Wynik oceń na oko.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alex to wszystko wiem (sprawdzalem 3 aparatami, wszystkie maja reczny WB), ale jest tez problem z rownomierna ekspozycja, bo albo jest wszystko za ciemne, albo koralowce pod tafla sa mocno doswietlone, a w rzeczywstosci wszystko wyglada inaczej

jak bede w domu to wysle zdjecie najbardziej odpowiadajace temu co widze

aha mam pytanie - jak aparat ma balans tylko do 9900, to ustawiony na bialej kartce moze wyniesc wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.